SGK Haftası Kutlandı

SGK Müdürü Göktaş”tan Faik Yılmaz”a Tebrik Ziyareti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü  Murat Göktaş, Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. SGK Haftası dolayısıyla gerçekleşen ziyarette Murat Göktaş, İSTESOB’un 35. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden seçilen Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ı tebrik etti. Göktaş, vergi ve borç yapılandırmaları hakkında da bilgi verdi ve esnafa sağlanan destekleri açıkladı.

Toplumda farkındalık yaratmak amacıyla her yıl 16-22 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle SGK İl Müdürü Murat Göktaş İSTESOB’u ziyaret etti. Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ı yeniden seçilmesi dolayısıyla kutlayan Göktaş, hükümetin geçtiğimiz nisan ayında açıkladığı borçların yeniden yapılandırılması paketi hakkında bilgi verdi. Göktaş, emekli olup geçmişte işyeri açtığı için yüzde 15’lik destek primi borcu olan vatandaşların bu borçlarının tamamının silindiğini ve Bağ-Kur borcu olan vatandaşların sağlık hizmeti alamaması uygulamasına son verildiğini belirtti.

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, SGK’ın vatandaşın en büyük güvencesi olduğunu belirterek, yapılandırmanın esnaf ve sanatkara büyük bir destek olduğunu söyledi.

Göktaş’ın ziyareti sırasında İl Müdür Yardımcıları Mustafa Cerit, Oğuzhan Sağlam, Uğur Nas ve Birlik Başkan Vekili Mesut Şengün de yer aldı. Göktaş, ziyaretinde Başkan Yılmaz’a takdimde bulundu.

Haber:İstesob Basın Merkezi-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu