Sahne Sanatçıları Esnaf Odası Terlan Kaya Dedi

BİR ESNAF ODASI DAHA KAYYUMDAN ÇIKTI

2010 yılından beri kayyumda olan İstanbul Sahne, Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf Odası olağanüstü genel kurulda yeni yönetimini belirledi. Üyelerinin arasında Türkiye’nin önemli sanatçılarının bulunduğu esnaf odasının yeni başkanı Terlan Kaya oldu.

İSTESOB Hizmet Binasında gerçekleşen Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ın Divan Başkanı olduğu genel kurulda İstanbul Sahne, Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf Odası 8 yıl sonra seçimli genel kurulunu yaparak yönetimini belirlemeyi başardı.  Olağanüstü genel kurulda okunan raporlar delegeler tarafından oy birliği ile kabul edilmesinin ardından geçilen seçimde tek aday Terlan Kaya ve yönetimi esnaf odasının yeni başkanı oldu.

Genel kurulda, 500’den fazla üyesi bulunan esnaf odasının herhangi bir borcu olmadığı açıklandı.

YILMAZ “ KAYYUM SÜRECİNDE BÜYÜK DESTEK VERDİK”

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, esnaf odasının kayyumdan çıkarak daha etkili faaliyet gösterebilmesi için genel kurulun gerçekleşmesini sağlayan delegelere teşekkür etti. Uzun bir süre esnaf odasının kayyumda olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, bu süreçte esnaf odasının ayakta durması için İSTESOB olarak büyük destek verdiklerini söyledi.

KAYA “ÖZVERİYLE ÇALIŞACAĞIM”

Terlan Kaya genel kurulda yaptığı konuşmada üyelerine desteğinden dolayı teşekkür etti. Aynı zamanda Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı da olan Terlan Kaya, her iki görevde de büyük bir özveriyle hizmet etmeye çalışacağını ifade etti. Terlan Kaya, İstanbul Sahne, Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf Odası’nın İstanbul’un en değerli odalarından biri haline getirmek istediğini dile getirdi.

Haber:İstesob Basın Merkezi-Turkiye Esnaf Gazetesi 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu