Sempo Sigorta”dan Koronavirüs teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Türkiye’de seyahat sağlık sigortası kategorisinde lider olan ve bu alanda müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına yönelik farklı ürünler geliştiren Sompo Sigorta, Koronavirüs’ü teminat altına alan yeni Yurtdışı Seyahat Sigortası’nı piyasaya sundu. Bu anlamda Türkiye’deki ilk ve tek şirket olan Sompo Sigorta, Yurtdışı seyahatleri sırasında koronavirüse yakalanmaları halinde oluşan tıbbi ve yatarak tedavi masrafları ile karantina giderlerini poliçe kapsamına dahil etti.
Müşterilerini anlayan ve onların ihtiyaçları doğrultusunda fonksiyonel ürünler geliştiren Sompo Sigorta, Yurtdışı Seyahat Sigortası poliçelerine Koronavirüs tedavisini ekleyen ilk ve tek şirket oldu. İlk etapta Schengen ülkelerinde geçerli olacak yeni Yurtdışı Seyahat Sigortası kapsamında, sigortalının yurt dışında Koronavirüs’e yakalanması sonucunda oluşacak tıbbi ve yatarak tedavi masrafları ile karantina giderlerini teminat altına alındı.
“Poliçe karantina giderlerini de kapsıyor”
Konu ile ilgili konuşan Sompo Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, sundukları yenilikçi ürün hakkında şu bilgileri verdi: “Covid 19’u kapsam dahiline alan yeni Yurtdışı Seyahat Sigortası ürünümüz kapsamında, Koronavirüs dolayısıyla oluşacak tıbbi ve tedavi giderlerini karşılıyoruz. Ayrıca sigortalılarımızın Koronavirüs olduğunun tespit edilmesi ve karantina altına alınması nedeniyle yurtdışında gerçekleşecek otel konaklaması ile yemek ve giyim ihtiyacına ait giderlerini de poliçedeki limitler dahilinde teminat altına alıyoruz” Sigortalılarımızın Koronavirüs sebebiyle aniden hastalanması durumunda, tıbbi merkeze nakli için gerekli tüm giderleri karşılamakla beraber, Koronavirüs tedavisi sona eren sigortalıların daimi ikametgahlarına naklini de gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde ücretsiz olan Covid-19 tedavisi, Avrupa’da oldukça yüksek maliyet oluşturuyor. Dolayısıyla yeni Yurtdışı Seyahat Sigortası ürünümüz bu anlamda sigortalılara büyük bir avantaj sunuyor.”
“Pandemi sürecinde müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler geliştirdik”
Ortaç, “Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koranavirüs salgını ile mücadelede, müşterilerimizin sağlığını korumak her zaman ilk hedefimiz oldu. Bu kapsamda hızlı aksiyon alarak müşterilerimizin değişen ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler geliştirdik. ‘Tamamlayıcı ve Özel Sağlık Sigortası’ ürünlerimizde salgın hastalıklar kapsam dışı olmasına rağmen Koronavirüs tedavisini teminat altına alan ilk şirketlerden biri olduk. Yine bu dönemde aracını az kullandığını düşünen ve ekonomisinde tasarruf yapmak isteyen müşterilerimiz için Aylık Kasko ürünümüzü hayata geçirdik. Bu ürünümüzde çok büyük bir ilgi gördü. Son olarak topluma karşı sorumluluklarının farkında olan bir şirket olarak şimdi de Koronavirüs’ü teminat altına alan Türkiye’deki ilk ve tek Yurtdışı Seyahat Sigortası ürünümüzü piyasaya sunduk. Dileriz ki; sigortalılarımız ürünümüzün Koronavirüs kapsamını kullanmak zorunda kalmasın ancak yurt dışında bu salgına yakalanmaları halinde her zaman onların yanındayız” dedi.
Sompo Sigorta Hakkında:
30 Mart 2001 tarihinde kurulan Japonya’nın en büyük sigorta grubu Sompo Japan Holding çatısı altında yer almaktadır. Sompo Holding Grup şirketleri arasında oto sigortaları kategorisinde grubun mükemmeliyet merkezi seçilerek dünya çapında da başarı yakalayan Sompo Sigorta, 2019 yılsonu toplam prim üretiminde sektörde 6. Sırada yer alarak yüzde 5,5’lik pazar payı elde etmiştir.

Güncelleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu