Provokasyona geçit verilmedi: 3 şüpheli gözaltında

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit bölgesindeki hain saldırıda şehit olan 9 askerimize yönelik provokatif paylaşımlarda bulunan 3 kişi yakalandı.

Provokasyona geçit verilmedi: 3 şüpheli gözaltında
Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit bölgesindeki hain saldırıda şehit olan 9 askerimize yönelik provokatif paylaşımlarda bulunan 3 kişi yakalandı.
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerlere yönelik sosyal medya üzerinden provokatif amaçlı paylaşımlarda bulunan 10 şüpheliden 3’ünün yakalanarak haklarında gözaltı ve tutuklama kararı verildiğini bildirdi.
Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
‘Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize yönelik sosyal medya üzerinden ‘provokatif amaçlı’ olarak bölücü terör örgütünü öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgiyi alenen yayan hesap yöneticisi ve kullanıcıları hakkında yapılan soruşturmalar kapsamında, 59 şüpheli tespit edilmiş olup, 49’unun yurt dışında olduğu belirlenmiştir.
İstanbul, Ankara, Adana, Diyarbakır, Denizli, Van ve Batman illerimizde tespit edilen 10 şüpheliden, 3’ü yakalanarak haklarında gözaltı ve tutuklama kararı verilmiş, 7 şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.’
Bakan Tunç, 49 şüphelinin ise yurt dışında olduğunun belirlendiğini ve haklarında işlem başlatıldığını aktardı, Cumhuriyet Başsavcılıklarınca sosyal medya üzerinden suç teşkil eden paylaşımlarda bulunanlar hakkında gerekli soruşturmaların titizlikle devam ettiğini bildirdi.
Haber:Ajanslar-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu