Macron: AB, Rusya’ya karşı saldırgan politika izlemiyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB'nin Rusya'ya karşı saldorgan bir politika izlemediğini söyledi.Brüksel'de düzenlenen AB Liderler Zirvesi sonrası basın toplantısı düzenleyen Macron, AB'nin Rusya'ya yaklaşımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Macron: AB, Rusya’ya karşı saldırgan politika izlemiyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB’nin Rusya’ya karşı saldorgan bir politika izlemediğini söyledi.Brüksel’de düzenlenen AB Liderler Zirvesi sonrası basın toplantısı düzenleyen Macron, AB’nin Rusya’ya yaklaşımı hakkında açıklamalarda bulundu.
AB’nin Rusya’yla ilgili saldırgan bir politikası bulunmadığını, aksine komşu ülkelerle uzun vadeli strateji geliştirmeyi amaçladığını belirten Macron, bu hususu mayıs ayında yaptığı St. Petersburg ziyaretinde de dile getirdiğini anımsattı.
Rusya’nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko – Sputnik Türkiye
Rusya: AB’nin yaptırım hikayesi absürt bir hal alıyor
‘MİNSK ANLAŞMALARINDAKİ YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ’
Bugüne dek yaşanan gelişmeleri, kolektif güvenlik konularını ve Ukrayna’daki çözülmeyen sorunları görmezden gelemeyeceklerini de kaydeden Macron, Minsk anlaşmalarındaki yükümlülüklerini unutmayacaklarını ve bu anlaşmaların tüm taraflarca uygulanması gerektiğini belirtti.
Haber:Reuters/Vincent Kessler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu