Kaymakam Uğur Turan İkitelli Osb”ye İadeyi Ziyarette Bulundu

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan’ı İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Karadağ, Şaban Gülbahar, Selim Us, Vural Koç ve Mehmet Mutlu karşıladılar.

Yapılan son atamalarla Başakşehir Kaymakamlık Görevine başladığı ilk günlerde İkitelli OSB yöneticilerinin öncelikli olarak kendisini ziyaret ettiğini belirten Kaymakam Turan, iade- i ziyarette bulunduğunu, görev süresi boyunca İkitelli OSB ile diyalog halinde olacaklarını belirtti. İkitelli OSB’nin Başakşehir ilçesi sınırlarında olmasının ilçeyi daha da yükselebilir bir vizyona taşıyacağını ifade etti.
Kaymakam Uğur Turan; “Başakşehir Kaymakamlığı olarak ilçedeki tüm kurumlarla ve İkitelli OSB ile Başkşehir’in, Organize Sanayi Bölgesi’nin ve ülkemizin yararına olacak tüm çalışmalarda birlikte hareket edeceğiz ve üzerimize düşen görevi yapacağız.” dedi.
Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan’ı ağırlamaktan onur duyduklarını belirten İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın, “İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin sanayicilerimize ve bölgeye hizmette her zaman kararlı, gayretli ve tüm kurumlarla işbirliği içinde olacağız. Kaymakam Uğur Turan’ın bugüne kadar görev aldığı tüm görevlerde edindiği deneyim ve devlet adamlığı kimliğinin Başakşehir’e artı değer sağlayacağını ifade ederek Kaymakam Uğur Turan”a bir kez daha yeni görevinde başarılar dilerim”dedi.
Kaymakam Uğur TURAN KİMDİR?
1968 yılında doğan Kaymakam Uğur TURAN Giresun Yağlıdere’lidir. 1985 yılında Gümüşhane Mareşal Çakmak Öğretmen Lisesi, 1989 yılında ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

1990 yılında Giresun Kaymakam Adayı olarak başladığı mesleğine Tokat-Almus, Edirne-Meriç Kaymakam Vekili olarak görevine devam etti. Bakanlıkça staj dönemi içerisinde 8 ay süreyle dil öğrenimi için İngiltere’ye gönderildi. “Kaymakamların Başkanlık Ettiği Kurul ve Komisyonlar” adlı Kaymakamlık tezini başarıyla sunan Uğur TURAN, Kaymakamlık Kursunu (79. Dönem) üstün başarı ile bitirip dereceye girdiğinden kendi arzusu ile Sivas-Ulaş Kaymakamlığına atandı. Bu görevi sırasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde kısa dönem (8 ay) askerlik hizmetini tamamladı. Daha sonra Diyarbakır-Hazro, Trabzon-Yomra Kaymakamı olarak çalıştı. Yomra Kaymakamlığındaki üstün hizmetlerinden dolayı Türk İdareciler Derneği tarafından Vali Vefik KİTAPÇIGİL Hizmet Ödülü’nü “Yılın İdarecisi” olarak aldı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü ve APK Kurul Başkanlığında Daire Başkanı olarak 2 yıl süreyle hizmet verdikten sonra Ordu-Perşembe, Tokat-Niksar, Gaziantep-Şahinbey Kaymakamlığı ve Kütahya İli Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Halen Başakşehir Kaymakamlık görevini yapan Uğur TURAN Tokat-Almus, Sivas-Ulaş, Diyarbakır-Hazro, Ordu-Perşembe, Tokat-Niksar Kaymakamlıklarında “Takdirname”, Gaziantep-Şahinbey Kaymakamlığı ve Kütahya Vali Yardımcılığı görevlerinde “Başarı Belgesi” ve Sivas-Ulaş Kaymakamı olarak görevini ifa ederken Bakanlık Makamı tarafından maaş taltifi, Turgutlu Kaymakamlığı görevi sırasında “Başarı Belgesi” ve “Üsttün Başarı Belgesi” ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca Askeri, Mülki ve İdari Makamlar tarafından “Teşekkür”le taltif edilmiş olup, Hazro, Perşembe ilçeleri ve İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Şurası kitaplarının yayın kurulunda yer almıştır.

Kaymakam Uğur TURAN şu ana kadar İnsan hakları, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma, Kamu İhale Mevzuatı, Afet Yönetimi Eğitimi Projesi, Çevre Denetimi Yönetmeliği, Yerel Yönetimler Reformu, Kamu İhale Kanunu Eğiticilerinin Eğitimi Programı, Sınır ve Gümrük İşlemleri, Yönetim ve Denetim, Kolluk Yönetimi Kapasitesinin Geliştirilmesi Eğitim Semineri gibi birçok seminere katılmış, sertifikalar ve katılım belgeleri almıştır. Ordu Haber Gazetesi tarafından “Üstün Hizmet Ödülü”ne, Tokat Kültür Haber Dergisi tarafından da “Başarılı Kaymakam” ve Tokat Valimiz Sn. Dr. Recai AKYEL’in takdir, himmet ve teklifleriyle 2008 yılında TİD (Türk İdareciler Derneği ) tarafından “Özel Taktir Ödülü”ne layık görülmüş olup, “Yılın İdarecisi” olarak aldığı bu ödülü Dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL’ün elinden alma onurunu yaşamıştır.

Kaymakam Uğur TURAN 24.07.2015 tarihinden 20.08.2019 tarihleri arasında Turgutlu Kaymakamı olarak görev yaptı. Kaymakam Uğur Turan 24 Ağustos 2019 Tarihi itibariyle Başakşehir Kaymakamlık görevine devam ediyor.Kaymakam Turan, Ev Hanımı Nihal TURAN ile evli olup, Mehmet Akif adında bir oğlu vardır.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu