Kaymakam TEKİN:”Bu Gün İOSB İçin Yeni Bir Başlangıç Olsun”

İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu”na katılan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, kurulda yaptığı anlamlı konuşmasında verilen mesaj Kurul Heyecanı içinde olan Osb heyet üyeleri tarafından yeterince anlaşılamadı.

Kurul Heyecanı ile tartışmalar yapılırken Divan Başkanı Mustafa Keskin”in ikazı ile konuşmaların geldiği kapılar kapatıldı ve Kaymakam Kazım Tekin konuşmasına devam etti.

Kaymakam Tekin konuşmasına “Değerli başkan, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nin çok kıymetli kooperatif başkanları, İkitelli Osb Başkan Adayları ve üyeleri hepinizi bende buradan sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” diyerek başladı.

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin konuşmasının devamında şunları söyledi: “Aslında genel kurul biraz gergin başladı gibi görünüyor ama bu tur kurullarda ve seçimlerde bunların hepsini normal ve doğal karşılamak lazım. Nihayetinde devam eden süreçte yine sakinliğe dayalı divan oluştu. Küçük aksaklılar olsa bile zamanında bu genel kurul sulh ve selamet içerisinde tamamlanacak. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi başta ülkemiz için İstanbul için ve ilçemiz Başakşehir için çok önemli bir konuma sahip. Ülkemizin dinamolarından birisi ve yeni yönetimiyle de yoluna devam edecektir.

Tabii Divan Başkanlığına önerilen hem Yusuf Akgün bey, hem Mustafa Keskin bey benim de burada 4.5 yıldır görev yaptığım süre içerisinde son derece saygın, benim de son derece değer verdiğim insanlardan birisi. Hangisi yönetseydi. İkisi de sulh ve selamet içerisinde bunu yönetebilirlerdi. Tabi bu gerginlik konusunda belki gündem dışına da çıkan bir konu gibi görülse de biraz önce bir arkadaşımdan WapSapp paylaşımdan bir paylaşım aldım.Bunu kısaca sizinle de paylaşmak istiyorum.

Yüce yaradan bu evreni 13.7 milyar yıl önce yaratmış. Bu süreç içerisinde galaksiler ve gezegenler oluşmuş. 4.5 milyar yıl önce de Güneş Sistemimiz ve Dünya oluşmuş. Yine yaradanın takdiriyle de üzerinde yaşadığımız dünyada 200 bin yıl önce de İnsanoğlu yaratılmış ve biz bu güneş sistemi içindeyiz. Güneş bulunduğumuz bu evrende ki yıldızların içerisinde en küçük yıldızlardan birisi 9 gezegeni var. Bu gezegenlerin içinde biz yine küçük bir gezegen olan Dünya gezegeni içinde yaşıyoruz. Güneş Sistemi Galaksiler içerisinde en küçük galaksilerden birisi olan Samanyolu Galaksisi içinde ki en küçük yıldızlardan birisi. Bulunduğumuz Samanyolu da Galaksi de ki en küçük galaksilerden birisi. 13 Milyar Yıl önce yaratılan bu evrenin büyüklüğünü hiç birimiz tahayyül dahi edemiyoruz. Bizim dünyamızı da içine alan bu galaksinin de o büyük patlama ile birlikte oluştuğunu daha önce de söyledik. Bu galaksinin içinde yer alan bu küçük dünyanın içinde yaşayan bireyleriz. Kendimize de çok fazla önem vermeyelim. Buna herkes ve bende dahilim.

Çok küçük şeyleri de sorun etmeyelim. Yani yaradanın yarattığı büyüklük içerisinde çok fazla patinaja kapılmayalım. Nihayetinde burada bu İkitelli Organize Sanayi Bölgesi uzun zamandır yönetiliyordu valilerimizde görev aldı bu güne kadar. Son yönetimde dahil herkesin mutlaka büyük katkıları olmuştur. Ancak bu gün için bölge açısından yeni bir başlangıç, bir milat kabul edilsin. Çok fazla dikiz aynasına bakarak araç kullanmayın, çok çabuk kazalar yaparsınız. Artık dikiz aynasını yanda ki aynaları da bırakın. Artık biliyorsunuz otomobiller bir düğmeye bastığınızda kendisi yanaşıyor. Kendisi manevra yapabiliyor. Bu nedenle de burada basit ayrıntılara, detaylara çok fazla takılmayın. Bu günden itibaren biz ikitelli organize sanayi bölgesine dünya da ki gelişmelere göre nasıl daha çağdaş bir yönetim anlayışı ile yönetebiliriz, nasıl yenilikler yapabiliriz, burada ülkemizin ekonomisine daha fazla katkımda bulunabiliriz. İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan mevcut kooperatiflerimize, mevcut sanayi tesislerimizin yararına nasıl yeniliklerle ve yeni üretimler aşamasına geçebiliriz. Ne kadar çok kişi istihdam edebiliriz, ne kadar çok ihracat yapabiliriz. Bundan sonra buradan artık bu meselelere bakmak lazım. 

Bu yapılan olağan genel kurulunuzda buna vesile olsun. Ben bu güne kadar İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde hem müteşebbis heyetle, hem yönetim kurulunda görev alan bütün arkadaşlarıma, bütün ağabeylerime çok teşekkür ediyorum. Görev alan valilerimize çok teşekkür ediyorum. Hepsine saygılarımı arz ediyorum. Burayı yönetmek üzere seçilecek yeni yönetimde ki arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Her zaman olduğu gibi Başakşehir ilçesinde görev yapan kaymakam arkadaşlarımız ki benim de bu yıl son yılım. Bu yazın muhtemelen değişeceğim. Buraya gelen kaymakam arkadaşımızda mutlaka her zaman sizlerin yanınızda olacaktır. Burada ki kooperatif başkan arkadaşlarıma da katkıları nedeniyle de çok teşekkür ediyorum.

Divan başkanımıza,divanda bulunan arkadaşlarımıza ve tüm temsilci arkadaşlarımıza ve diğer müsafir arkadaşlarımıza kolay gelsin diyor, saygılarımı sunuyorum.”

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu