İkitelli Osb Yeni Yönetim Kurulunu Seçti

İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu 27 Şubat 2019 tarihinde İkitelli Osb Binasının Toplantı salonunda bölge temsilcilerinin yoğun katılımıyla yapıldı.

Yapılan İkitelli Osb Genel Kuruluna Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin izleyici olarak katıldı. Çok sayıda izleyici ve misafirin katıldığı İkitelli Osb Olagan Genel Kurunun açılış ve sunuş konuşmasını İkitelli Osb Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç yaptı.

Hakan Tunç, hoş geldin ve selamlama konuşmasının ardından kendisi taraından okunması gereken gündem maddelerini okudu. Gündemin Birinci Maddesi uyarınca açılış ve yoklama yapıldı. Toplantı Nisabında çoğunluğun sağlandığını, İkinci madde uyarınca Divan Heyeti için hazırlanan ve sunulan divan heyeti listelerinin okunmasına ve oylanmasına geçildi. Hakan Tunç tarafından Divan Başkanlığı ve Heyeti listesinde Yusuf Akgün"ün yer almasına tepki gösterildi ve İkinci liste sunuldu. Her iki listede de ismi yer alan Atatürk Oto Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin Divan Heyeti"nin oluşumuyla alakalı yaşanılan sıkıntıları giderme adına Hükümet Komiseri"nin de görüşünü alarak Divan"ı Yusuf Akgün ile birlikte yönetmeyi teklif etti, bu duruma da tepkilerin olmuşması hasabiyle Mustafa Keskin Kurul"a Divan Heyeti"ni kendisinin seçeceğini önerdi. Verilen Divan Heyeti listeleri birleştirilerek Divan Heyeti oluştu  Divan heyetini yönetmek üzere her iki listede ismi yer alan Atatürk Oto Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin Yusuf Akgün ile birlikte divanı yönetmeyi önerdi. Bu öneri de tepki görünce Hükümet Komiserinden istirham ile Divan Heyetini kendisinin oluşturup oluşturmayacağı soruldu. Kurul üyeleri de Mustafa Keskin”in oluşturacağı listeyi onayladı ve Mustafa Keskin Divan Heyetini oluşturmak için Yakup Hayırlıoğlu”nu, Ali Karadağ”ı ve Dursun Uzunhasanoğlu”nu Divan”ı yönetmek üzere kabul edildi. Divan"ın oluşmasından sonra oluşan divan"ı Divan Başkanı Mustafa Keskin bir kez daha Divan heyetini ve divanın toplantı tutanaklarını imzalama yetkisi oylandı. Oy çokluğu ile kabul edilen Divan heyeti Genel Kurulu yönetmek üzere 30 Maddelik Gündem Maddelerinin okunmasına, görüşülmesine, müzakere edilmesine ve oylanarak karara bağlanması sürecine geçildi.

Kurul 3.madde uyarınca Atatürk ve yakın silah arkadaşları adına, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimiz ile bölgede hakkın rahmetine kavuşmuş yöneticilere yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla 30 maddelik gündem maddelerine devam edildi.

4.5.6.maddeler uyarınca Faaliyet Raporu ile Denetim Kurulu Raporlarının okunup müzakere edilmesi ve oylanması sırasında zaman zaman gergin anlar yaşandı.

Seçimli Genel kurulda 27 madde uyarınca İkitelli Osb"nin en önemli sorun kaynaklarından birini oluşturan elektrik bakım onarım hizmetlerinin taşeronla mı yoksa İkitelli Osb bünyesinde oluşturulacak bir müdürlük ile mi yapılmasıyla alakalı yapılan görüşme ve müzakare sonucu anılan hizmetin İkitelli Osb bünyesinde ve yetkisi altıda verilmesi oy birliği ile karara bağlandı. Gündemin seçim maddesine gelindiğinde Divan Başkanı Mustafa Keskin Mahmut Mustafa Aydın"ın listesini aldıktan sonra başka bir listenin olup olmadığını sordu ve ikinci listenin olduğu ve listenin hazırlanıp divana sunulmak üzere olduğu bildirildi. Tek Liste ile genel kurula gitmesi beklenen İkitelli Osb Genel Kurulu iki listeli seçim ortamıyla karşılaması üzerine ikinci listenin hazırlanıp divana verilmesi için süre belirlendi. Salim Us"un İkinci Liste olarak listeyi divana vermesiyle Listelerde yer alan isimler okundu. 

Oluşan her iki liste de isimleri bulunan Mevcut Osb Yönetim Kurulu Başkanı ve Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim kurulu Başkanı Hakan Tunç ile Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu İkinci Listeden adlarının silinerek birinci listeye yazılmasını istediler. Divan Başkanı ve Atatürk Oto Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin"in de her iki listede isminin olmasından kaynaklı listelerin birleşterilmesi önerisi gelişti. Mustafa Keskin listeleri hazırlayanları kıracağına kendisini kıracağını beyan ederek, Genel Kurul”un kaderiyle ilgili bir gelişmeye de imza attı. Her iki listenin birinden çıkıp diğerinde kalmayı tercih edemeyeceğini, oy kullanmama hakkını kullanabileceğini, ya da bu verilen iki listenin birleştirilmesi için bir yol bulunmasının gerektiğini önerdi. Yapılan müzakerelerin ardından Mehmet Mustafa Aydın”ın listesi ile Salim Us tarafından hazırlanan listelerin iki başkan adayının kulis yaparak birleştirilmesi ve bu genel kurulun tek listeli bir kurul olmasını arzuladığını önerdi. Bunun üzerine Mahmut Aydın ile Salim Us kuliste hazırladıkları Liste Divana sunuldu. Seçimli Genel Kurul”da Tek Listede birleşilmesi üzerine Divan Başkanı Mustafa Keskin Hükümet Komiserinden ortak listeyi açık oylama ile oylayacağı ile bilgi aldı. Sakıncası olmaması üzerine Mahmut Aydın ve Salim Us tarafından hazırlanan ortak liste okundu.

İkitelli Osba Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim Kurulu Üyeleri  ve Osbük temsilcileri seçilmiş oldu.

İki Listeli İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu”nda verilen iki listenin birleştirilmesinin ardından İkitelli”de yeni bir miladın başlangıcı olarak anılan genel kurul ile yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

İkitelli Osb Yönetim Kurulu Asıl Üyeler:

Mahmut Mustafa Aydın

Ali Karadağ

Şaban Gülbahar

Hasan Kılıçarslan

Aziz İyiokur

Mehmet Mutlu

Sezai Ünlü

Murat Göl

Nuri Konak

Mustafa Keskin

Fazlı Eroğlu

İkitelli Osb Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:

Yakup Hayırlıoğlu

Celal Yıldırım

İhsan Alper

Ahmet Hacısoyu

Mehmet Necmi Uslu

Yahla Erol

Özkan Karayel

Abubekir Aydın

Uygur Özay

İsmail Üzümcü

Hacı Eyüp Arslan

İkitelli Osb Denetim Kurulu Asıl Üyeler

Recep Özer

Mustafa Topçuoğlu

İkitelli Osb Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Sami Aygan

Uygur Özay

İkitelli Osb OSBÜK Asıl Temsilciler:

Mehmet Maşuk Gülaçar

Nuri Konak

Mehmet Necmi Uslu

Mahmut Mustafa Aydın

İkitelli Osb OSBÜK Yedek Temsilciler:

Aziz İyiokur

Sezai Ünlü

Ali Karadağ

Mehmet Mutlu

İKİNCİ LİSTE

İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu”nda Tek liste ile seçime gidilmesinden önce İkitelli Osb Başkan Adayı Salim Us tarafından verilen 2.liste”de Şu isimler Yer alıyor:

Salim Us

Mustafa Keskin

Vural Koç

Dursun Uzunhasanoğlu

Salim Balekoğlu

Zeynel Altunay

Mehmet Necmi Uslu

M.Maşuk Gülaçar

Erdal Kemeroğlu

Kazım Özeren

Recep Özer

İkitelli Osb Başkan Adayı Salim Us”un Yedek Üyeler listesi:

Cemal Bacakcı

Yakup Hayırlıoğlu

Ercan Özsivri

Yahya Erol

Özkan Karayel

Nedim Çırpıcı

Nihat Tunalı

Sebahatdin Kayas

Hakan Tunç

İkitelli Osb Başkan Adayı Salim Us”un Denetim kurulu Asıl Üyeler Listesi:

Yusuf Tokdemir

Mehmet Çiçek

-Bu arada Hakan Tunç…Divana beni o listeden çıkarır mısınız…

-Müsaade edin ben bir okuyayım bitereyim…

İkitelli Osb Başkan Adayı Salim Us”un Denetim Kurulu Yedek Üye Listesi

Nihat Tunalı

Mehmet Vural Koç

İkitelli Osb Başkan Adayı Salim Us”un OSBÜK Asıl Temsilcisi:

Hakan TUNÇ 

Buna göre İkitelli Osb”nin tarihinde milad sayılan yeni yönetim kurulu 2020 tarihine kadar seçilmiş oldu…

İkitelli Osb Olağan Genel Kurulunda birbirinden ilginç ve son derece önemli ve bir o kadar da çarpıcı konular masaya yatırıldı. Genel Kurulu İzleyen Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin”de çok anlamlı bir konuşma yaptı. Kaymakam Kazım Tekin”in konuşması ile

Kurulda görüşülen konular, yapılan konuşmalar ayrı ayrı haber başlıklar altında sizler ile paylaşılmak üzere, son derece önemli konular kendi haber başlıkları altında haber olarak Turkiye Esnaf Gazetesi okurları ile paylaşılmaya devam edilecek.

Genel kurul Videoları yakında Youtube"de

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu