İSO Seçim Sonuçları Belli Oldu!

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) meslek komitesi ve meclis üyelerinin seçim işlemleri sona erdi. Seçimin sonuçları belli oldu.
Yaklaşık 22 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük sanayi odası olan İstanbul Sanayi Odası’nda (İSO) 2022-2025 dönemine yönelik meclis organ seçimleri bugün Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. İSO’daki 55 meslek komitesi için yapılan seçimlerde yaklaşık 4 bin kişi oy kullandı. Seçim sonuçlarına göre, 315 meslek komitesi üyesi ve 130 meclis üyesi belirlendi.
İSO Mevcut Başkanı Erdal Bahçıvan tek liste olarak yer aldığı sandıktan kullanılan 37 oyun tamamını alırken, Adnan Dalgakıran kendi sandığında 58’e karşı 127 oyla; Zeynep Bodur Okyay da 22’ye karşı 45 oyla galip çıktı. Bunun dışında en çekişmeli komiteler arasında yer alan 14 No’lu komiteden Ahmet Şişman, 44 No’lu komiteden Ali Eren, 47 No’lu komiteden de Fikret Kaya’nın listesi sandıklardan galip çıktı.
Şimdi gözler başkanlık seçiminde… İSO’nun Meclis Başkanlık Divanı ile 11 kişiden oluşacak yönetim kurulu ve başkanı, 8 Kasım Salı günü Odakule’de yapılacak seçimle belirlenecek.
Çift listeyle seçime giren sandıklarda çıkan sonuçlar:
2. Grup : Zeynep Bodur Okyay (İSO Meclis başkanı)
40. Grup: Adnan Dalgakıran (İSO Başkan adayı)
42. Grup: Kemal Akar (İMES sanayi sitesi başkanı)
47. Grup : Fikret kaya (Kayalar Mutfak) kazandı
33-36-44-49-51 Grupta yer alan sandıklarda ise Adnan Dalgakıran’a yakın olan listeler kazandı…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu