Eskoop Yusuf Akgün İle Yola Devam Dedi

Eskoop Olağan Genel Kurulu Eskoop AKM”de Yoğun Katılımla Yapıldı

 İkitilelli Organize Sayayi Bölgesinin örnek sanayi sitelerinden biri olan Eskıoop Sanayi Sitesinin Olağan Genel Kurulu Eskoop Sanayi Sitesi Atatürk Kültür Merkezi”nin toplantı salonunda yoğun katılımla yapıldı.

Kurul üyelerinin salondaki yerlerini almalarının ardından Başkan Yusuf Akgün genel kurula gösterilen yoğun ilgiden dolayı Eskoop üyelerine ve olağan genel kurula katılan davetlilere gösterdikleri yoğun katılımdan dolayı teşekkür etti.

Başkan Akgün 12 Maddelik Gündemin ikinci maddesi gereği kurula katılan davetlileri gelmiş Atatürk ve bu güne kadar gelmiş geçmiş tüm şehitlerimiz için saygı duruşuna akabinde de okunacak İstiklal Marşımızın Okunmasına davet etti. Sayğı duruşunun yapılması ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından genel kurulun seçimli genel kurul olduğunu, bu konuda gündem maddeleri uyarınca konuşma yapacağını, cevap hakkı doğarsa her soruya da istenilen cevabı verebileceğini ifade eden Başkan Akgün Kurulu Yönetmek üzere elinde ki divan heyeti listesini genel kurulun oylarına sundu ve başka bir önerge olup olmadığını sordu.

Yusuf Akgün’ün divan heyeti listesi oy birliği ile kabul edildi.

Eskoop Genel Kurulunu yönetmek üzere Divan Başkanlığına Doğu Sanayi Sitesi, Tuzla Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve Eskoop Sanayi Sitesi üyelerinden Recep Bilal Hancı,Divan Başkan Yardımcılığına İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Esenler Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılıçarslan, Yazmanlığa Eskoop Sanayi Sitesi üyelerinden Eyüp Karabağ, Sayım Memurluğuna Eskoop Sanayi Sitesi Üyelerinden Hasan Akyüz seçildi.

Divan heyeti olarak yerlerinin alınmasının ardından Divan Heyeti Adına genel kurul üyelerine kısa selamlama konuşması yapan Bilal Hancı,Kabul Edilmiş Divan olarak divan başkanı olarak genel kurulu yönetmek üzere bu seçilen divanın kabul edilip edilmemesini bir kez daha oylattı. Oy birliği ile kabul edilen divan gündem yerleri değiştiren maddelerin sıralamasını ve madde adları okundu ve oylamaya sunuldu. Maddeler oyladıktan sonra 3.madde gereği divan heyetinin oluştuğunu ifade eden Divan Başkanı Bilal Hancı katılımcılara ve davetlilere teşekkür ederek gündem maddelerine devam edildi.

Eskoop Atatürk Kültür Merkezi Salonunda yapılan Eskoop Genel Kuruluna İkitelli Osb Yönetim Kurulu ve Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Esenler Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılıçarslan, Atatürk Oto Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin, Masko Sanayi Sitesi Yönetim Kulu Başkanı Mehmet Mutlu, Tormak Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Ünlü, İsdök Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz İyiokur ve Enkoop Sananayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Eroğlu katıldı.

Eskoop Genel Kurulunda Başkanlık seçimi için pembe ve beyaz iki liste oluştu. Eskoop Başkanlığı için Pembe liste ve Beyaz liste yarıştı. Pembe liste ile Eskoop Sanayi sitesinin kurucusu ve kuruluşundan beri de kurucu başkanlığını yapan Yusuf Akgün”ün rakibi yıllardır yan yana, birlikte çalıştıkları Sait Yüksel Beyaz liste ile Akgün”e rakip oldu.Yusuf Akgün”ün Pembe Listesi”nde şu isimler yer aldı. Asil üyeler

Asil Üyeler Başkan Yusuf Akgün, Başkan Yardımcısı İsa Uzun, Üyeler İhsan Yusuf Bozkurt,Ömer Dilek ve Yusuf Sivritepe,

Yedek üyeler Başkan Mehmet Mercan, Başkan Yardımcısı Serkan Yusuf Akgün, üyeler Memiş Yeşildağ, Ebru Karadağ ve Hayrettin Çetin. 

Sait Yüksel”in Beyaz Listesinde ise şu isimler yer aldı:

Asil Üyeler Başkan Sait Yüksel, Başkan Yardımcısı Sefa Gümüş, Üyeler Musa Öztürk, Hacı Bayram Ak ve Hüseyin Gürkan Taylan.

Yedek Üyeler Başkan Celal, Başkan Yardımcısı Bünlent Köseoğlu, Üyeler Emin Aydın, Hasan Gümüş ve Arif Turan.

Kazanan Yusuf Akgün Oldu

395 Üyenin oy kullandığı başkanlık yarışında bir oy geçersiz sayıldı ve Pembe liste ile yarışa devam eden Yusuf Akgün 231 oy, beyaz liste ile yıllardır yan yana durduğu, birlikte çalıştığı Yusuf Akgün”e rakip olarak Eskoop Sanayi Sitesi Başkanlığı için yarışa katılan Sait Yüksel ise 63 oy alarak kaybeden taraf oldu.

Eskoop Olağan Genel Kurulu"nda Başkan Yusuf Akgün Tarafından İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç"a, Hasan Kılıçarslan"a ve Eskoop Yönetim Kurulu"nda uzun yıllar birlikte Çalıştığı Muhammet Kopuz"ve Mehmet Kamacılar"a birer plaket verildi.

Genel Kurul günün anısına yapılan fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

Haber: Turkiye Esnaf Gazetesi

Haberin Ayrıntı ve Detayları Ayrı Ayrı Başlıklar Altında Devam edecek…

Eskoop Olağan Genel Kurulu"ndan Kareler

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu