İkitelli OSB Mustafa Keskin İle Yola Devam Dedi

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanlığına İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve Atatürk Oto Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin Oy Birligi seçilerek,İkitelli Osb Mustafa Keskin Yönetim Kurulu Başkanlığı ile yola devam kararı alındı.
İkitelli Osb Başkan Vekilligine İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Adamı Selim US seçilirken, İkitelli Osb Başkan Yardımcılığına İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve Masko Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu seçildi.
İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Keskin yapılan İkitelli Osb Olağan Seçimli Genel Kurulun Dilek ve Temenniler faslında yaptıgı konuşmada şunları söyledi:
“Çok kıymetli divan değerli hükümet komiserleri, birbirinden kıymetli ve değerli katılımcılar,kooperatif başkanları ve sanayicilerimiz. Burada ki birliği ve beraberliği sağlama adına burada görev alan değerli başkanlarıma minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Buraya asıl ve yedek olarak 26 arkadaş seçtiniz. Bu 26 arkadaşın hepsi de iş ve aş sahibi olan insanlardır. Ben ve 26 arkadaşımın bundan öncede bundan sonrada buraya maaş için geldikleri kanaatini asla düşünmüyorum ve böyle bir yaklaşımı da kesinlikle reddediyorum. Bizlerin bunlara da ihtiyacımız yoktur. Bu gibi kurumlarda insanları bu şekilde küçültücü ve zan altında bırakan konuşmalar burada bulunan hiçbir katılımcıya yakışmaz.Biz burada bir aileyiz. Biz kendi yaralarımızı kendimiz sararız. Bahsi geçen öyle ihtiyaçlı ve yardıma muhtaç insanlar varsa da bakın genel kurulda karar alınıyor. Genel Kurulda kendi içimizde onu da izole ederiz. Onun için böyle büyük kurumlarda basit düşüncelere yer olmamalıdır. Biz buraya şunun için geldik. Geçmişte burada öyle veya böyle bazı münazaralar,münakaşalar oluyordu.Sayın Mahmut Mustafa Aydın başkanımızın sayesinde 3 yıl huzurlu bir yönetim yaptık.
Her konuda herkesin mutlu olması mümkün değil. Burada liste yapıldı. 11 tane isim var. Burada listeye girenler kadar listeye girmeyenlerde kıymetli, değerli, müteşebbis insanlardır. Yani adı üstünde İkitelli Organize Sanayi Bölgesi müteşebbisleriyiz. Biz buraya gelmemizle ilgili ne maaş, ne masa, ne koltuk, ne de kanepeye falan ihtiyacımız yoktur. Bunların hepsi de bizlerin yönettiği iş ve temsil ettiğimiz makamlarda mevcuttur. Biz buraya bir şey katmak,kazandırmak için buraya adayız. İnanın ki buraya yakışan yaraşan bir çok hizmeti katmaya çalışacağız. Zamanı geldiğinde adam gibi de çıkarız ve yunu katabildik, şunları katamadık da deriz. Burasını işgal etmeyecek bilince, ahlaka,terbiyeye ve erdeme sahip yürekli adamlarız. Bu bakımdan bu 26 arkadaş sizlerin hizmetine talip oldular.Sizleri yönetmeye değil, burasının ortak yönetişimde sizlerle birlikte yol alamaya geldiler.Burada sıkıntılar nedir, sanayicinin, esnafın sıkıntıları nedir, hangi çözümler üretilmelidir, ne gibi çalışmalar yapılmalıdır şeklinde yorulmaya,buraya katkı sunmaya aday insanlarız. Bütün bunları yürütürken de hangi siyasi, hangi bürokrasi ile yan yana durmamız gerekir ile de yorulacağız.Burada çok güzel bir yapılaşma yaşanmıştır. Divan başkanımız mihmandarımız üyemiz ve Başakşehir Ak Parti İlçe Başkanımız Sebahatdin Kayas var. Yine burada CHP adına Kazım Özeren arkadaşlarımız var yönetimdedir. Yani burada bütün renkler bir aradadır. Bizim burada her hangi bir siyasi duruş diye bir şeyimiz olamaz. Olmazsa olmazlarımız ve ortak müştereklerimiz var.Burası bir kurum ve sivil toplum örgütüdür. Ama siyasilerle de ortak müştereklerde buluşmak, fikir alış-veriş, istişare yapmak gerekiyor o da bizlere düşer. Bu unsurlar ile yan yana gelmezseniz,gelemezseniz, o zaman zaten işinizde de randıman alamazsınız, başarılı olamazsınız. Dolayısıyla bu bölgeye çok emeği geçen Yusuf Akgün, Nihat Tunalı, Şaban Gülbahar, Nuri Konak ağabeylerimize ve buraya emekleri, hizmetleri olmuş arkadaşlarımıza, abilerimize buraya seçilen 26 arkadaşımız adına en derin saygılarımı,sevgilerimi, hürmetlerimi iletiyorum ve bütün katılımcılardan bize kızsanız da bizi sevmeseniz de ki herkesin de burada bulunan her kesin bizlere mihmandarlık yapmanızı, yol gösterici olmanızı, burada eksik var gelin burayı tamamlayalım demenizi,akıl hocalığı yapmanızı istiyorum.Bu duygu ve düşüncelerle bu hizmete talip oldum. Bizim koltuğa,arabaya,kanapeye,sekretere ihtiyacımız yoktur. 26 arkadaşımın da ihtiyaçları yoktur. Bu düşünceler ile sizlerin de düşünce ve yardımlarınızla öneri ve paylaşımlarınızla birlikte birikim ve güçlerinizle hep beraber ikitelliyi hak ettiği noktaya ve ülkemizin gözbebeği olma noktasına taşıyacağız inşallah. Saygılar sunuyorum.”
İkitelli OSB Genel Kurulunun ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında İkitelli Organize Sanayi Bölesini yönetecek yeni yönetim ve denetim kurulu ile Osbük Asıl-Yedek üyeler şu isimlerden oluştu:
İKİTELLİ OSB YÖNETİM KURULU ASIL LİSTE:
1-Mustafa Keskin: İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanı
2-Selim Üs:İkitelli Osb Başkan Vekili
3-Mehmet Mutlu:İkitelli Osb Başkan Yardımcısı
4-Salim Balekoğlu:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
5-Mehmet Necmi Uslu:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
6-Murat Göl:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
7-Ebubekir Aydın:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
8-Kazım Özeren:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
9-Mehmet Vural Koç:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
10-Dursun Uzunhasanoğlu:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
11-Sezai Ünlü:İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi
İKİTLE OSB YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTE
1-Erdal Temeloğlu
2-İhsan Alper
3-Ömer Hanoğlu
4-Necdet Ümitvar
5-Fikret Şimşek
6-İsmail Üzümcü
7-Sami Aygan
8-Mustafa Dinç
9-Cafer Sancar
10-Celal Yıldırım
11-Mehmet Ali Alkan
İKİTELLİ OSB DENETİM KURULU ASIL LİSTE:
1-Yusuf Tokdemir
2-Mustafa Topçuoglu
İKİTELLİ OSB DENETİM KURULU YEDEK LİSTE:
1-Mehmet Çiçek
2-Muhammed Eşbah
İKİTELLİ OSBÜK TEMSİLCİLİĞİ ASIL LİSTE:
1-Mustafa Keskin
2-Selim Us
3-Mehmet Mutlu
4-Dursun Uzunhasanoglu
KİTELLİ OSB OSBÜK TEMSİLCİLİĞİ YEDEK LİSTE:
1-Sezai Ünlü
2-Kazım Özeren
3-Mehmet Necmi Uslu.
4-Salim Balekoglu

Haber:Türkiye Esnaf Gazetesi/Rasim ŞİMŞEK

Genel Kurulda Yapılan Konumalar Kim Ne Dedi Başlıklarıyla Yayınlanmaya devam edecek

İkitelli Osb Seçimli Olagan Genel Kurul Fotografları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu