İTEO Eyüp Aksu İle Yola Devam Dedi

Eyüp Aksu yeniden İstanbul Taksiciler Odası’nın Başkanı Seçildi
Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Seçimli Genel Kurulu sona erdi ve Mevcut başkan Eyüp Aksu yeniden başkanlığa seçildi.
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), bugün yeni başkanını seçmek için toplandı. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Olağan Genel Kurul’da mevcut başkan Eyüp Aksu’nun yanı sıra, Yahya Uğur, Zeynep Kılıç, İrfan Öztürk ve Yaşar Arabul başkanlık için yarıştı. Zaman zaman konuşmalar sırasında gergin anların da yaşandığı seçimin sonucunda Eyüp Aksu yeniden başkanlığa seçildi.

AÇIK ARA FARKLA SEÇİMİ KAZANDI
Kongrede yeni yönetimin seçileceği ve 5 adayın yarıştığı seçim heyecanı yaşandı. Gün boyu süren ve yaklaşık 3 bin 345 üyenin oy kullandığı seçim sonucunda mevcut başkan Eyüp Aksu, açık ara farkla yeniden başkan seçildi. Aksu bin 846 oy alarak seçimde birinci olurken, en yakın rakibi Yahya Uğur ise 787 oy alarak ikinci oldu.

Eyüp Aksu yeniden başkanlığa seçildi

Diğer adaylardan Yaşar Arabul 547 oyla üçüncü, İrfan Öztürk 119 oyla dördüncü, Zeynep Kılıç ise 46 oy alarak beşinci sırada yer aldı.

“KAYBEDEN OLMADI, KAZANAN OLDU”
Seçimi kazandığı belli olur olmaz gelen tebrikleri ve telefonları kabul eden Eyüp Aksu, yeniden başkan seçilmenin mutluluğunu yaşadı. Yeniden başkan seçilen Eyüp Aksu yaptığı konuşmada, “Kaybeden olmadı, kazanan oldu. Esnafımız, mesleğimiz kazandı. Teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Yolumuz uzun. Allaha emanet olun” dedi.

Haber:TGRT-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu