Başkan Uslu, Aykosan İçin Bir Kez Daha Hodri Meydan Dedi

Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu Aykosan Yönetiminin

Aykosan için en üst düzeyde hizmet vermeye devam ettiğini belirterek, Aykosan Mali Genel Kurulunda da tam yetkiyle donatılarak aykosan için hizmet vermeye devam edileceğini vurguladı.Başkan Mehmet Necmi Uslu,”Binlerce Aykosanlı Bizlere Aykosan”ı Yönetmek İçin Hizmet yetkisi verirlerse Aykosan için hizmet yaparız, vermezlerse de Aykosan”da Ayakkabıcı Sanayicisi olarak, Ayakkabılarımızı Yaparız”diyerek, yönetime muhalefet olanlarla ilgili de bir kez daha “Hodri Meydan” çağrısını yeniledi.

Başkan Uslu 12 maddelik mali genel kurulunda 7 maddenin rutin maddeler olduğunu geri kalan 5 maddenin de Aykosan için son derece önemli çalışmaları ve projeleri kapsadığını bildirdi.

Başkan Uslu, yönetim kurulu olarak Aykosanlılar için çok büyük öz veriyle çalışmalar yapıldığının altını çizerek, “Aykosan”da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”diyerek, yönetim olarak geçmişi eleştirip, geçmişi suçlayarak Aykosanın oyalanmasına asla gerek olmadığına vurgu yaparak, hem kurulla ilgili, hem de aykosanla ilgili yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Haziran”ın 19”unda yapılacak olan 12 maddelik mali genel kurulumuz var ve bu kurula yönetim olarak çok güçlü şekilde hazırlanıyoruz. Yapılacak kurulda Aykosan adına yapılanları ve yapılması zorunlu olan acil çalışmaları Aykosan üyeleriyle paylaşacağız ve bu çalışmalar için Aykosanlılardan yetki talep edeceğiz. Kurulumuza katılımın çok yoğun olacağını en az 600 Aykosan üyesinin bu genel kurula katılacağını bekliyoruz.

Biz yönetim olarak Aykosan için elimizden geleni yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ben ve ekibim yıllardır Aykosanda esnaflık yapıyor, hayatlarını buradan idame ettiriyorlar. Biz Aykosana hizmet etmeye geldik. Bunda da çok iddialıyız. Aykosan”ın geçmişten kaynaklı mali sıkıntılarını hızla aşmaya çalışıyoruz. Bu mali sıkıntılar nedeniyle de bir ara Yasal Hakkımız olan Mali Kurulu yapmama kararı almayı dahi düşündük. Mali imkanlarımızı iyiliştirmeyi düşünürken ve bunun için yoğun arayışlar ve çözümler üretmeye çalışırken kurul için çıkacak 50-60 bin liranın kasamızda kalmasını dahi düşündük. Ne var ki kendini hala Aykosan Başkanı olarak ilan eden ve bu hırsından kurtulamayan rakiplerimizin sahada ki dedikodularına cevap olsun diye bu kurulumuzu yapma kararı aldık. Mali Kurulumuz seçimli bir kurul değil. Ancak kendini hala rakip görenler var ve Aykosanda dedi kodu üretmeye devam ediyorlar. Aykosan yönetimi olarak ve Mehmet Necmi Uslu olarak bu işe başlerken de Hodri Meydan demiştik, şimdi de ve her zaman hodri meydan demeye devam ediyoruz. Biz Aykosanı yönetmek, aykosanı geçmiş sıkıntılarından kurtarmak, Aykosanlının bölgede ki vizyon ve misyonunu hak ettiği noktaya getirmek için yönetime talip olduk ve bu yönde de çok kararlı o kadarda isabetli projelerle hizmet etmeye devam ediyoruz. Aykosan için yapılması gereken ve olması gereken rutin hizmetlerimizi aksatmadan yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ancak Aykosan”ın hala çok büyük sorunları var. Bunlar aşılmayacak sorunlarda değildir. Şimdiye kadar olmaz başarılmaz denen bir çok çalışmayı başarıyla tamamladık.

Aykosan bölgenin en çok üyesi olan sitelerden birtanesidir ve bu yönde de Temsiliyette Adalet sağlanması yönünde bir çalışma başlattık. Mali kurulda anlatacağımız, paylaşacağımız yönetim olarak yetki isteyeceğimiz bir çok konu var. Bunların başında da Aykosanın Çatılar meselesi var. Önümüz yaz. Gelecek kışa hazırlanmak için Çatılara mutlaka el altılmalıdır ve gereken onarım, yenileme ve bakımları yapılmalıdır. Bu konuda yönetim olarak mutlaka bir karar almamız gerekiyor.

Kurulumuza elimiz dolu olarak gidiyoruz. Neler yaptığımızı Aykosanlı zaten görmeye başladı. Önemli olan neler yapacağımızı da anlamak olacaktır. Bir türlü yapılamayan ve adeta yılan hikayesine dönen Aykosan Camiimizin bir minaresi bitti ikincisi de bitmek üzere, camimizin yapımı hızla devam ediyor ve bunu bütün aykosanlılarda görüp izliyor. Ayrıca olmazsa olmazlarımızdan olan güvenlik zaafiyetimizi tamamen ortadan kaldırdık. Otopark alanlarımızı geliştirdik. Yeni otopark alanları açtık. Kapı giriş-çıkışlarında son derece önemli çalışmaları gerçekleştirdik. Bu hizmetler ile Aykosana da bir akar sağladık. Yol asfaltlamalarımıza ek kaldırımlarımızı yeniledik. Çevre düzenlemesi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Blok için meydanlarda ki alışılagelmiş kirlikle ilgili yoğun bir mücadele vererek, bu meydanları güzelleştirdik.

Blok içi aydınlatma çalışmalarımızı sürekli devam ediyor. Tuvaletlerimizi aykosanlılara yakışan bir şekle getirmeye çalışıyoruz. Diğer yandan 80 adet asansörümüzün onarımı, tamiri ve rutin bakımları yapılıyor. Asansör kullanımıyla ilgili bilgilendirme yazılarının yanında asansor akbilleri kullanımını devreye soktuk.

Belirttiğim gibi kurulumuzda görüşülülecek 12 gündem maddesi var. Bu maddelerin 7 adedi rutin maddelerdir. Asıl önemli olan 5 maddemiz var ki bu maddelerle ilgili bir çok konunun karara bağlanması ve yönetime yetki verilmesi gerekiyor. Bu kurulda da inşallah bunların tamamına yönelik yetkilendirileceğiz. Göreve geldiğimizden beri aykosanlının çıkarı neyi gerektiriyorsa o yönde taviz vermeden çalışmalara devam ediyoruz. Neticede bizde burada aykosanlılardan biriyiz. Ne var ki hala şer ve nifak odakları olumsuz dedikodularına devam ediyorlar. Biz ne geçmişi eleştirerek, ne de bu tür odaklara muhatap olarak zaman kaybetmek istemedik, istemiyoruz, işimiz neyi gerektiriyorsa enerjimizi o yönde kullanmaya devam ediyoruz. Kendini hala rakip olarak görenler içinde çok fazla söze gerek duymuyorum. Gelirken de hodri meydan dedik, şimdi de diyoruz. Her zamanda diyeceğiz. Biz hizmet etmeye geldik, hizmet eiyoruz. Aykosanlılar bize yetki verdikçe hizmet yaparız, şayet anlamayıp yetki vermezlerse de Ayakkabılarımızı yaparız.

Ancak Aykosanlıların bizim yaptıklarımızı gördüklerini ve bizleri yetkilendireceklerini düşünüyor ve bundan da asla kuşku duymuyorum. Bakınız göreve geldiğimizden itibaren olmaz yapılamaz denen cami inşaatımızı başlattık ve neredeyse bitirmek üzereyiz. Yeni otoparklarımızı devreye soktuk. Park ve blok içi araç giriş-çıkışları için son derece hassas çalışmalar yaptık.Asonrörlerimizin bakımını yaptık, kullanılamaz hale gelenleri devreye soktuk ve bu bakım onarım, tamir işlerimizi rutin hale getirdik. Aykosanda yapılması gereken asli işlerimizi asla aksatmadık ve bunları bölgenin kalite düzeyine taşımaya çalıştık ve o yönde de başarılı olduk. Aykosanı adına yakışan bir duruma ve konuma hızlı bir şekilde taşımaya devam ediyoruz. Yönetim Olarak biz Aykosanı bölgenin parlayan yıldızı ve bölgenin cazibe merkezlerinden biri haline getirmek için çalışıyoruz, çalışacağız. Hala bize karşı muhalefet yapmak isteyenlere de bir kez daha hodri meydan diyoruz.”

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu