Yeni Mimaki Tiger600-1800TS ve TxF150-75 ilk kez Türk pazarıyla buluşuyor

Dijital baskıda yeniliklerin merkezi bir kez daha Mimaki Eurasia standı olacak. FESPA Eurasia 2023 fuarında sunulacak birçok farklı baskı teknolojisi ve özel numune sergi alanı ile Mimaki, bir kez daha baskı endüstrisini yeniliğe yönlendirerek ilham verecek.

 

Yepyeni Mimaki Tiger600-1800TS ve TxF150-75 ilk kez Türkiye’de

Mimaki Eurasia dijital baskının yeni rotasını

FESPA Eurasia 2023’te gösterecek

Dijital baskıda yeniliklerin merkezi bir kez daha Mimaki Eurasia standı olacak. FESPA Eurasia 2023 fuarında sunulacak birçok farklı baskı teknolojisi ve özel numune sergi alanı ile Mimaki, bir kez daha baskı endüstrisini yeniliğe yönlendirerek ilham verecek

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin uzman ve lider markası Mimaki, 23-26 Kasım tarihleri arasında IFM’de düzenlenecek FESPA Eurasia 2023 fuarına katılarak yeniliklerini sunacak. 1. Salon’un hemen girişindeki B10-C10 ve D10 numaralı Mimaki Eurasia standı üç adadan oluşan toplam 645 m2’lik alanıyla teknoloji ve uygulama şovuna ev sahipliği yapacak. Stant, ziyaretçilerin yenilikleri keşfetmeleri ve uygulama numuneleri ile adeta bir sergi keyfi yaşamaları için teknolojik, fonksiyonel ve sanatsal özellikleri birleştiren bir konsepte sahip. Mimaki stantlarının ayrılmaz bir parçasına dönüşen kullanıcı numuneleri sergi alanı bu yıl da büyük ilgi görecek, ayrıca Mimaki tarafından gerçekleştirilen baskı uygulamalarından oluşan zengin numune seçkisi de standın belirli köşelerinde yer alarak yine seyir keyfini artıracak.

Mimaki Eurasia dört gün sürecek fuar boyunca Tabela ve Reklam (SG), Tekstil ve Giyim (TA), Endüstriyel (IP) ve 3D Endüstrisi (3D) alanlarındaki en yeni ürünleri ve pazarda yaygın olarak kullanılan baskı makineleri dahil olmak üzere toplam 17 modeline yer verecek. Haziran ayında Milano’da düzenlenen ITMA 2023 fuarında ilk kez tanıtılan yeni Mimaki Tiger600-1800TS ve bu yılın başlarında lanse edilen Mimaki TxF150-75 DTF baskı makinesi Türkiye’de ilk kez bir fuarda sergilenecek.

Mimaki Eurasia standında şu modellere yer verilecek: yüksek verimlilik için geliştirilen en son çözüm Tiger600-1800TS süblimasyon transfer baskı makinesi; giyim ve promosyon pazarına sunulan TxF150-75 DTF baskı makinesi; devrimci bir üretkenliğe sahip TS55-1800 süblimasyon transfer baskı makinesi; yaratıcılığı ve karlılığı birleştiren TS330-1600 süblimasyon transfer baskı makinesi; giriş seviyesi süblimasyon transfer baskı makinesi TS100-1600; uygun maliyetli ve tam donanımlı JV100-160 eko-solvent baskı makinesi; giriş segmentinin yeni endüstriyel çözümü UJV100-160Plus UV-LED baskı makinesi; düşük maliyetli, yüksek hız ve performans sağlayan CJV150-160 entegre bas/kes makinesi, endüstriyel reklam ve grafik uygulamalarının için yeni fırsatlar sunan UCJV330-160 UV-LED baskı makinesi, süper geniş format UJV55-320 UV-LED baskı makinesi, orta ve üst segment üretkenlik arayanlara hitap eden JV330-160 rulodan ruloya eko-solvent baskı makinesi, doğrudan objelere baskıda yüksek performanslı UJF-6042MkII e küçük format UV-LED flatbed baskı makinesi, katma değerli uygulamalar için aranan JFX200-2513 EX, hızı ve kalitesiyle benzerlerinden ayrılan JFX600-2513 UV-LED flatbed baskı makinesi, kompakt tam renkli 3D baskı makinesi 3DUJ-2207; kesim işlemini baskı süreciyle birleştiren, onu daha mükemmel, karlı ve hızlı hale dönüştüren CG-130AR ve CG-60AR kesim plotterları.

“Mimaki ziyaretçileri eşsiz bir deneyim yaşayacak”

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Zekiye Yılmaz, fuar boyunca sektörel liderliklerini ve teknolojik yetkinlerini vurgulayacaklarını söyledi. Yılmaz; “Ziyaretçilerimiz, her zaman olduğu gibi standımızda doğrudan objeye UV baskıdan süblimasyon transfer ve eko-solvent baskıya, 3D baskıdan endüstriyel çözümlere kadar birçok farklı uygulama için aradıkları teknolojiyi bulabilecek. Üstelik bu makineleri çalışır halde yakından inceleyip performanslarını doğrudan gözlemleyebilecekler. Kısacası, makinelerimizin nefes alış-verişini hissedecekler” dedi.

Mimaki’nin bu yıl pazara tanıttığı modellerden ikisinin ilk kez bu fuarda ziyaretçilere sunulacağını hatırlatan Yılmaz, ziyaretçilerin eşsiz bir deneyim yaşaması için tüm hazırlıkları yaptıklarını, Mimaki kullanıcılarından sağlanan baskı numuneleri ile oluşturulan özel sergi alanının fuarın ambiyansını değiştireceğini dile getirdi. Kullanıcılarla bir araya gelmek ve yenilikler hakkında ilham verici görüşmeler gerçekleştirmek açısından fuarın yararlı bir platforma dönüşeceğini kaydeden Yılmaz, pazardaki lider pozisyonlarının bu fuarda da teyit edileceğini sözlerine ekledi.

Yeni Mimaki Tiger600-1800TS ve TxF150-75 ilk kez Türk pazarıyla buluşuyor

Mimaki Eurasia fuarda iki yeni çözümünü öne çıkaracak: Tiger600-1800TS süblimasyon transfer baskı makinesi ve TxF150-75 DTF baskı makinesi. Özellikle tekstil endüstrisinden profesyonellerin yoğun ilgisini çekecek olan bu iki model, hız, verimlilik ve esnek üretim bağlamında birçok talep için gerçekçi birer yeni alternatif oluşturuyor. Tekstil endüstrisinin analogdan dijitale geçişte ihtiyaç duyduğu üretim gücünü sunan yeni Tiger600-1800TS’in baskı hızı önceki modele göre %143 artışla saatte 550 m2’ye çıkıyor. Kağıt takma ve sarma sisteminin makine arkasında yer aldığı yeni kompakt yapısıyla önceki modele kıyasla boyutu yarı yarıya küçülen bu baskı makinesi, bluesign® sertifikasına sahip MLSb510 boyalarını kullanıyor.

Mimaki’nin doğrudan filme baskı alanındaki ilk modeli TxF150-75 baskı makinesi de fuarda öne çıkacak çözümlerden biri olacak. Tekstil, giyim ve promosyon uygulamaları için yeni fırsatlar sunan bu yeni model saatte 3,3 m2’ye varan hızı ile 80 cm genişlikte ve 1440 dpi çözünürlükte DTF tabakalar üretebiliyor. Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile güçlendirilen TxF150-75, beyaz boya çökelmesi gibi pazarda sık sık yaşanan sorunları ortadan kaldırıyor ve kullanıcılara kolay ve konforlu bir işlem sunuyor. Mimaki bu yeni modeli için beş renge sahip (CMYK + Beyaz) PHT50 transfer pigment boyayı geliştirdi. Havası alınmış alüminyum paketlerde sunulan bu boyalar ECO PASSPORT sertifikaları ile ayrıca çevreye ve insan sağlığına duyarlı olduklarını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu