Sami Zana Aslan VİŞAD Gençlik Kolları Başkanlığına Getirildi

Van”lı Genç İş Adamlarından biri olan ve VitrA Group Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Sami Zana Aslan Van İş Adamları Derneği (VİŞAD)”ın Gençlik Kolları Başkanlığına getirildi.
Van İş Adamları Derneği (VİŞAD) “nin Bakırköy The Time Otelde yapılan 3.Olağan Genel Kurulunda Derneğin Yönetim Kurulunda yer alan İş Adamı Sami Zana Aslan VİŞAD Gençlik Kolları Başkanlığı Görevine Getirildi.

Yapılan Genel Kurulda kendisine verilen yeni görevden dolayı başta VİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fatih Hatunoğlu”na, Dernek İcra Kuruluna, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Dernek Üyelerine Teşekkür ederek duygularını dile getiren Sami Zana Aslan,”Beni bu göreve layık gören başta Ahmet Fatih Hatunoğlu”na, İcra Kurulumuza, Yönetim Kurulumuza ve çok kıymetli VİŞAD Üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. VİŞAD Gençlik Kolları Başkanlığı Koltuğunu doldurmaktan ve üzerime düşen bütün görevleri layıkıyla yerine getirmekten dolayı onur ve gurur duyuyorum” dedi.
Van İş Adamları Derneği VİŞAD”ın 3. Olağan Genel Kurulunda VİŞAD”ın Yönetim Kurulu Başkanı A.Fatih Hatunoğlu katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi: “VİŞAD”ın 3. Büyük Kongremizi bir kez daha yoğun bir katılım ile gerçekleştirdik. VİŞAD: Misyon olarak; Ülkemizin ve özelinde Van şehrimizin planlı ve sistemli bir sekilde kalkınıp, Ticari, Sınai, Ekonomik, Eğitim, Sosyal ve Kültür düzeyinin gelişmesine, Sermaye, Teknoloji, Fikir Alışverişi ve Koordinasyonu sağlayarak, daha yüksek bir düzeye ulaşmasına yardımcı olacak çalışmalarda bulunmak için yola çıkmıştır. VİŞAD:Vizyon olarak; Dinamik, Çalışkan, Girişimci, Gelişime açık bir şekilde ülkemiz ve Van’ımızın Tanıtımına, Kalkınmasına katkı sunan bir Sivil Toplum Kuruluşu olmaktır. VİŞAD olarak işimiz laf değil; Yaptığımız ve yapacağımız icraatlar ile insanlarımızı rüyadan uyandırıp, yaşanılan gerçekleri göstermektir. 3 yıl gibi kısa bir zaman zarfında yaptıklarımızın, yapacak işlerimizin teminatıdır düşüncesi ile iş adamlarımıza ve insanlarımıza güvenerek, inanarak yolumuza devam ettik, ediyoruz ve edeceğiz. Çünkü biz VİŞAD ailesiyiz. 3. Olağan Büyük Kongremizde bizleri yanlız bırakmayarak gücümüze, birliğimize ve sevincimize ortak olan tüm katılımcılara, misafirlerimize ve kıymetli üyelerimize teşekkür eder, şükranlarımı ve Saygılarımı Sunarım.”

Sami Zana Aslan KİMDİR?

 

1989 yılında Van’ın Erciş ilçesinde dünyaya gelen Sami Zana Aslan İlk ve Orta öğrenimini Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda tamamladı.  2001 yılında Lise öğrenimi için İstanbul’a gelen Aslan, Lise öğrenimi boyunca Diksiyon kursu, Tiyatro, Drama Yazarlığı gibi eğitimler aldı. 2005 yılında lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2005-2007 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi gece okulunda oyunculuk ve drama dersleri alan Sami Zana Arslan, 2007 yılında kendi Tiyatrosunu kurarak Çocuk Oyunu ve Tiyatro turnesi yaptı.
2007-2009 yılları arasında Haberin Kaynağı Gazetesinde ve Ajansında Muhabir ve Yayın Editörlüğü yapan Sami Zana Aslan,yaşamına 2009 yıllında Anadolu Üniversitesinde Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak Eskişehir’de devam etti.
Üniversite yılları boyunca Belediye Gençlik Meclisleri, Kızılay Gençlik Kolları, Gençlik Dernekleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Kalkınma Ajansları ve Üniversite Kulüpleri ile ortak çalışarak sosyal sorumluluk projeleri yürüten Aslan,bu süre zarfında Haberx, Gençmedya ve Taraflıgazete sitelerinde köşe yazarlığı yaparak medya alanındaki çalışmalarına devam etti.
2012 yıllında İstanbul’a dönerek sinema alanında çeşitli alanlarda calışmalarına devam eden Sami Zana Aslan,SONART medya ve iletişim şirketinde yapım koordinatörlüğü yaptı ve Kamu Spotu projelerinde yer aldı.
Sami Zana Aslan, İstanbul Bilgi Üniversitesi, UNICEF ve Habitat ve Yönetişim Derneğinin ortak yürüttüğü Çocuk ve Gençlik Hakları ve Katılımı Projesinde Eğitmenlik görevinin yanında TC Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Intel’in ortak yürüttüğü Teknoloji ve Girişimcilik Projesinde Eğitmenlik yapmaktadır. VanTV'de yayın editörlüğü ve program sunuculuğu yapan Sami Zana Aslan,Aile Şirketi olan Aslan Otomotivde çalıştı ve MayaM adında bir Restaurant açtı. Eren Akademi ve Eğitim Danışmanlık şirketinin kuruculuğunu da yapan Aslan, Mega OSGB Hiz. A.Ş. firmasını Satın Aldı. Kentsel İskele Kalıp İnşaat Taahhüt ve Sanayi Ticaret A.Ş'yi, Eren Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi Ltd. Şti. Kuran Sami Zana Aslan.kurduğu Firmalara Çatı olan MitrA Grup'u kurup bütün firmaları Pendik Kurtköy”de birleştirdi. Evli ve İngilizce bilen Sami Zana Aslan MitrA Grup Yönetim Kurulu Başkanlığına devam ediyor.
Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu