Reklamcılar Esnaf Odasının Yeni Başkanı Gülay Şele Oldu

Bir Esnaf Odası Daha Kayyumdan Çıktı!..

İstanbul Reklamcılar Esnaf Odası 8 yılın ardından seçimli genel kurulunu gerçekleştirerek yönetimini belirlemeyi başardı. Pazar günü İSTESOB toplantı salonunda yapılan 2 adayın yarıştığı seçimleri Gülay Şele kazandı.

2010 yılından beri kayyumda olan İstanbul Reklamcılar Esnaf Odası, olağanüstü genel kurulda yeterli çoğunluğa ulaşarak seçime gitti. Divan başkanlığını İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, divan vekilliğini İSTEOSB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Osmanoğlu’nun yaptığı olağanüstü genel kurulda Gülay Şele ve Utku Altınkeser başkanlık için aday oldu.  Genel kurulda okunan raporların oy birliği ile kabulünün ardından geçilen seçimde Gülay Şele aldığı 27 oyla 500’den fazla üyesi bulunan esnaf odasının yeni başkanı oldu. Diğer aday Altınkeser ise 8 oyda kaldı.

FAİK YILMAZ “ ESNAF ODASINA SAHİP ÇIKTIK”

Birlik Başkanı Faik Yılmaz 2010 yılında kayyum atanan esnaf odasının borç içinde olduğunu ve hiçbiri geliri olmadığını ifade etti.  O tarihten itibaren esnaf odasının yaşaması için maddi manevi her türlü desteği verdiklerini belirten Başkan Yılmaz, “ Bugün ise esnaf odasının hiçbir kurum ve kuruluşa borcu yok. Üstelik bankada parası da var. Bu paraları gelen yönetime teslim edeceğiz “ dedi.

Başkan Yılmaz, genel kurula gelerek esnaf odalarına sahip çıkan delegelere de teşekkür etti ve yeni bir esnaf odası kurmanın zorluğundan bahsetti.

ŞELE “20 YILLIK TECRÜBEMİ ESNAFA ADAYACAĞIM”

Genç yaşına rağmen reklamcılık sektöründe 20 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu söyleyen Gülay Şele, bütün tecrübesini esnaf odasına adayacağını dile getirdi. Gece gündüz demeden esnaf odasının üyelerine maddi manevi destek sağlamak için çalışacağını ifade eden Şele, üye sayısını da arttırmak istediğini sözlerine ekledi.

HAFTA SONUNDA 2 KADIN BAŞKAN KAZANDI

Hafta sonu kayyumda olan 2 esnaf odası da genel kurulunu gerçekleştirmeyi başardı. Önce cumartesi günü  İstanbul Sahne, Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf Odası, pazar günü ise İstanbul Reklamcılar Esnaf Odası genel kurulunu yapmayı başardı. Her iki esnaf odasının başkanı da bir kadın oldu. Böylelikle İstanbul’daki kadın esnaf odası başkanı sayısı 4’e çıktı.

Haber:İstesob Basın Merkezi-Turkiye Esnaf Gazetesi 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu