Külliyedeki Törene Ünlü İsimler katıldı

Siyaset, spor, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni'ne katıldı.

Törene katılan AlişanFenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bu fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Sunucu Ece Erken, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bu fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Erdoğan, törene katılan sanatçı Orhan Gencebay ve Sevim Emre ile sohbet etti.

Törene Esra Erol da katıldı.

Erdoğan, törene katılan sanatçı Orhan Gencebay ve Yavuz Bingöl ile sohbet etti.

Oyuncu Wilma Elles ve İtalya Eski Başbakanı Silvio Berlusconi

Hülya Koçyiğit

ABDULLAH GÜL TÖRENDEYDİ 

Törene 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti'nin Meclis Başkan adayı Binali Yıldırım ve eşi, Orgeneral Hulusi Akar ve eşi, kuvvet komutanları, bakanlar, milletvekilleri, yüksek yargı organlarının başkanları, MİT Başkanı Hakan Fidan, eski başbakanlar Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz ile eski Meclis Başkanları Bülent Arınç, Cemil Çiçek ve Mehmet Ali Şahin de katıldı.

Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr, Aziz Sancar, Yale Üniversitesi'nden Prof. Dr. Murat Günel, Antartika'daki bilim heyeti üyeleri, madalyası olan sporcular ile dini cemaatlerin ruhani liderleri de törende yer aldı. Dini cemaat temsilcileri ve öğrenciler kürsünün solunda, bilim insanları ise sağında durdu.

Davetlilere turkuaz renkli çanta içinde sandviç, meyve suyu, akide şekeri ve "Abıhayat" (yaşam suyu) ismi verilen içerisinde mineralli su, mango, kavun, çubuk vanilya ile taze adaçayı yapraklarının bulunduğu soğuk içecek ikram edildi.

Törende günün anısına özel olarak basılan madeni 1 lira dağıtıldı.

Konuklara, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin minyatürü, ay ve yıldızın yer aldığı, üzerinde "Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni" yazılı turkuaz renkteki özel rozet hediye edildi.

Katılan Ünlüler Foto Galeride 

[smartslider3 slider=37]gallery

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu