Konsiad Geleneksel İftar Yemeği Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Konyalı İş Adamı ve Sanayicileri (KONSİAD) Geleneksel İftar Yemeği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeyetinburnu 1453 Sosyal Tesisleri”nde yoğun katılımla gerçekleşti.

Konsiad”ın iftar yemeğine İstanbul Vali Yardımcısı Abdullah Güzel,Sadık Perver, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin,Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Osb Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı, İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi ve Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı M.Vural Koç, Aydın Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Mahmut Aydın,Konsiad Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik ve Konsiad Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Bağcı,Prof Dr.Ahmet Eser,Prof.Dr.Yüksel Çavuşoğlu, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Sitelerinden Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu,Konya Bağyurdu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Hakan Tunç ile çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti”nin 26.Başbakanı ve Konsiad”ın onursal başkanı Ahmet Davutoğlu ile İstanbul Birinci Ordu Komutanı Musa Aysever”in telfrafları okundu ve iftar yemeğine katılan davetlilere selamları iletildi.

İftar Yemeğinde ilk selama konuşmasını İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi, Konsiad Yönetim Kurulu Üyesi,Konya Bağyurdu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç yaptı. İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Blm Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Konya Bağyurdu Vakfı Başkan Yardımcısı iş adamı Hakan Tunç davetlileri selamlama konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın valim,sayın kaymakamım,sayın emniyet müdürüm,Sayın Kaymakamım (Başakşehir Kaymakamı), Sayın Emniyet Müdürüm, sayın İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanım, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Sitesi Başkanlarım, STK Başkanları ve Dernek Başkanlarım. Hepiniz Hoş Geldiniz, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Böyle güzel bir ortamda bizi bir araya getiren başta Konsiad olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlara ve tüm emeği geçen arkadaşlara tek tek buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi ülkemiz coğrafya olarak son derece kıymetli bir yerde ve bu coğrafyanın kendi özelliklerine ve kıymetine bağlı bir ülke olarak son derece hassas ve zor bir dönemden geçiyoruz. Bu geçmiş olduğumuz zor dönem içinde içinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerif inşallah Tüm İnsanlığa, Tüm müslümanlara, barış,huzur getirmesini temenni ediyorum. Tekrar hepiniz hoş geldiniz diyorum. Sefalar getirdiniz.”

Konsiad Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik davetlilere hitaben yaptığı konuşmasına,sayın valim, sayın kaymakamım, sayın emniyet müdürüm, sayın millet vekillerim, sivil toplum örgütlerinin değerli başkanları, Konsiad ın değerli yönetim kurulu üyeleri ve sevgili musafirler. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz…Katılamayan ancak bu geceye katılanlara yönelik mesaj geçen şahsiyetler var onları da sizlere okumak istiyorum. Bu ve benzeri kutsal günlerde özellikle de İftarda fazla konuşulmaz.Bende fazla konuşmayı sevmem zaten. Ama yine de Konsiad olarak neler yaptığımızı böyle bir yoğun katılımda bir kez daha anlatmak istiyorum. En azından Konsiad Ne yapıyor diye herkesin küçük bir bilgisinin olmasını istiyorum. Bunun bilinmesini istiyorum. Biz Konsiad”ıniye kurduk. Ne oldu ve şu anda ne durumdayız.Bunlardan bir parça bilgiler vermek istiyorum.

Konsiad”ı ilk kurduğumuzda amacımız İstanbul”daki Konya”lı iş adamlarımızı bir araya getirmekti. Çok şükür bunu ciddi bir şekilde başarıp ve yaptığımıza inanıyorum ve daha da çok güzel noktalara da geleceğine inanıyorum. Çok şükür Konya”da bu yönde çok güzel bir şübe kurduk. 4.500 civarında üyesi oldu.Bu sene daha da güzel gidecek. Hatta bu sene orada ki fuarada bizim iş adamlarımızı ağırladık. Oradaki fuar çok hoşumuza gitti.Bizim de orada Standımız vardı. Bu şekilde aktiviteler gelişirken de daha sonra biz hedef büyüttük ve hedefte Türkiye dedik. Çok yakında da Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Yalova”yı birleştiriyoruz.Bursa-Yalova, kısmet olursa bu yerlerde de Konsiad şubeleri yer alacaktır. Bu şekilde konyalı iş adamlarımızın hem birbirleriyle hem ilgili alanlarla konyalı iş adamların iş yapma ve bağlantılarına yardımcı olmak istiyoruz. Bunun haricinde inşallah çok kısa bir zamanda ilk olarak Avrupa”nın önemli bir şehrinde dış şubelerimizden ilkini kurmak istiyoruz. İnşallah bunuda başarırız diye düşünüyorum.

Evet Konsiad olarak bu sene biz neler yaptık…

Yunanistan Gümülcine de çok güzel bir iftar programı verdik. Balkanlar”daki Vefa Birliğimizle beraber bu programı yaptık. İnanın insanlar çok sevindiler. Bu vesileyle de biz orada yurtdaşlarımızla beraber olmaktan çok büyük mutluluk duyduk. Bulgaristan”da yaklaşık 1500 tane vatandaşımızın sünnet etkinliğine katıldık. Orada da çok güzel bir etkinlik oldu. Türkiye Cumhuriyeti”nin 26”ncı Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile çok güzel bir kahvaltı programı yaptık. Bu vesileyle bütün hemşerilerimizi Ahmet Davutoğlu ile tanışıp sohbet etmelerini sağladık. Hemşerilerimiz gerçekten en azından kafalarında bazı sorular vardı. Hepsi bazı soruları Ahmet Davutoğlu na sordular ve cevaplarını da aldıklarını diye tahmin ediyorum.

Yine Ahmet Davutoğlu ile yine aynı günde Abudlah Bağcı vekilimiz ile beraber diğer dernek başkanlarımızla beraber Konya Tv”de canlı yayına katıldık. Yine Abdullah Bağcı vekilimin katıldığı diğer dernek başkanlarımızla beraber çok güzel bir program ile Konya Tv”de yayınlanmasını bekliyoruz.

Konsiad olarak Sabah Gazetesine ek olarak çok güzel bir gazete çıkarttık. Burada da amaç hem konsiad ı, konyalı iş adamını Türkiye yede her kesin tanımasını istedik. Bu çalışmamızla da büyük bir başarı yakaladığımızı tahmin ediyorum.

Bundan sonra da sosyal faaliyetlerimiz başlayacak…Bu konuda da bizimle birlikte hareket edecek birçok arkadaşımız var. Ve Kudüs ziyaretimiz oldu. Kudüs tam başkent ilan edildiği gün de biz oradaydık. Orada bu konuda hep birlikte protesto yürüyüşü yaptık. Kudüs ile ilgili hiçbir şeyde geç kalmamamız gerekiyor. Oraya gidilip oraya sahip çıkılması gerekiyor. Sizlerden ricam oraya özellikle herkesin gitmesini istiyorum. Bu gittiğim de orada Kızılay başkanımızda vardı. Ama iki saat bekletildim ve içeriye giremedim. Bu olayı yaşadıktan sonra da orada sınırda kontrol yahudilerin eline geçer ve bizi oraya geçirmezler diye de aklıma kötü kötü şeyler geliyor. Bunun içinde oraya sahip çıkma adına oraya sık sık gitmemiz gerekiyor. Oradan döndükten sonra da Kıbrıs ziyareti yaptık. Kıbrıs başbakanını ziyaret ettik. Ekonomi bakanını ziyaret ettik. Kıbrıs ticaret odası başkanımızı ziyaret etik.

Kudüs ile Kıbrıs bizlerin asla vazgeçemeyeceğimiz yerlerdir. Bu yerlere mutlaka gereken ilgiyi gösterip, gereken sahiplenmeyi yapmaya devam etmeliyiz. Gidip oralara da sahip çıkmamız gerekiyor.

Bakan Lütfü Elvan ile kahvaltı programında buluştuk. Bütün iş adamlarımız orada buluştu ve çok güzel sohbetler oluştu. Hatta sayın bakan o kadar mutlu oldu ki toplantıdan sonra da sohbetlere devam ettik. Sayın bakan sürekli bizlerden bilgiler istedi. Sayın bakan bizlerden çok ciddi projeler istiyor.

Ziya Afrikalı vekilimizle Nihat Başkanımızla, Hakan Başkanımızla beraber bir program yaptık. Yapılan o programda çok etkiliydi.

Konsiad İstanbul”da bulunan sektörün en güçlü firmalarına Seydişehir de fabrika yapmalarına vesile olduk. Bu çalışmalar ile yeni bir seydişehir için de bir başlangıç olur diye düşünüyorum.

Seçimden sonra inşallah bir kez daha sizlere posta ile davet yazacağız. 100 kişilik bir kafile ile Bosna ziyaretimiz olacak ve herkesin oraya katılmasını bekliyoruz. Orası da bizim Bosna da bizim. Orada ki hemşerilerimiz de bizim canımız ciğerimiz. Böyle de bir programımız var. Evet arkadaşlar beni sabırla dinlediğniiz için hepize teşekkür eder, saygılar sunarım, iyi akşamlar,hayırlı ramazanlar, dilerim. Bu arada Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Ilgaz beyin selamını da iletmek istiyorum.Bildiğiniz gibi yarın CNR Fuar Merkezi”nde yapılacak olan 2000 kişilik bir etkinliğimiz var ve herkesi oraya davet etmek istiyorum. Yine Bu arada iftarımıza katılan ve aramızda bulunan davetlileri de sizlere anons etmek istiyorum. Konyalılar Dernek Başkanı Kudrettin Çebi, Taşkentliler Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı,Taşkentliler Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Mustafa Davutoğlu. İstanbul Karamanlılar Eğitim Vakfı Başkanı Suat Yıldırım, Mustafa Gürbüzoğlu, Kamil İlgin,Murat Başoğlu, Hakkı bey, Hüseyin Bülent,Habip Gül, Ahmet Aktaş , Veysi Pişkin, İzzet bey, Bahriye Özdinç, Kadir Özkaya, Ali Üçöz, Şükrü Karagül, Suat Saka, Hüseyin Eroğlu, Mustafa İnaz, Orhan bey, Abdullah Sabah,Çumralılar Derneği Başkanı Mustafa Toksöz aramızdalar teşrif edip katıldıkları için çok teşekkür ediyorum. ”

İftar yemeğine katılan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin davetlileri selamlarken şunları söyledi:

“Konsiad”ın başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, İkitelli osb”nin başkan ve yönetim kurulu üyeleri, çok kıymetli misafirler, davetliler, hepinize saygılar sunuyor, iyi ramazanlar diliyorum. Marifet ayı ramazan inşallah hayırlara vesile olur. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Bizim Ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti büyük islam coğrafyasına Türkiye içerisinde de birlik ve beraberlik içinde daha güzel huzurlu ramazanlar olur inşallah, hepinize afiyet olsun diyorum. Hayırlı ramazanlar diliyorum. Ayrıca başkanımıza da böyle bir etkinliği yaptığı için kendilerine ve tüm yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Saygılar sunuyor, hayırlı akşamlar diliyorum.”

Konsiad İftar Yemeğine katılan İstanbul vali yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit selamlama konuşmasında şunları söyledi:

“Saygı değer kaymakamım, Konsiad”ın değerli başkanı, değerli hemşerilerim, hoş geldiniz,sefalar getirdiniz.Bugün hepinizi birlikte görmekten çok mutlu oldum. Konyamızın ve yakınımızda ki vilayetlerimizin ve kardeş devlet başkanları idarecileri, yöneticileri, iş adamlarımız hep birlikte hep beraberiz. Konyamızı tebrik ediyoruz. Konsiad başkanımız ve yönetimine bizleri bir araya getirdiği, buluşturduğu ve ramazanın ruhuna uygun bizi birlikte ve böyle bir sevgi ortamında buluşturduğu için kendilerine teşekkür ediyorum.

Değerli başkanımıza ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Çok fazla konuşmaya gerek yok. Hayırlı ramazanlar diliyorum. Afiyet olsun.”

Yapılan selamlama konuşmalarının ardından iftar etkinliğinin sponsorlarından Kemal Çelik, Zeynel Toprak, Hasan Hüseyin Sarıbay Faruk Gönenç, Osman Haluk Göktür, Zeki Akpak, Ali İçöz, Cesur İşler,Bahadır Özşahin, Mükremin Tekin, İsmail Hakkı Öztürk, Hasan Ciğerci, Kazım Gündoğdu, Cafer Yaren, Mehmet Pangay, ve Hakan Tunç ve Mustafa Büyükdede”ye teşekkür edilerek plaket verildi.

Konsiad”ın geleneksel İftar yemeği hatıra fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

gallery

[smartslider3 slider=28]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu