Kazım ÖZEREN:”Burada Ben Sen Öteki Yok Biz Olmalıyız, Biz!”

İkitelli Osb önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Çorapcılar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Özeren, yapılan İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu”nda cevap hakkını kullanmak için yaptığı konuşmasına, “Hani her şey güzel olacaktı. Arkadaşlar biz niye ayrıştık.Hala tartışıyor, hala meselelere çözüm bulamıyorsak, demek ki biz kendi kendimizi yönetemiyoruz” diyerek, şunları söyledi:

“Saygı değer divan, sevgili arkadaşlar, evet aslında maalesef bizim kendi aramızda yaptığımız toplantılarımızda hep iosb”nin geleceğini,birlik beraberlik içinde olunmasıyla ilgili konuşuruz. Bunları konuşuruz da kendi özellerimize dönüldüğünde yani yaşamın içinde maalesef ve maalesef ki bunu bir türlü yapamıyoruz. Birlik beraberliği yapamıyoruz,başaramıyoruz. Hepimiz hala hep ben, ben diyoruz. Bir türlü biz diyemiyoruz ve biz olamıyoruz.

Hakan Tunç başkan şimdi anlattı. Ben bu bölgede bir senedir yönetim kurulunda görev almaktayım. Burada amacımız ne. Sadece İkitelli Osb”de görev almak değil, bizim arkamızda temsil ettiğimiz ve hani sözü geldiğinde de hep övünerek söylediğimiz işte burası öyle, burası şöyle ve 30 bin iş yeri, 300 bin çalışanıyla, ekonomiye, istihdama, ihracata yaptığı katkılarıyla falan hani o övündüğümüz meseleler var ya. Bu meselelerin özüne yönelik asıl çabalarda neden bir olamıyoruz saha da bu konuyla ilgili yapılması gerekenler noktasında gerekenleri yapmak için bir türlü niçin birleşemiyoruz. Biz bunu başarmalıyız. Bunları konuşmalıyız.

Hakan Tunç bey şu konuda haklı. İosb”nin çıkarları doğrultusunda benim asla bir tavizim olamaz. Benim kültürüm, yetişme tarzım, terbiyem bu. Ben bunlardan asla vazgeçemem. Hepimizin öyle olması gerektiğini düşünmemiz lazım.

Bizim esas gayemiz ve kaygımız önce ülke, önce bu iosb”nin geleceği ne olmalıdır,nasıl olmalıdır, olmalı. Meselelere öncelikle bu anlayış ve bakışla bakalım. Böyle bir anlayışa gelelim lütfen. Sen, ben, öteki olarak bu işleri biz burada asla yapamayız, asla bu meseleler bu şekilde çözülmez. Bunu lütfen rica ediyorum. Benim yetişme tarzım, kültürüm, anlayışım bu arkadaşlar. Önce ülke, İosb, hepimiz bunlardan dolayı buradayız, bunlardan hayatımızı sürdürüyoruz. Önce bir anlaşalım arkadaşlar lütfen. Burada sen, ben, öteki olursa, burada bu işler yapılamaz, yapamayız arkadaşlar hepinizi anlayışa rica ediyorum.

Bakın almış olduğu karar çok güzel. Bakın biz niye ayrıştık, niye bölündük. Seçildiğinde her şey güzeldi. Her şey güzel olacaktı. Bak iosb burada, İskobir burada her şey güzeldi. Peki niye biz bu kadar ayrıştık. Nasıl oluyorsa sonradan bu işler öyle bir hale geliyor ki. Demek ki arkadaşlar burada biz kendi kendimizi yönetemiyoruz.

Evet iddilar, söylenenler ve gerçekler ortada. Orada kayıtlar var diyor. Orada o kadar çok kayıt var ki. Arkadaşlar otursunlar şimdi hepsini izlesinler. Ben karıştırmayacağım ama iosb zarar görmesin diye ne gerekiyor ise yapalım dedik. Ama bizim attığımız şerh imzalarıdır arkadaşlar. Bizim içimizde bizim bilgimiz dışında bir yönetim kurulu oluştuğu için. Bakın İosb-Osb kanun ve tüzüğüne göre biz hiçbir karara katılmadık. Hep red verdik 3 ay boyunca biz hiçbir şeyin altına imzamızı atmadık.

Ben hepinize teşekkür ediyorum. Önemli olan İosb”nin geleceğidir. Biz o görevde orada her ne yaptıysak bu anlayış ile yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu