Halkalı Gebze Hattında Günde 1 milyon yolcu taşınacak

Halkalı-Gebze banliyö hattının Açılışı yarın yapılacak törenle hizmete girecek.Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yapacak.
Açılışa hazırlanan Halkalı-Gebze banliyö tren hattında gün boyu aralıksız olarak test seferleri yapılıyor.
Trenler içinde yolcular varmış gibi istasyonlara yanaşıp bekleyip ardından diğer istasyonlara devam ettiği test sürüşleri havadan görüntülendi.
Günde 1 milyon yolcu taşınacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın açılışı gerçekleşecek olan Halkalı-Gebze arası banliyö tren hattında test seferleri aralıksız olarak devam ediyor.
Trenler içinde yolcular varmış gibi belirlenen sefer sürelerinde istasyonlardan çıkarak her istasyonda duruyor. Seferler sırasında sinyalizasyon sistemlerinin son kontrolleri yapılıyor. İstasyonların içinde ise güvenlik görevlilerinin nöbet tuttuğu görüldü.
Devam eden test sürüşleri ise havadan görüntülendi. Görüntülerde yan yana duran çok sayıda tren rayları adeta otobanı andırdı.
Tren hattı boyunca bulunan yaya köprüleri de kullanılabiliyor. Bazı yaya köprülerinde bulunan engelli asansörleri ise henüz çalışmıyor.
Hızlı tren entegrasyonu projesi tamamlandığına günde 1 milyon yolcu taşınması hedefleniyor.
Halkalı-Gebze arasında bulunan tren hattının Marmaray ile entegrasyonu tamamlandığında Gebze-Halkalı arası 105 dakikada seyahat edilecek.

Haber:AA-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu