Hakan TUNÇ:”Bırakın Artık Şu İkitelli Osb”nin Yakasını”

İkitelli Osb Önceki Yönetim Kurulu Başkanı ve Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç, hakkında yapılan suçlamalara ilişkin yaptığı cevaben konuşmasında adeta bölge için “Kral Çıplak”dercesine yanıtlamalar yaptı. Başkan Hakan Tunç,”Allah aşkına bırakın şu ikitellinin ve osb”nin yakasını. Biz suç işleyecek hiçbir şey yapmadık. Bu İkitelli Osb”yi komisyon kurarak Soyan Sizler”siniz”dedi.

İkitelli Osb Önceki Yönetim Kurulu Başkanı ve Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç, yapılan İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu”nda bir çok suçlamanın hedefinde kaldı. İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanı olarak, yapılan İkitelli Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını yaptı ve 30 maddelik gündem maddelerinin ilk iki maddesini okudu ve ikinci madde de Kendi Divan Heyeti Listesi”nde yer alan isimleri okumasıyla Genel Kurul Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin”in protokol misafirliğine rağmen tartışmalar başladı. Yusuf Akgün başkanlığı”nda ki divan heyeti listesine karşı çıkılırken, bir başka divan heyeti listesi sunuldu. Sunulan Divan heyeti listelerinin ikisinde de ismi geçen Atatürk Oto sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin, Bakanlık Temsilcisi”ninde görüş ve önerileri doğrultusunda insiyatifini koyarak Divan Heyeti Başkanı olarak Divan Üyelerini kendisinin seçip oylama yapılmasını istedi. Bu şekilde oluşan Mustafa Keskin Divan Başkanlığı”nda Genel Kurul”un gündem maddelerine devam edildi.

3.Madde uyarınca yapılan saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasından sonra 4.5.6.Maddeler ile ilerleyen bir çok madde de Hakan Tunç”un cevap hakkı çıktığı için bir çok konuda açıklama ve konuşma yaptı.

Faaliyet Raporunun ve Denetim Kurulu Raporlarının okunup müzakere edilmesinde Kurul zaman zaman gerginliklere sahne oldu.

Başkan Hakan Tunç kısa selamlama ve hoş geldiniz konuşmasının ardından gündem maddeleri gereği faaliyet raporu oy birliği ile kısa başlıklar halinde ve açıklamalar yaparak okumasına karar verildi.

İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi Yusuf Tokdemir”in Faaliyetler ile ilgili itirazları oldu ve Genel Kurulun bilgilendirilmesi için 5.madde uyarınca Denetim Kurulu Raporu”nun okunmasına geçildi. Denetim Kurulu Raporu”nu İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi Yusuf Tokdemir okudu ve birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Hakan Tunç cevap hakkını kullanırken, zaman zaman konuşmasına ara vermek zorunda kaldı. Tartışmalar içinde konuşmasına devam eden Başkan Hakan Tunç, yapılan suçlamalara eleştirilere yönelik canının acıtıldığı kadar can acıtarak cevap vermeye başladı. Başkan Hakan Tunç Genel Kurul”da muhatap edildiği suçlamalarla ilişkin şunları söyledi:

“Saygı değer hazirun, değerli başkanlarım.Arkadaşlarımız Sağ olsun değerli başkanım kendisine göre kurmuş olduğu bir hayal dünyasında, kurmuş olduğu bir şeyi anlattı. Ben şimdi burada konunun ve konuların asıl gerçeklerini burada anlatacağım ve şimdi konulara da hepiniz vakıf olacaksınız.

ODAŞ YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMEMİŞTİR

Tarafıma suçlama yapılan Odaş meselesi şudur. Öncelikle ben size şunu söyleyim. Öncelikle ben size bu Odaş meselesini anlatayım. Odaş bizim elektriği aldığımız bizim yönetimimizden, yani benim yönetim de olmadığım zamanda anlaşma yapılan bir firma. Odaş firması 26.11.2018”de yükümlülüklerini…Bakın buraya çok dikkat edin. Odaş yükümlülüklerini yerine getiremediğinden dolayı EPİAŞ tarafından temerüte düşmüştür. 26.11.2018 tarihinde yükümlülüklerini yerine getiremediğinden dolayı temerrüte düşmüştür ve bu temerrüte düşmesiyle biz avukatlarımız Sinan bey Gülten hanım bölge müdürümüz ve Elektrik müdürümüz, Bölge Müdürümüz Erdoğan Ergene bey ve Danışmanlarımız ihsan beyleri çağırdım. Onlara dedim ki bu konuda biz ne yapacağız. Onlarda bana dediler ki başkan biz bu arkadaşlar ile her ay karşılıklı fatura kesiyoruz. Elektrik faturası. Arada ki fark bir milyon 600 bin lira. Eski parayla 1 trilyon 600 milyar lira. 12.ayın 26”sına kadar biz bu arkadaşlara süre verelim. Bu süre içinde arada ki farkı temerrüte düştüğünden dolayı biz de elektriği CK Boğazici Elektrikten almaya başladık. CK”dan almaya başlayınca arada ki fark, biz aldığımız fiyat şuydu.Yani biz elektriğin yüzde 8.5 unu alıyorduk. CK”ya düşülmesiyle birlikte bu 8.5 olan oran otomatik olarak uluslar arası tarifeye göre 12.80”e dönüyor. Bu durum ile ortaya çıkan aradaki fark da 1 milyon 600 bin teleye tekabül ediyor.

İKİTELLİ OSB ELEKTRİKLE İLGİLİ ÇOK İYİ BİR MÜŞTERİDİR

Ben Konya Bozkırlıyım. Ben paradan başkasını tanımam. Dedim ki çağırın arkadaşları buraya, burada hep birlikte görüşelim. O günde arkadaşımız gelmiş. Hava alanındaymış. Dedim ki kardeşim bu parayı niye 27 Aralık 2018”e kadar uzatıyor. Bu bir milyon 600 bin teleyi. Hangi firma ile bizim sözleşme yapmamızı istiyor. Voltran firmasıyla. O zaman Voltran firmasının sözleşmesini alsın gelsinler bizim arada ki fark olan o 1 milyon 600 bin lirayı da ödesinler. Biz sözleşmemizi yapalım işimiz devam etsin. Bölge müdürümüz burada, avukatlarımız burada danışmanlarımız burada. Arkadaşlarımız sözleşme imzalamaya gelmediler. Neden gelmediler. Zora düşmüşler. Maddi olarak. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi iyi bir müşteri. Elektrik satan kurumlar için konuşuyoruz iyi bir müşteriyiz ve bu müşteri olarak da bu paraları nakit ödüyoruz. Faturamızı kestikten sonra bu paramızı da 20 gün içinde nakit olarak ödüyoruz. Arkadaşlara ki bu da kayıtlarda mevcut. Arkadaşlara yazılı ve mail olarak davetiyeler gönderdik. Dedik ki arkadaşlar buyurun gelin Voltran firmasıyla sözleşmemizi imzalayalım. Bu arkadaşlar sözleşme imzalamaya gelmiyorlar. Ben bu durumda arkadaşlara dedim ki bir yanlışlık falan olmasın. İyi bir müşteriyiz biz. Biz ayda da 30-40 milyon liralık para ödeyen bir müşteriyiz bu firmaya nasıl olurda gelmez.

Ama bu arada da Elektriği İkitelli OSB de bizden hariç Müstakil Parsellere Sattığı yerler var. Bu firma onlar ile sözleşmelerini imzalamış. Bu firma bizim gibi çok iyi bir müşteri bize sözleşme imzalamaya niçin gelmiyor. Epiaş”dan almış olduğu teminat kısmını karşılayamıyor. Bunu karşılayamadığından dolayı da bizimle sözleşme yapmaya gelmiyor.

Sonra bizim yönetim kurulu üyemiz sayın Cemal Bacakcı ile sayın Kazım Özeren bey bunları Cemal Bacakcı”nın kooperatifine davet ediyorlar. Bende dedim ki ya bu adam buraya gelmiyor. Sizin kooperatifinize nasıl gelmiş. Peki bu adam sizin kooperatifinize gelmiş niye elinden tutup buraya getirmediniz. Bunu istemekle ben haksız mıyım.Ben burada bir kurum adına burada başkan isem bunu istemekte haksız mıyım. Ve biz bildiğiniz üzere…Arkadaşlar bir dinlerseniz sevinirim. Arkadaşlar bildiğiniz üzere Osb olarak aldığımız elektriği de çok ufak bir fark ile üyelerimize satıyoruz. Yönetim Kurulunu toparladık. Orada da dedik ki Odaş bizi CK”ya düşürdü. CK”ya düşürdüğünden dolayı da ayda 1 milyon 600 bin lira eski parayla 1 trilyon 600 milyar lira bir fark oluştu. Bunu biz üyelere yani sanayicilerimize yansıtalım mı yansıtmayalım mı diye arayışlar içine girdik. Sayın avukatlarımız dediler ki biz bunu sanayicilerimize yansıtırsak bilançolarımızda zarar çıkmayacak. Yani o 1 milyon 600 bin lira fark gözükmeyecek. Biz de dedik ki o zaman yani bu 1 milyon 600 bin telelik fark gözükmeyecekse bunu sanayiciye yansıtmayın. Faturaları eski fiyattan kesin. Bu fark faturalar da gözüksun ki, biz bu Odaş firmasını dava ederek bizim sözleşmelerimizde var bu. Bu parayı bu arkadaşlardan bağırta bağırta alacağız.

Ha biz sanayicimize aldığımız fiyata satıyoruz diye CK”nın fiyatıyla kesseydik zaten arada da bir fark gözükmeyecekti. Aldığımız fiyat ne ise sattıgımız fiyat da o olacaktı. Ha biz ne yaptık. Odaş burada hakka niyetsiz bir durum yapmıştır. Dediğim gibi Cemal Bacakcı ile Kazım Özeren başkanlarım sağ olsunlar kendi kooperatiflerine Odaş”ın müdürünü çağırmışlar, orada görüşmüşler. Şimdi de efendim ben biliyorum. Bu arkadaş niye toplantıya gelmiyor. Toplantıya gelmemesinin sebebi belli. Sözleşme imzalamaya gelmemesinin sebebi belli. Bu nedir. Bu firma bizim Teminatımızı karşılayamıyor. Bu Odaş o duruma düşmüş. Bakın lütfen sözlerimi kesmeyin ve iyi dinleyin. Bu yazıyı okuyacağım. Bize de bu yazıyı yazdıran arkadaşlar buradadırlar ve Yönetim Kurulu”nda ki ve Denetim Kurulu”nda ki arkadaşlardır. Bu yazıyı yazdıranlar bunlar. Bu yazıyı sizlere okuyacağım bunu hepiniz çok iyi dinleyin.

Bu yazıda da yönetim kurulunu zan altında bırakan bir şey varsa da ben ne Mahmut Aydın”ın gurubunda ne de her hangi bir gurupta olmayacağım.

ŞU İKİTELLİ OSB”NİN YAKASINI BIRAKIN ARTIK

Ya Allah Aşkına Şu İkietli Osb”nin yakasını bırakın artık. Bırakın arkadaş. Bırakmıyorlar. Neden bırakmıyorlar…Bitiriyorum. Lütfen sözlerimi kesmeyin çok önemli bir meseledir bu.Bir dakika başkanım bir dakika…Okuyorum bu yazıyı…Hepiniz iyi dinleyin. Bunu okumaya başlamadan önce şunu söylüyorum. Öyle bir yazı yazılmış ki, profesyonelce. Ne yönetim kurulunu zan altında bırakıyor, ne kendini zan altında bırakıyor bu firma. Hiçbir zan altında bırakılan yok. Avukatlarımız burada bu konuda davalarımızı açtık. Ama ben size bunun da sonucunu söyleyim. Takipsizlik gelecek.  Bakın yazıyı size aynen okuyorum.

Odaş ın bize attığı yazıyı ve bu yazıdan defalarca davet etmemize rağmen buraya bizim gibi çok iyi bir müşteriye gelmediler. Gelemediler yani.

 Bakın ben İkitelli Osb de 4 aylık başkanlık yapıyorum. Hakan Tunç”u her kes tanıdı ve bilir. Biz hak hukuk peşinden ayrılmayan bir adamız. Burada deniyor ki Hakan Tunç para istemiş. Ya arkadaş şimdi beni konuşturacaksınız. Şimdi ben edebimden konuşmuyorum. Bu İkitelliyi, Bu Osb”yi soyan sizsiniz. Yahu komisyon kurup, bu Osb”yi soyan sizsiniz.

Bakın arkadaşlar bu yazıyı okuyan sizler değil misiniz. Bu sözleşmeyi bu haliyle kabul edenler sizler değil misiniz”

Sayın Divan Başkanım bitiriyorum. Lütfen kesmeyin.Sayın başkanım ben burada tarafıma yönelik konuşmaya burada yönetimde bulunan arkadaşlarında bulunduğu dönemde ortada olan bir yazıdan söz ediyorum ve bunu okuyorum. Bunun sorgulanmasını istiyorum.

BAKIN ARKADAŞLAR EDEBİMDEN KONUŞAMIYORUM

Burada bulunan arkadaşlarımız 2011-2012-2013 ve 2014 yıllarında denetim kurulu üyelerimiz olanlar burada.Tutturmuşlar Rapor, Rapor deniliyor. Niye şimdiye kadar bu konular denetim kurulu raporlarında bahsedilmemiş. Ya El insaf arkadaşlar, el insaf. Komisyonlar kurup parayı alan sen değil misin arkadaş.Burada birlik, beraberlik, kardeşlik ve dürüstlükten söz ediliyor. Bunun neresi dürüstlük arkadaş. Bakın arkadaşlar gönlümü kırıp canımı acıttıkları için bende gönül kırıp can acıtarak cevap verdim. Aslında benim terbiyem bunlara müsaade etmez. Edebimden konuşmuyordum. Ama çok zorladılar.Bunun için hepinizden özür diliyorum arkadaşlar ve yazıya devam ediyorum.

Şirketimizin Odaş Elektrik Üretim ve Dağıtım Anonim Şirketi, hukuki olarak her hangi bir zorunluluğu bulunmamasına rağmen tamamen iyi niyetle elektrik verebildiği aylarda zararı karşılamayı teklif etmiş. Diyor ki yani Odaş ben sizin elektrik zararınızı karşılamayı teklif etmiş. Buraya kadar sıkıntı yok. Ve bu konuda el sıkışılmış. Buraya kadar da bir sıkıntı yok. Ocak ayı itibariyle geçerli olacak anlaşma imzalı olarak İstanbul İkitelli Organize Sanayi bölgesine iletilmişken sözleşmeyi posta ile gönderiyor.

Burayı çok iyi dinleyin arkadaşlar. Gelen yazıda da şirketimizden hukuki dayanağı olmayan paralar talep edilmiştir. Anlaşmaya varılmasına rağmen buna uyulmaması, ticari etik değerler ile örtüşmemekle birlikte şirketimizin ticari zararına sebep olmuştur.

Bu yazıyı göndermemizde ki amaç: Burayı çok iyi dinleyin arkadaşlar…

Bu yazıyı göndermemizde ki amaç: İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin her bir yönetim kurulu üyesinin süreçle ilgili bilgilendirmek ve içine düşülen durumun kendilerine bildirmektir. Arkadaşlar şimdi bu ne demek.Şimdi bunu Yönetim Kurulumu istedi. Bakın burada yönetim kuruluna bir bilgi veriliyor. Diyor ki Benden bir para isteniyor bunu sizler de biliniz. Şimdi sayın denetim kuruluna soruyorum.Bu yazıyı burada ki bütün başkanlarımıza dağıtalım. Yusuf Tokdemir”in yorumlaması gibi yorumlayan bir Allahın kulu varsa ben burada da bir dakika durmayacağım. Yusuf Tokdemir arkadaşımız gibi şunu yorumlayan varsa, ben burada bir dakika durmayacağım.Bakın burada Yani deniyorki ben yönetim kuruluna bilgi veriyorum. Yönetim Kurulu”nun haberi olsun. Benden para isteniyor diyor. Firma bunu yazıda açık açık yazıyor.

Bir de burada deniyor ki Hakan Tunç ilgili firmalar ile yalnız görüşmüş. Ben paralı ve akçeli işlerde asla yalnız bir görüşme yapmadım, yapmam,yapamam,böyle bir görüşme de yapmadım. Sayın bölge müdürüm buradadır, sayın avukatlarımız buradadır, sayın danışmanlarımız buradadır. Asla ve hiçbir zaman böyle bir görüşme yapılmamıştır.

Şimdi bu adam bu kadar gerçekten dürüst bir adam ise Odaş çıkar der ki. Biz bunu avukatlarımıza incelettik. Burada hiçbir suç yok, hiçbir bağlayıcılık yok. Savcılığa da gittik. Bize dendi ki bu konunun sonu belli. Takipsizlik kararı çıkarım.

ŞU ODAŞ ADAMSA ORTAYA ÇIKAR VE KONUŞUR

Şimdi arkadaşlar sizden kim para istediyse buraya gelin ismini verin ve burada hep beraber gereğini yapalım. Böyle bir şeye gerek yok. Anlatabiliyor muyum. Böyle bir şeye gerek yok.

Şimdi arkadaşımız 18.10.2018 tarihinden bu yana genel kurulumuzdan bu yana sağ olsunlar Allah her kesin başına versin. Denetim Kurulu üyelerimiz sayın Yusuf Tokdemir ve M. Vural Koç ya hu arkadaş bu nedir yahu. Bir dakika başkanım bir dakika burası çok önemli.O zaman raporlar husun da konuşuyorum. Şimdi Denetimdeki arkadaşımız dedi ki denetimlerimi yapamadım dedi. Yusuf Tokdemir bey yapamadım dedi. Bakın arkadaşlar hepinize bu geldi. Denetim Kurulu Raporu bakın açın okuyun. Burada kasayı, demirbaşları, depoyu, bilançoyu, yönetim kurulu karar defterlerini hepsini incelediğine dair, bakıldığına dair ve en son sayfayı açarsanız burada da Mehmet Vural Koç ve Yusuf Tokdemir”in imzalarını göreceksiniz. Bu ne yalancılık arkadaş. Ben bu tavır ve davranışlardan bir şey anlamıyorum arkadaş.

Burada bahsettiğimiz arkadaş 60 yaşında. Bir insanda biraz edep olur ya. Benim yönetim kurulum hakkında, ya da bizim yönetim kurulu arkadaşlarımız hakkında biraz sonra oylayacaksınız. Biraz hepinizi vicdanlı olmaya davet ediyorum ya. Bakın Odaş birazcık adamsa çıkar der ki adamcasına böyle böyle oldu der. Ortada dolaşan bir laf olmaz.

Bunu tekrar soruyorum. Bunu obur dünya da hesabını bana sorsun. Ben bu konuda bizi ibra etmeyenlerin hepsinden soracağım. Böyle bir yazı olmaz. Çıksın desin ki o zat.Hakan Tunç o parayı bizden sen istedin. Ya da Cemal Bacakcı bu parayı sen istedin. Ya da kim ise. Aksine kimseye de böyle bir suç atılmaz, atılamaz.

Bakın arkadaşlar toplantılara bu denetimde ki arkadaşlarımız kendileri katılmadılar. Biz çağırmadık, davet etmedik değil. Bu konuda da yalan söylüyorlar. O da yalan. Yüzde 90”ına da katıldılar. Hepinize teşekkür ediyorum. Bölge Müdürümüz, Avukatlarımız, danışmanlarımız burada. Bakın bu kadar ben katılmadım diyor. Yüzde 90”ına katılmıştır.

Arkadaşlar gündem ve rapor buradadır. Size gelen raporlara bakarsanız hepsi de oradadır. Kendi imzaları da orada göreceksiniz arkadaşlar. Hepinize çok teşekkür ediyorum…

Saygı değer başkanlarım. Ben bu konuda Danışmanımız Gülten hanımdan özellikle rica ettim açıklama yapmasını ve bu açıklama da bu nedenle yapıldı.

BİZ SÜRECİMİZ İÇİNDE NE GEREKİYORSA ONU YAPTIK

Biz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi olarak sürecimiz ne gerekiyorsa avukatlarımızın danışmanlarımızın verdiği bilgi ve öneriler doğrultusunda süreci bu duruma getirdik. En ufak bir sıkıntımız yoktur.Biz kendi içimizde bunu karıştırmazsak hiçbir problemimiz yok. Ha Odaş”a biz aldığımız fiyat ile satsaydık. Zaten bu 1 milyon 600 bin liralık fark oluşmayacaktı. Biz ne yapacaktık Mustafa Kaçmaz abimizden sanayici olduğu için onu örnek veriyorum. Bunu onun faturasına ilave edecektik ve onun bundan hiç haberi olmayacaktı ve biz bunu tahsil edecektik. Ama bizim amacımız şu. Biz Odaş”dan bu parayı almalıyız. Çünkü bizi bu duruma düşüren muhatap Odaş. Sanayicimiz niye bunu ödesin. Biz de gerekli davaları açtık. Zaten sözleşmelerimiz elimizde. Bunu bu firmadan alacağız. Bunun da başka yolu yok. Başka yolu yok zaten. Yani kazanma şansları da yok. Her halukarda da bunu alacağız. Ha davadır. O da ayrı bir konudur.

BİZİM FONUMUZ MONUMUZ YOKTUR

Arkadaşlar burada bir fondan falan söz edildi. Bizim öyle bir fonumuz falan yok. Fondan mondan bunu da karşılamadık. Biz sanayiciye bu aradaki 1 milyon 600 bin liralık farkı yansıtacağız mı yansıtmayacağız mı bu konuyla alakalı Yönetim Kurulumuzu topladık.

Yönetimimizde ki Hakan Tunç Ahmet Hacısoyu, Kazım Özeren, Cemal Bacakcı hepsi birlikte kasa kırılacaksa.Ses Kayıtları mevcuttur. Dediler ki. Hepsi birlikte dediler ki bunu sanayiciye yansıtmayalım. Odaş”ın suçunu niye sanayiciden tahsil edelim. Bu bizim zararımız gibiymiş gözüksün şu an. Biz bunu sanayiciye yansıtmadan Odaş”dan tahsil edelim diye karar aldık. Bakın burası önemli. Karar Aldık. Bu konuda ses kayıtları var. İstiyorsanız açtırayım dinleteyim. Bir dakika arkadaşlar bir dakika burası çok önemli söylemeyecektim ama söyleyim. Bizim bu kararı aldıktan 10 gün sonra sayın Kazım Özeren, Sayın Cemal Bacakcı, bu karara şerh düşmüşlerdir. 10-14 gün sonra. Hem toplanıp karar alıyorsunuz, kısa bir zaman sonra da dönüyor aldığınız o karara şerh koyuyorsunuz.Öyle bir dürüstlük mü var. Çıksınlar şerh koymadık, yapmadık desinler.Niye bunlar oluyor arkadaşlar. Niye bunlar oluyor. Sayın başkanım. Bizim burada yapılan yönetim kurulu toplantıları hepsi de ses kaydına alınıyor. Bunu da burada ki yönetim kurulu üyeleri biliyor. 14 gün önce bunu sanayiciye yansıtmayalım diyen bu arkadaşlar 14 gün sonra almış olduğu karara şerh düşüyor. Böyle bir şey yok. Ben o karara da 14 gün sonra düşülmüştür diye de yazdım.

Arkadaşlar bu 6.madde de yazılan konuyu biz yönetim kurulu olarak bunu gündeme almayacaktık. Sağ olsunlar bu denetim kurulunda ki arkadaşların alınması için yaptıkları ısrar ile bu madde gündem maddesi olarak buraya alınmıştır.İlk çıkan genel kurul gündem maddelerinde de bu yoktu. Denetim kurulunda ki arkadaşlar ortalıkta alavere dalavere ile ortalığı yangına verdiler ve bu maddeyi de gündeme almak zorunda kaldık.

Bakın bu olay şudur. Adı geçen okula malzeme alınmış. Bu malzemeler alınma sırasında 28 gün geç teslim edilmiştir. Bu da gümrüğe takıldığından dolayı olmuştur. Sözleşmeye de o günkü koşullar içinde günlüğüne 10 bin lira konulduğundan dolayı 28 günlüğüne 280 bin lira bir ceza çıkmıştır. Ben burada yönetim kurulunun bu konuda kasıtlı suçlu olduğuna inanmıyoruz. Bunu da zaten biz koymayacaktık ama bunu buraya ısrarla koydurdular. Yani Denetim Kurulunun ısrarı yönünde koymak zorunda kaldık. Bu da böyle sizlere açıklayım. Burada ki yönetim kurulu olarak bunu da böyle açıklamak istedim…

Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır müfettişler var biliyorsunuz Osb”nde buradaki kişilerin yapmış olduğu çalışmaya istinaden bize yönetim kuruluna 3”cü ayın 15”ine kadar süre verildi. Müfettiş raporunda bunlar geçiyor zaten hepinizde de mevcut.3”ncü ayın 15”ine kadar taşeron firmada ki personelin İkitelli Osb bünyesine alınması konusunda müfettiş raporu şu an mevcut.

Buna niye böyle karar verildi. Birincisi aynı işi yapan. Ya Arkadaşlar Kimse dinlemiyor. Kulisler başladı şu an.

Arkadaşlar bu konuda müfettiş raporunda şu bahsediliyor. İkitelli Osb”nin kendi bünyesinde ki kendi personeli, ikinci gurup taşeron firmalarının elemanları. Burada bu personeller aynı işi yapıyor. Bu sebepten dolayı muvazaa var raporu var elimizde. Çünkü ücretler meselesi de emsal teşkil ediyor ve bazı tatsızlıklara, moralsizliklere de neden olduğu yazıyor.

Önemli sorunlardan birisi de şu. Bizim bünyemizde ki personel örnek veriyorum 5 lira maaş alıyor. Taşeronda ki personel 3 lira maaş alıyor. Bu da tabiî ki personel arasında moralsizlik ve huzursuzluk yaratıyor.Müfettiş raporunu teslim etti. 3.ayın 15”ine kadar hangi yönetim gelirse gelsin. Taşeronda ki firma personelleri İkitelli Osb”nin bünyesine alınmak zorundadır.”

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu