Eskoop Havuzbaşında Muhteşem Bir İftar Yemeği Verildi

Eskoop Havuzbaşında Muhteşem Bir İftar Yemeği Verildi

Eskoop ve İSKOBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün Eskoop Sanayi Sitesi yerleşkesi içindeki Fiskiyeli Havuz Başında muhteşem bir iftar yemeği verdi. Yusuf Akgün tarafından Eskoop Yönetimi adına verilen iftar yemeğine İkitelli Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlarının yanında çok sayıda davetli katıldı.

Duaların, ilahilerin ve iftar ezanının okunmasıyla başlayan iftar yemeği hoş sohbet ve hasbıhal ortamında gerçekleşti. Yemekten sonra Yatsı ve Teravih Namazı kılınması için Eskoop Camiine davet edilen davetliler, camiye geçerek ibadetlerini yaptılar.

Başkan Akgün, Ramazan Ayı içinde sıkça yaşanan israf, ihmal ve istismarlarla ilgili bir uyarı yaparak, davetlilere sipariş edilen yemeğin israf edilmemesi için ihtiyaçları kadar yemek alarak dükkanlarına götürebileceklerini duyurdu. Başkan Yusuf Akgün, İftar Yemeğine katılan davetlilere yönelik kısa selamlama konuşması yaptı.

Eskoop Sanayi Sitesi, İSKOBİR Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Yusuf Akgün, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Değerli İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Kooperatif Başkanı arkadaşlarım, değerli misafirler, değerli eskoop sanayi sitesi üyeleri, değerli davetliler. Eskiden beri İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde ve Sanayi Sitemizde geleneksel olarak uzun yıllardır bu yemeği veriyoruz. Ancak Ramazan”ın istismar sayılabilme gerekçesi ile belli bir zamandan beri ara verdik.Fakat bu güzel ortamı bulunca, bu sene burada bu iftarı vermeyi en randımanlı gördükten sonra hep devam ettirmeyi yönetim kurulunca uygun görülmüştür. Bu davetimize teşriflerinizden dolayı burada bulunan her kese teşekkür ediyorum.”

Bu gün zor bir gün benim için! Bu Pazar günü çok yakınımızı, bir babayiğidi, çok yakınımı toprağa verdim. İkincisi bu gün bu iftara karar verirken çok sevdiğim Türkiye”nin karanlıktan aydınlığa çıkmasında yön gösteren Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk”ü kaybetmenin büyük üzüntüsü içerisindeyim. O nedenle hepinize bu iftarın ramazan ayının hayırlı olmasını diliyorum. Bir kez daha bu iftarımıza geldiğiniz için teşekkür ediyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

Haber: Türkiye Esnaf Gazetesi

[smartslider3 slider=29]gallery

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu