Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Geleneksel İftarını Verdi

Bağcılar Gungoren Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Geleneksel İftar Yemeği Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Metro AVM”nin çok amaçlı toplantı salonunda yoğun katılımla gerçekleşti.

Bağcılar Güngören Sanayi Sitesinin Geleneksel İftar Yemeği Programını Radyo Programcısı ve Ses Sanatçısı Ufuk Akın sundu.

Bağcılar Güngören İftar yemeği Tekbir Organizasyonun Tasavvuf Müzik Gurubunun Seçkin Tasavuf Müzikleri eşliğinde başladı ve Semazenler dualar ve ilahiler eşliğinde semah döndüler, iftara katılanlar nezih bir iftar yemeği ortamı yaşadı.

Sunucu Ufuk Akın Bağcılar Gügören İftar Yemeğine katılan davetlilere yönelik yaptığı selamlama ve hoş geldin konuşmasına şu sözler ile başladı:

“Kıymetli misafirlerimiz, saygı değer davetlilerimiz yerlerinize oturmaya davet ediyoruz.

Başı Rahmet, Ortası Merhamet, Sonu Cehennem Azabından Kurtuluş Olan Mübarek Ramazan ve Şerif-i bu mutlu kutlu akşamında çok kıymetli bağcılar Güngören sanayi sitesinin her yıl geleneksel olarak tertip etmiş olduğu iftar programına teşrif eden tüm kıymetli misafirlerimizi saygı ve hürmetlerimizle selamlıyoruz. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz efendim. Kıymetli misafirler değerli hazirun Türk Tasavvuf Müziği Eserleriyle ve Semazen gösterileriyle birlikte programımızın açılışını başlattık. Şimdi Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Ezan Muhammediye ile birlikte bu akşamın iftarlarını açmadan önce programın akışını kısaca sizlere arzedeceğim. Kuran-ı Kerim Tilaveti için kıymetli Salih Hocamıza mikrofonu veriyorum ve tüm misafirlerimizi Kuran-ı Kerim Tilaveti için sessizliğe davet ediyorum. Hocam buyurun.”

Salih Hoca”nın Kuran-ı Kerim Tilaveti”nin ardından suncu Ufuk Akın programın akışıyla ilgili davetlileri bilgilendirme konuşmasına devam ederken şunları söyledi:

“Çok kiymetli misafirlerimiz,değer konuklarımız, tüm misafirlerimiz için bir kez daha hayırlı iftarlar.Ccenab-ı Hak tutmuş olduğumuz oruçlarımızı makam ve dergahında kabul ve makbul eylesin. Tüm misafirlerimize de buradan hayırlı ramazanlar dileklerimizi, hayırlı iftarlar dileklerimizi sunaraktan programımızın akışına devam etmek istiyoruz.

Öncelikle ve özellikle Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Çok Kıymetli Başkanımızı ev sahipliği üzerinde bizleri buraya toplayan sebep üzerine hayırlı bir akşamı hep beraber çalışanlarımızla çok kıymetli organize sanayi sitesi bölgesi başkanlarımızla kıymetli protokolumuzle birlikte geçirmenin mutluluğu içindeyiz.

Öncelikle aramızda bulunan Organize Sanayi Başkanımız Mahmut Mustafa Aydın beyefendiye, yine başkan vekilimiz sayın Nuri Konak beyefendiye, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Dr. Mustafa Aydın beyefendiye, basınımızın duayeni ve kıymetli yazarımız sayın Yalçın Bayar beyefendiye, eski Sakarya milletvekilimiz sayın Yalçın Koçak beyfendiye, Organize Sanayi bölgemizin Kıymetli başkanlarına, kıymetli çalışanlarına, ve tabiî ki yerel basınımızın çok kıymetli emektarlarına göstermiş oldukları katılım ve ilgilerinden dolayı teşekkür edior,  bir kez daha kıymetli başkanımız sayın Mehmet Vural Koç beyefendiyi selam ve saygılarıyla başlamak istiyorum.

İnşallah birlik ve beraberlik içinde milletçe bu aziz milletin iftar sofralarında bereket içinde cenabı hak bizlere nasip eylesin.Şimdi bize ev sahipliği yapan ve sizlere selamlama konuşmalarını sunmak üzere bağcılar Güngören sanayi sitesi başkanımız sayın Mehmet Vural koç beyefendiyi alkışlarımızla sahnemize davet ediyoruz. Sayın başkanım buyursunlar efendim.”

Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi yönetim kurulu adına geleneksel iftar yemeğine ev sahipliği yapan Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi M. Vural Koç, selamlama konuşmasına,“Organize Sanayi Bölgemizin saygı değer başkanı. Benim de mütevelli heyeti olmaktan gurur duyduğum İstanbul Aydın Üniversitesinin Mütevelli Heyet Başkanı,saygı değer başkanlarım, Başakşehir İlçemizin Birim Müdürleri,İkitelli Osb”nin birim müdürleri ve Bağcılar Güngören Sanayi Sitesinin saygı değer ortakları hepinizi saygıyla sevgiyle ve muhabetle selamlıyorum efendim” ifadeleriyle başladı.

Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Osb Yönetim Kurulu üyesi Koç,“Değerli misafirlerimiz, belki daha ihtişamlı sofralarda iftar yapma imkanınız varken bizimle bu mütevazi soframızı paylaştığınız için hepinize şükranlarımı sunuyor ve niyetimi belirtmek istiyorum” diye başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Sayğı değer hazirun. Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi 35 yılını tamamlamış,bölgemizde hatta ülkemizde her yıl itibarını biraz daha yukarıya çıkartan sanayi sitelerimizden birtanesiyiz. İçerisinde ve bölgemizde bir çok ilki başaran önemli sanayi sitelerimizden biriyiz.

Bu güne kadar bu sanayi sitemize yöneticilik yapan bütün yöneticilerimizi huzurlarınızda şükranla anıyorum. Vefat edenler var onları rahmetle ve şükranla anıyorum. Sağ olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum efendim. Elbette bu itibarın önemli bir bölümü de bu sanayi sitemizin çok nadide ahlaklı ve bilgili ustalarından gelir.

Sanayi sitemizin özellikle otomobil servislerinin Türkiye nin her tarafından müşteri memnuniyetini en üst seviyesinde tutan önemli ustaların buluştuğu bir sanayi sitesidir. Bunun yanında organize sanayi bölgemizde bir ilki daha başlatmışız ve ilk ve bugün tek olan Meslek lisesi eğitim merkezi bizim sanayi sitemizdedir. Burada da yetişen çıraklarımız, kalfalarımız ve ustalarımız, hem ahlak, hem bilgi,hem teorik, hem de teorik olarak gerçekten sanayi sitemize çok önemli katkılar veriyorlar. Bunları yetiştiren müdürümüz ve öğretmenlerimiz burada onlara da şükranlarımızı sunuyorum efendim.

İkitelli organize sanayi bölgesi sayısal verilere baktığımız zaman Türkiye nin hatta belki Avrupa’nın en büyüklerinden biri. Her zaman üretmeyi ve üreticiyi desteklemiş, ülkemizin kalkınmasında çok önemli roller almıştır.

Bugün yeni bir yönetim oluşmuş, bölgemizin en önemli sanayicilerinden Mahmut Mustafa Aydın bey başkanlığında yeni bir yönetim oluşmuştur. Uzun yıllar birikimi, bilgisi ve tecrübesini şu anda organize sanayi bölgemize aktarmakta ve devraldığımız bayrağı daha yukarılara çıkartmak için önemli çalışmalar yapılmaktadır ve bundan emin olunuz ki organize sanayi bölgesi üretmeyi ve üreticiyi desteklemeyi ve onları her zaman cesaretlendirmeyi şiar edinmiş ve bu günde aynı duygularla hizmet etmeye devam etmektedir. Hiçbir zaman kısa yoldan zengin olmayı uygun görmemiş, üreteni sürekli desteklemiştir. İş adamlarının uzun ve meşakatli yolculuğunda onların yanında olmuş ve onları her zaman desteklemiştir.

Elbette son dönemlere baktığımız zaman yatırım yapma açısından sorunlar yaşıyoruz. Ama birazcıkta kendi açımızdan olaylara bakarsak ülkemizde birkaç tane hastalığa yakalandık. Bir lüks hastalığı oldu bizde. Öncelikle bunu tedavi etmemiz lazım. Sonra da bir israf var. Bu israfıda halletmemiz lazım. Yüce yaradan diyor ki israf edenler şeytanların kardeşleridir. Ve biz hala israf etmeye devam ediyoruz. Peygamberimiz de israfın haram olduğunu söylüyor ve bunlar ayetlerle de destekleniyor. Bu üç hastalığı hep beraber, hepimiz hep beraber, burokrasiyle iş adamıyla siyasetçisiyle bu lüks derdimize bir çare bulup, bundan mutlaka kurtulup, bu ülkenin önünü açmak zorundayız. Elbette bunlar için de en önemli bir diğer faktörde birbirimizi sevmektir. Yüce Peygamber diyor ki Cennete gitmek için İman Etmiş olmanız lazım. İman etmeniz içinde birbirinizi sevmeniz lazım. Nasıl bir düşüncedir ki birbirimizi sevmeyeceğiz ve iman etmiş olmayacağız. Onun için hem lüks yaşamından,hem tasarruftan,hem de birbirimizi sevmekten vazgeçmeden bu düzeni kuramayacağız dostlarım. Onun için bunların hepsi birer başlık, hepsi birer konferans maddesi elbette. Ama bende bu içimde bir sızı var ben de onu söylemekten geçemeyeceğim. İftar akşamlarında çok konuşmak doğru değildir. Ben de bu güzel akşamda bizimle aynı sofrayı paylaştınız, israfın az olduğu,ibadetin bol olduğu bu ramazan ayının bütün İslam alemine hayırlar, huzurlar, bereketler getirmesini diliyor, hepinizi şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına saygılarla, sevgilerle ve muhabbetle selamlıyorum efendim. Afiyet olsun.”

Başkan Vural Koç”un selamlama konuşmasının ardından Salih Hoca”nın iftar ezanı okumasıyla iftarlar açıldı. Hoş sohbetlerin ve hasbıhalların samimi bir hava da yapıldığı iftar yemeği seçkin ve birbirinden güzel Türk Tasavvuf Müsikisi Eserlerini icra etmek üzere sanatçılar sahnedeki yerlerini aldılar ve Türk Tasavvuf Müzikisinin seçkin ve güzel eserlerini iftar yemeğine katılanlara sundular.

Bağcılar Güngören İftar Yemeğine Haseyad Sanayi Sitesi ve İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Mustafa Aydın, Biksan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu ve İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Konak, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Çorapçılar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi Kazım Özeren, Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Enkoop Sanay Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Eroğlu, Tormak Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Ünlü, İkitelli Osb yeni Bölge Müdürü Nihat Yılmaz, Başakşehir İlçesi Birim Müdürleri, İkitelli Osb eski Bölge Müdürü ve Elektrik Müdürü Erdoğan Ergene, İkitelli Osb Birim Müdürleri,Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Üyeleri ve Çok sayıda davetli katıldı.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesi İftar Yemeği Foto Galeri

[smartslider3 slider=60]gallery

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu