Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Geleneksel İftar Yemeğini Verdi

Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Vural Koç, iftar yemeğine katılan davetlilere yönelik yaptığı hoş geldin konuşmasında, din, inanç, ahlak ve eğitim konuları üzerinde durdu

Başkan M.Vural KOÇ:"MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI BOĞAZLIYOR, ÖLENDE MÜSLÜMAN, ÖLDÜRENDE MÜSLÜMAN"

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin en yoğun sanayi sitelerinden Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Tarafından Gelenekselleşen İftar Yemeğini Bağcılar Güngören AVM yerleşkesinin çok amaçlı toplantı salonunda yoğun katılımla gerçekleştirdi.

KATILIM ÇOK YOĞUNDU

Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar yemeği Tasavvuf Müziği eşliğinde hasbıhal ve hoşsohbet havasında başladı. İftar Yemeğine Milletvekilleri, Ak Parti Üçüncü Bölge Millet Vekili Ertan Kandemir, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı ve İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi Sebahatdin Kayas,Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve İkitelli Kooperatifleri Üst Birliği İskobir Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Hakan Tunç, Aymakoop Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Murat Göl, Masko Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Zebrano Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu, İsdök Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Adamı Aziz İyiokur, Tümsan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başakşehir Sofrası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çiçek ve diğer sanayi sitelerinin yönetim kurulu üyeleri ile Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu üyeleri ve Site Ortakları ile çok sayıda davetli katıldı.

Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı M.Vural Koç Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu ve Site Ortakları adına davetlilere hoş geldiniz ve selamlama konuşması yaptı.

ÖLENDE MÜSLÜMAN ÖLDÜRENDE

İftar yemeğine katılan davetlilere katılımlarından dolayı hoş geldiniz konuşması yapan Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi M. Vurol Koç, selamlama konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın milletvekillerim,sayın üniversitelerimizin değerli öğretim üyeleri ve başkanları,ikitelli organize sanayi bölgesi kooperatiflerimizin saygı değer başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, saygı değer dostlarım, kooperatifimizin saygı değer ortakları.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=MSYbcwuX9aY[/embedyt]

Hepiniz bu akşam güzel İstanbulumuzun daha güzel ve daha nezih yer ve mekanlarında iftar açmanız varken, bizim sitemizde ki bu mekanımızı tercih ettiniz. Hepinize bu konuda şükranlarımı arzediyorum. Bizi mutlu ve mesut ettiniz, sizi de yüce Allahım mutlu ve mesut etsin inşallah. Değerli dostlarım, saygı değer hazirun ülkemiz son yıllarda ciddi sorunlarla yaşıyor. 15 Temmuz Feto ve onun işbirlikçileri, arkasından fırat kalkanı ve sureyi derken Zeytindalı Operasyonu. Üstüne üstlük son günlerde de Kudüs”teki gelişmeler ve Filistin Devletini yok etme planları gerçekten hepimizi çok derinden üzmüştür. Bu gelişmelerde elbetteki müsllümanlarında sorumluluğu vardır. İslam dünyası maalesef cehalet içerisindedir. Cehaletle birlikte şarlatanlıkta vardır. Biz müslümanlar olarak coğrafyamız ve ülkemiz için bizlerin bu konu üzerinde çok ciddi kafa yormamız lazım. Cehalet devam ettiği sürece bu cefalar elbette çekilecektir. Ancak cenabbı Allah bize hep yardım etmiştir ve şimdi de o yardımını esirgemez inşallah yine verir. Ama hala bizler kıymet bilmeyiz ve şükretmeyiz. Hal böyle olunca da dolayısıyla sıkıntılarımız her zaman da artarak devam eder.

ALINTERİNİN YANINA AKIL TERİNİ DE KATMALIYIZ

Anlaşılan odur ki, islam dünyasının en önemli sorunu eğitimdir. Buna dayalı olarakta bir bilgi kirliliği vardır. Bu bilgi kirliliğinide mutlaka temizlemek lazım. Bu bilgi kirliliğinin en önemlisi ve en tehlikeli alanıda özellikle din alanında olduğu görülmektedir.Bunlar yanlışta olsa altında bir tane temel var. Hepsi de din adına yıpılıyor. Müslümanlık ve dindarlık adına yapılıyor.Bu islam coğrafyasında bu yaşanların muhataplarına bakıldığında her ikisi de aynı islam coğrafyasında yaşayan ve her iki taraflarında müslümanların olduğudur. Bu kutsal topraklarda müslümanlar birbirlerinin boğazını kesiyor. Boğaz kesen bu şekilde cennete gideceğim diyor.

Öldürülen de şehit olurum diye öldürülüyor. Müslüman müslümanın camiisine bomba atıyor, öldüren de Allahu ekber diyerek öldürüyor, ölenler de Allahü ekber diyerek ölüyor.

Bunlar tabi bizim içimizi kanatıyor. Bölgemiz için bu çok önemli bir yaradır. Sosyal Medyada da çok ciddi bir kirlilik var. Saniyeler içinde insanların beyinlerine yalan yanlış bir sürü bilgiler paylaşılıyor ve bu bilgiler ile algı operasyonları yapılıyor. Sonra da bu bilgileri silmekte son derece zorlaşıyor ve sil silebilirsen. Hal böyle olunca, ahlak dibe vuruyor.

 Ülkemize baktığımız zaman ülkemizin zenginlikleri sadece yer altı zenginlikleri değildir. Doğrudan doğruya insani değerlerin zenginliği çok önemlidir. Bilgi üreten insanlar ülkeyi bir yere götüreceklerdir. Dolayısıyla doğru ve faydalı bilgi üreten toplum olmak zorundayız.

Alınterinin yanına akıl terini de katmak zorundayız. Ekonomik yöndende katma değeri yüksek ürünler üretmek zorundayız. Ayrıca yeni ürünler, teknolojiler icat etmek zorundayız. Milli değerlerimizi yükseltmek zorundayız. Bunları başarmak için aklımızı kiraya vermemek lazım. Bu sıkıntıların kaynağı ise aklımızı bir kişinin ipoteğine vermekten kaynaklanmaktadır. Dünyanın en güzel kitabı, yani bizim hak kitabımızın emirleri ortada.

Komşu haklarına ne kadar riayet ediyoruz, ne kadar saygı gösteriyoruz. Bu bir ahlaktır. Bunun için en sevilen coğrafyada müslümanlığı yaşıyoruz. Doğa bizde, yer altı zenginlikleri bizde, doğal zenginlikler bizde uranyum bizde, altın bizde en zengin coğrafya bizde ama en fakir insanların yaşadığı coğrafya da burası.Manevi ve insani zenginliklerimize sarılmaktan başka seçeneğimiz yoktur. İnsanların toplumların gelceği buna bağlıdır. İkibin yirmi üç hedeflerini yakaladığımız zaman dünyada ilk on üç ülke arasına gireceğiz. Dolayısıyla hem ekonomik yönden hem yerimizi belirleme yönünden yerimizi almış olacağız. Ama bunları da yanlızca devletten hükümetten beklememek lazım. Bunları el birliği ile hep beraber başarmamız lazım. Hükümette devlet burokrası üniversiteler, sivil toplum kuruluşları iş adamları, sanayiciler işçiler memurlar hakimler savcılar hep beraber. 2023 hedeflerini el birliği ile yaparsak, el birliği ile gayret edersek bu hedeflere ulaşabiliriz. Bunları başarmak için el birliği ile emek vermemiz lazım. Bunu emek vererek başaracağımıza inanoyurm ve inancımız da bu yöndedir. Bunları başardığımızda da kul hakkı, komşu hakkı ve ortak aklı gözeten yüce yaradanın kuranda belirlediği o kıyamet gününe kadar bu ülkenin insanları bu ülkede huzur içinde yaşayacaktır. Bayrağı inmeden, ezanı dinmeden inşallah.

Değerli dostlarım, saygı değer hazirun, sözlerime son verirken, bu mübarek ramazan ayının bütün islam alemine bereket, huzur ve hayırlar getirmesini diliyor, hepinizin şimdiden kadir gecenizi, bayramınızı kutluyor hep birlikte yine nice ramazanlara nice bayramlara hep birlikte ulaşmamızı yüce Allahtan diliyor, hepinizi şahsım, yönetim ve denetim kurulum adına saygıyla, sevgiyle muhabbetle selamlıyorum.” 

DÜNYA”YA BAKTIĞIMIZDA ADETA KRİZ FOTOĞRAFI VAR

İftar yemeğine Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas ile birlikte katılan Ak Parti İstanbul 3.Bölge milletvekili  Ertan Kandemir kouşma yapması için kürsüye davet edildi. Kürsüye gelen ve iftara katılan davetlileri selamlama adına kısa konuşma yapan Ertan Kandemir, şunları söyledi:

“Sayın milletvekilim. değerli yönetim kurulu başkanımız. Değerli hocalarım, değerli hazirun, geceniz mübarek olsun, oruçlarınız kabul olsun. Rabbib inşallah bu oruçların vesilesiyle cennetinde buluşmayı nasip eylesin.Tabi yönetim kurulu başkanı çok güzel bir çerçeve çizdiler.Dünya zor zamanlardan geçiyor ve  başımızı dünyada nereye dönsek; İspan”yada,İtalya”da, Fransa”da, Gürcistan”da, Ukrayna”da veya Orta Doğu”ya baktığımızda Süriye”de, Irak”da, ya da Amerika”da..

 [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=4tl-raDVU9c[/embedyt]

Dünya”da bir fotograf var ki adeta kriz fotografı… Türkiye”de tüm bu krizlerin ortasında ama Allaha hamdü senalar olsun ki, bizlere hep bir arada kalmamızı nasip ediyor. Bu toprakların bu coğrafyanın en kıymetli özelliği, en asil duruşu bu birlik, bu beraberliktedir. Tabii 15 Temmuz öncesinde ve sonrasında yaşadıklarımız ,içinden geçtiğimiz günlerde müşade ettiklerimiz aslında bize çok bir şey söylüyor.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATI İSTİKRARLI OLMAKTIR

Birliğimizi beraberliğimizi muhafaza edebilirsek, eğer istikrarımızı muhafaza edebilirsek, yarınlara çok daha güvenlice varacağız. Güçlü liderlikle, kararlı ve cesur duruşla yarınları da çok daha güzel imar edeceğiz. Ama bir şeyden eminiz. Bu coğrafyanın insanları bu velinimeti gördükleri gibi Dünya”yada bakarlarken merhametle baktıkları kadar cesaretle ve öz güvenle bakarlar. Şükür ki Türkiye şimdi de öyle bakıyor. Bu kadar badirelere rağmen, bu kadar içerden ve dışardan kuşatmalara rağmen hayatta başarabilmiş bir millet yeni yüzyıla da damga vuracaktır.Biz bunun heyacanındayız, ümidindeyiz. Bütün bunlar için de mutlaka bu seçimlerde siyasal duruşumuzu belli edelim diyoruz. Bu güzel ve biricik ülke bizim ve hepimizin. Bizler Bayrağımız”la, Ezan”ımızla evelallah bu ülke yarınlara liderlik edebilecek ülke olma yolunda devam ediyor, edecek. Tekrar sayın başkanıma sizlere şükranlarımı sunuyorum. Rabbim şimdiden önce kadir gecesine sonra da Ramazan-ı Şerif”e ulaşmamızı nasip eylesin diyor, hürmetlerimle ve saygılarımla hepinizi Allah”a emanet ediyorum.”

Tasavvuf Müziği eşliğinde devam eden iftar buluşmasında İftar Ezanına kadar kuranı kerim tilavetini İmam Salih Duran sundu ve İftar ezanının okunmasıyla oruçlar açıldı iftar yemeğine devam edildi.

İftar Yemeği Duasını Başakşehir İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan yaptırdı. Remzi Pehlivan iftar duasına başmadan önce kısa ve anlamlı bilgi paylaşımında bulundu. Pehlivan şu bilgiyi paylaştı:

“Sayın hazirun verilen iftar yemeği bütün davetlilere afiyet olsun. İftar yemeği duasına geçmeden önce bir cümle konuşmak istiyorum. Sayın başkanım da konuşmasında son derce önemli konuları anlattı ve israftan kaçınalım dedi. Bu Ramazan ayının en hayırlı konusunun başında israftan kaçınma gelmektedir. Çok önemli bir bilgi paylaşıp duamıza geçeceğim. Ülkemizde bir yılda israf edilen gıda miktarı 214 milyar liradır. Üçüncü köprünün maliyeti 114 milyar lira. İsraf edilen para ile iki tane köprü yapılabiliyor. Kesinlikle bu israfa dur dememiz lazım.”

İftar yemeğinde  Tasavvuf Müziği eşliğinde yapılan Semak Töreni davetliler tarafından büyük beğeni ile izlendi. İftar yemeği fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

[smartslider3 slider=22]

gallery

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu