Bağcılar Belediyesi Meclisi 2020-2024 Stratejik Planını Oy Birliği İle Kabul Etti

“Önce İnsan” sloganıyla, kurulduğu günden bu yana ayrım yapmadan toplumun her kesimine adil hizmet götüren Bağcılar Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Planı, 2020 Performans Programı ve 2020 Bütçesi, belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.
Bağcılar Belediyesi’nin 2020-2024 yılları için hazırladığı projeleri içeren Stratejik Plan ve 2020 Yılı Performans Programı belediye binasındaki meclis salonunda görüşüldü. Açılış konuşmasında Barış Pınarı Harekatı’na değinen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Fırat’ın doğusunda terör örgütlerine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı, Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyarak güney sınırımızın hemen altını barış koridoru haline getirecek ve yurtlarından uzakta yaşamak zorunda kalan Suriyelilerin tekrar evlerine dönmelerine vesile olacaktır. Aziz milletimizin duaları son yüzyılın en büyük operasyonu olan Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiğimizle olacaktır. Allah şanlı kahraman ordumuzu muzaffer eylesin” dedi.
27 hedefe yönelik 110 ana faaliyet
Bağcılar’ın bir evladı olarak 1999 yılından bu yana ilçeye hizmet etmenin onur ve gururunu yaşadığını belirten Çağırıcı, konuşmasına şöyle devam etti: “31 Mart 2019 Mahalli Yerel Seçimleri ile birlikte yeni bir dönemin kapılarını açmış bulunmaktayız. Seçimlerden hemen sonra çalışmasına başladığımız 2020 – 2024 Stratejik Planı, 2020 Yılı Performans Programı ve 2020 Mali Yılı Bütçe Taslağı’nı tamamlamış bulunuyoruz. Yaptığımız tüm faaliyetlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gönül Belediyeciliği anlayışıyla kaynaklarımızı etkili ve verimli bir şekilde kullanarak çevre, şehircilik, kentsel dönüşüm, altyapı, eğitim, sağlık, spor ve toplumsal uyum gibi çalışmalarımızla ilklere imza atmayı sürdürüyoruz. Doğaya, insana ve tüm canlılara saygılı olmayı, ahlaki ve kültürel değerlere bağlılığı, iç ve dış paydaşlarla etkin yönetişim anlayışını, her kesime eşit ve adil hizmet sunumunu, güven ve memnuniyet odaklı hizmet prensibini temel ilkelerimiz olarak görmekteyiz. Stratejik Planımızda yer alan, 8 amacımızın 27 hedefine yönelik 110 ana faaliyeti planlamış bulunuyoruz. Stratejik planımızda hedeflenen faaliyet ve projelerimizin, Bağcılar halkının beklentilerini karşılayacağına, yaşam kalitesini daha da yükselteceğine ve kolaylaştıracağına inanıyorum. Projelerimizin başarıya ulaşması, sunduğumuz hizmetlerin insanlarımızın takdirini ve beğenisini kazanması, önceki Stratejik Planlarımızı en iyi şekilde değerlendirdiğimizin nişanesidir.”
Çağırıcı, meclis üyelerine 2020-2024 Stratejik Planı, 2020 Performans Programı ve 2020 Mali Yılı Bütçe hakkında bilgi verdi. Meclis üyeleri de belediye tarafından hazırlanan ve 2020-2024 yıllarını kapsayan stratejik plan hakkındaki görüş ve önerilerini sundu.
Bağcılar Belediyesi Meclisi Başkan Çağırıcı tarafından sunulan 2020-2024 Stratejik Planı, 2020 Performans Programı ve 2020 Bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu