Saraçlar Sanayi Sitesi”nde Bayrak Nöbeti Değişti

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nin sayısal verilere göre yoğun siteleri içinde yer alan ve Marmara Birlik Üyesi olan Saraçlar Sanayi Sitesi”nde Başkanlık değişimi yaşandı.
Saraçlar Sanayi Sitesi”nin Yönetim Kurulu Başkanlığı”nı yapmakta olan Ahmet Hacısoyu”nun işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevden ayrılmasıyla Saraçlar Sanayi Sitesi”nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olan Barış Şeker Saraçlar Sanayi Sitesi”nin yeni Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi.
Saraçlar Sanayi Sitesi”nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Barış Şeker, görev değişimiyle alakalı yaptığı yazılı açıklamasında şu bilgileri paylaştı.
“Saygıdeğer Dostlar öncelikle Saraçlar yönetim kurulu başkanlığımız ilan edildiği andan itibaren bizzat arayan gerek mesaj atarak, gerekse yorum yaparak iyi dilek ve temennilerinizi ilettiğiniz için ve vermiş olduğunuz destekleriniz için şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize çok teşekkür ederiz. Bu vesileyle de kısaca bir öz geçmiş yazayım.
1976 yılı Antalya Manavgat Değirmenözü köyü doğumlu evli 3 çocuk babasıyım 17 yıldır Antalya Manavgat Değirmenözü köyü dernek başkanıyım.21 yıldır saraçlar sanayi sitesinde bayan çanta imalatı yapmaya devam ediyoruz.
Yani saraçlar da ilk dükkan açan 10 kişinin içindeyiz.
Suyu,telefonu olmayan,şantiye elektriği ile çalışan, Cuma namazlarımız için site dışına gittiğimiz bir zamandan günümüze geldik. Bu vesileyle Saraçlar Sanayi Sitesi”nin neyi eksik, neye ihtiyacının olduğunu bizzat yaşayarak gördüm ve bu günlere geldik.
İçinde yer aldığım ve üyesi bulunduğum Saraçlar Sanayi Sitesi”nin hemen hemen her genel kurul toplantısına katıldım. Her zaman fikrimi beyan ettim. Dilek ve temennilerde bulundum. Sitemizin en önemli eksiği olan camimizin yapılması için dernek kurduk. O aşamada da kurucu üye ve yönetici olarak başkan yardımcılığı yaptım. Sitemize yakışan çok güzel bir camimize kavuştuk. Camimiz, hayirseverlerimiz sayesinde hizmete açıldı. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Sitemiz yönetiminde 4 yıl yönetim kurulu yedek üyesi olarak bulundum. Bunun neticesinde saygıdeğer başkanım Ahmet Hacısoyu ile birlikte önceki yönetim kurulu üyelerimizin bizi saraçlar yönetimine uygun görmesiyle değerli üyelerimizin taktirleriyle yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk.
Ahmet Hacısoyu”nun başkanlığında başkan yardımcısı olarak hep birlikte çök güzel hizmetlere imza attık. Sitemize olması gereken çalışmaları yaparak sitemizi temsil edecek site giriş-çıkış kapısı kazandırdık. Bu çalışmalar paralelinde,peysaj, kaldırım aydınlatma, özel güvenlik, çok pis olan merdivenleri sıva boya aydınlatma yaptık.Sitemizde yıllardan beri atıl durumda olan site vc”leri ve girişteki 30 metrekarelik yerleri yıkarak yeni vc”ler yapıp iski suyu bağlattık.
Yıkılan eski tuvaletleri iş yerine dönüştürerek ve imar barışından faydalanarak bu yerleri sitemize kazandırdık. Saraçlar Sanayi Sitesi”nin sorunlu binanın geliri durduğu için aidat haricininde hiçibir geliri olmayan sitemizin yıllarca getiri sağlayacak 100 metrekarelik 25 adet ki bunların ilki sayılan 7 adet 30 metrekarelik giriş dükkanlar elde ettik ve bunları sitemize kazandırdık. Buradan elde ettiğimiz gelirlerle sitemize yakışan yeni yönetim binamızı yaparak yıllardır kirada olduğumuz yeri bıraktık ve kiradan kurtulduk.
Yeni Yönetim Binamızda yer alan iki katı kiraya vererek gelirimizi artırmaya devam ettik. Sitemizin otopark ihtiyacı olduğu için etap etap müsait olan yerlerimize otopark yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.
Seçilmiş Yönetim Kurulu olarak 3.5 yıl birlikte çalıştığımız yönetim kurulu başkanımızın yoğunluğu nedeniyle görevden ayrılmasından sonra yönetim kurulu olarak: Necdet Ümit, Metin Erdal,Mustafa Şekercioğlu, Şevki Sömek ve Barış Şeker olarak, Yönetim Kurulu Kararı ile yeni yönetim kurulu başkanlığına Barış Şeker olarak yeni görevimize başlamış bulunmaktayız.
Bundan sonra kalan süremiz içerisinde kaldığımız yerden hizmetleri aksatmadan üyelerimizin desteğiyle yoğun şekilde çalışmaya devam edeceğiz inşallah.
Bizler yönetim kurulu olarak hakka, hukuka ve kul hakkına bugüne kadar dikkat ektik, bundan sonra da dikkat ederek Saraçlar Sanayi Sitemizin 860 üyelerimizin hakkını sonuna kadar korumaya devam edeceğiz. Tarafımıza verilen görevimizin son anına kadar hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle görevini bize devreden sayın başkanımız Ahmet Hacısoyu beye bundan sonra ki yaşamında sağlık,sıhhat,huzur ve mutluluk dileriz.”

Barış ŞEKER
Saraçlar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı

Turkiye Esnaf Gazetesi olarak yoğunluğu nedeniyle Saraçlar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanlık görevinden istifa eden Ahmet Hacısoyu”na bundan sonra ki yaşamında başarılar diler, yeni başkan Barış Şeker”e yeni görevinde başarılar dileriz.

Haber /Tanıtım: Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu