Saraçlar Sanayi Sitesi Yeni Yönetim Binasına Kavuştu

 

Toplam 500 Metrekare olan Saraçlar Yeni Yönetim Binası 3 yüksek kattan oluşuyor. Yeni Yönetim Binasında Yönetim Katı 180 Metrekare olup, anılan katta Yönetim Kurulu Başkan ve Toplantı Odası, Müdüriyet Odası,Muhasebe Servisi ile Bay-Bayan Tüvaletleri yer alıyor.

Saraçlar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hacısoyu”nun yoğun işleri dolasıyla Siteyle ilgili çalışmaları Başkan Yardımcısı Barış Şeker ve Yönetim Ekibine tam yetki verdiğinden, yeni Yönetim Binası hakkında özet bilgilendirmeyi Saraçlar Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Barış Şeker yaptı.

Saraçlar Sanayi Sitesi Başkan Yardımcısı Barış Şeker, Saraçlar Sanayi Sitesi ile ilgi bilgileri paylaşırken, “Saraçlar Sanayi Sitesi olarak yıllardır ihtiyacımız olan Yönetim Binamızı yapma imkanına kavuştuk.Saraçlar Sanayi sitesi olarak sitemize yakışan toplantı yapacak, misafir ağırlayacak yerimiz yoktu. Toplantılarımızı başkanımız Ahmet Hacısoyu beyin ofisinde yapıyorduk”dedi.

Başkan Yardımcısı Barış Şeker, Saraçlar Sanayi Sitesinde yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Göreve başladığımız ilk günlerde, projelerimiz arasında yapılması gereken çalışmalar adına acil ve öncelikli bir sıra oluşturduk.

Saraçlar Sanayi Sitesi için Saraçlar Sanayi Sitesi Giriş Kapısını yaparak başladık ve Saraçlar Sanayi Sitesine yakışan site giriş kapısı yaptık. Böylelikle sitemizin ambiansına katkı sunduk ve kapı güvenlik personelinin daha kaliteli hizmet vermelerini sağladık.Saraçlar Sanayi Sitemizle ilgili çalışmalarımıza sırasıyla site içi ana caddemiz üzerinde peyzaj,kaldırım yenileme ve cadde aydınlatma lambalarını yenileyerek devam ettik.

Diğer yandan Saraçlar Sanayi Sitesi etrafındaki görselliği etkili olan yerlere bilbordlar koydurup bunları bir reklam şirketine kiraladık. Sitemiz için hizmet üretmek için sitemizin gelir gider dengesini de sağlamaya büyük özen gösterdik ve buna titizlikle devam ediyoruz. Sitemizin bir çok ihtiyacı var. Bu ihtiyaçları gidermek için ciddi harcamalar gerekiyor. Bunları yapmak içinde gelirlerimize katkı yapacak alternatifler oluşturuyoruz. Bunlardan biri işte bu bilbord çalışmamızdı.Daha sonrasında blok içlerinde atıl şekilde duran 25 adet suyu,kapısı,lavabosu olmayan pislik yuvası ve hiçbir şekilde kullanılmayan atıl şekilde duran tuvalet ve depo gibi alanları yıkarak kullanabilir dukanlar haline getirdik. Saraçlar sanayi sitesine yakışan şekilde site blok içlerinde yeni tuvaletler yaptık ve bunların kullanılmasıyla ilgili bütün alt yapıları tamamladık.

Bu çalışma ile dükkan haline çevirdiğimiz tuvalet ve depo gibi alanları kiraya vererek sitemizin ortakları adına sitemize yeni gelir kaynağı oluşturduk. Sitemizde bu gibi atıl duran yerlerin sitemize kazandırılması için bu gibi yerlerimizi İmar Baraşı Yasası içinde sitemize kazandırdık.Blok içlerinde ki kat merdivenlerimizi metruk görüntüden kurtarıp boya bakım ve otomatik ışıklandırmalarını yaptık.

Saraçlar sanayi sitemiz içinde  Spor Tesisimizi yaptık.Bu çalışımlarımızın dışında Saraçlar Sanayi için yönetimin rutin işleri içinde olan tüm iş ve işleyişleri ve çalışmaları zamanında yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

Bütün bu iş ve işlemleri yaparken, Sitemize Yaraşan bir yönetim binası projemizi hayata geçirmeyi kararlaştırdık.Bu konuda sitemizin tasarrufunda ki uygun ortak mulk içinde ki arsamız üzerine yönetim binamızın yapılmasına karar verdik, projesini hazırlattık, temelini attık. Binamızı iki yıl içinde tamamladık ve şu anda Saraçlar Sanayi Sitesinin yönetim ve idaresi tamamen bu binanın içine taşındı.

Bu yönetim binamızı yaparken yangın söndürme sistemi önümüze geldi ve yoğun bir çalışma ile onu da tamamladık. İnşallah bu sistemi kullanmayı Allah bizlere nasıp etmez.

Binamızın başlangıcından itibaren binamızın alt katı için yoğun talepler gelmeye başladı bu talepler doğrultusunda binamızın alt katını kiraya vererek sitemize gelir kaynağı temin ettik.

Temmuz ayı başlarından itibaren de binamıza taşınmaya başladık ve şu anda tamamen taşındık.

Binamızın tüm saraçlara ve tüm saraçlar sanayi sitesi ortaklarına hayırlara vesile olsun.

Saraçlar Sanayi Sitemiz için son derece gerekli olan Saraçlar Sanayi Sitemizin yönetim binamızın yapımını düşünürken, bunu nasıl yaparız diye de çözümler ararken o zaman bize “Doğru birdir,yolumuz doğrudur,yürüyün”diyen vizyonlu bir başkanımız ile birlikte ekip ruhuyla her şeye hakim olarak,her gün kendi içimizde toplantılar yaparak yönetim kurulu üyelerimizle hep birlikte ekip ruhu ile hareket edince de yapılması gereken işlerin ve projelerin bir bir hayata geçtiğini gördük. Bu birliktelikle, bu inanç,şevk ve azimle sitemiz için faydalı olduğunu düşündüğümüz başka çalışma ve projeler üretmeye devam ettik ve ediyoruz.

Saraçlar Sanayi Sitesi Başkan Yardımcısı Barış Şeker, Saraçlar Sanayi Sitesi ile ilgili yapılacak bir çok projenin olduğunu, bunları zamanı geldikçe hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi.

Barış Şeker, Saraçlar Sanayi Sitesi”nin Çorapçılar Sanayi Sitesine komşu duvar boyunca Saraçlar Sanayi Sitesi”ne ait atıl duran yeri Saraçlar Otopark alanına dönüştürme çalışması başlattıklarını söyledi. Barış Şeker anılan otopark çalışması için saha çalışmalarının başlatıldığını, anılan yerde atıl duran alanın düzenlemesi ve beton dökme çalışmalarını başlattıklarını ifade ederek, “Bu çalışma en kısa sürede bitireceğiz. Bu şekilde burada genişleyen caddemiz üzerinde üyelerimiz ve sitemize alış veriş için gelen insanlar araçlarını dükkan önlerine değil de buraya bırakarak, Saraçlar Sanayi Sitesi”nde ki park sorununu bir nebze olsun çözmüş olacağız.Bu ve buna benzer çalışmalarımıza devam edeceğiz.”dedi.

Başkan Yardımcısı Barış Şeker, Yeni Yapılan Yönetim Binasında Saraçlar Sanayi Sitesi”nin Kurucu Yönetim Kurulu”nda yer alan bütün üyelerin isimlerinin yer aldığı bir Ahdi Vefa köşesi hazırladıklarını söyledi.

Başkan Yardımcısı Barış Şeker,“Saraçlar Sanayi Sitesi için yapılan çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren bütün her kese yönetim kurulu adına teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyor, bu vesileyle bir kez daha Saraçlar Sanayi Sitesini Kuran ve Site için taş üstüne taş koyan her kesi bir kez daha saygıyla, sevgiyle ve şükranla anıyoruz”dedi.

Saraçlar Sanayi Sitesi”nin İlk Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerinin Ahde Vefa Köşesinde yer alan İsimler Şöyle:

1-Orhan SAN

2-Niyazi ZÜLBAHAROĞLU

3-Kenan ŞAHİNLER

4-Muammer UYAR

5-Birol GÖNENÇ

6-Eyüp ŞAHİNLER

7-Mansur SAKARYA

8-Faruk ÖZTEMLİ

9-Baadettin TUNABOYLU

10-Nazmi ÇELİKOL

11-Namık SAYGILI

12-Mefail ÇALIŞKAN

13-Halil ÇINARLI

14-Bayram ARI

15-Necati İLTER

Saraçlar Yönetim Kurulu Adına

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Barış ŞEKER

Haber: Turkiye Esnaf Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu