Masko,Başkan Mutlu”yu Yetkiyle Donattı

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin nadide sanayi sitelerinden ve bölgenin Amiral Gemisi olarak tanımlanan Masko Mobilya Kenti 2018 yılı olağan mali genel kurulu Masko Yönetim binasında ki çok amaçlı toplantı salonunda yoğun katılımla yapıldı.Genel Kurulun açılış,sunum ve selamlama konuşmasını yapan Masko Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu açılış ve sunum konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Kaymakamım, Sayın Hükümet Komiserleri, İkitelli Organize Sanayi Bölgemizin kıymetli kooperatif başkanları, maskomuzun değerli üyeleri,hanımefendiler, beyefendiler ve bütün müsafirlerimiz maskomuzun 2018 yılına ait olağan mali genel kuruluna hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

Şahsım ve yönetim kurulum hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Genel kurulumuzun tüm masko üyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnanıyorum ki bugün burada maskomuz için çok önemli kararlara hep beraber imza atacağız.

Rabbim bizleri sizlere karşı mahçup etmesin inşallah. Şimdi herkesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Silah arkadaşları ve canlarını bu vatan uğruna seve seve feda etmiş tüm şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından da istiklal marşımızı hep beraber okumaya devam ediyorum.”

Başkan Mehmet Mutlu”nun kısa sunum konuşmasının ardından Genel Kurulu Sevk ve İdare etmek üzere Divan Heyeti”nin belirlenmesine geçmeden önce Bakanlık Temsilcisi,toplantıya katılanların listesinin incelendiğini ve yeterli sayının olduğunu,toplantının açılabilir olduğunu belirterek, Bakanlık Temsilcilerinin Görevleri konusunda Genel Kurul”u bilgilendirme sunumu yaptı.

Başkan Mehmet Mutlu Gündemin 2.maddesi uyarınca Yönetim Kurulu olarak Divan Heyeti için kendilerinin bir listesi olduğunu, başka bir listenin olup olmadığını sorarak Divan Heyetini oluşturacak isimler okundu. Buna göre Divan Başkanlığına Necmi Sarıyer, Divan Başkan Yardımcılığına Sadık Güler,Divan Katip Üyeliğine Rıza Yanaşan,Oy toplama memurluklarına Ferruh Zafer,Hüseyin Kış, Murat Yıldırım önerildi ve önerilen liste oy birliği ile kabul edildi.

Masko Olağan Genel Kurulu yönetmek için divanın yerlerini almasından sonra Divan Başkanı Necmi Sarıyer 11 maddeden oluşan Masko Olağan Mali Genel Kurul gündem maddelerinin okunmasına başlamadan önce gelmiş geçmiş tüm şehitler adına ve Masko”ya hizmet vermiş ve ahrete intikal etmiş olanlar için Fatiha Süresi okundu.

Okunan Duanın ardından Masko Olağan Mali Kuruluna katılan davetlilerin isimleri okundu.

Kongreye müsafir olarak katılan davetlilerin anonsunun Ardından Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin”den bir konuşma yapması istenerek, kürsüye davet edildi.

Gündem maddelerinin okunması sırasında genel kurula katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım”ın kardeşi İlhami Yıldırım”dan kurula hitaben bir konuşma yapması istendi. İlhami Yıldırım selamlama konuşmasında:” Öncelikle Sizlere Binali Yıldırım”ın selamlarını iletmek istiyorum.Nazik davetiniz için kendilerinin çok yoğun olmasından dolayı adeta beni görevlendirdi. Buraya katılmayı çok istiyordu ancak zamansal örtüşen başka bir toplantıya katılmak için kendileri oraya gittiler, özellikle bu toplantıya kendisinin adına katılmamı istedi ve ben Binali Yıldırım adına bu toplantınıza iştirak etmiş bulunmaktayım. Hepinizin çok yakından bildiği, tanıdığı, takip ettiği Binali Yıldırım ile ilgili sizlere burada çok fazla şey söylememe gerek yok.Binali Yıldırım”ı hepiniz zaten biliyorsunuz, tanıyorsunuz. İstanbul”da hep birlikte beraber olma dilek ve temennisiyle yapılan kurulunuzun, önce maskoya, bölgenize, İstanbul”a ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim”dedi.

Masko Olağan Mali Kuruluna Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İkitelli Osb Başkan Vekili ve Biksan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Konak, İskobir ve Eskoop Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vural Koç,İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Uzunhasanoğlu, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi Salim Us, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve İsdök Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz İyiokur, İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi ve Çorapçılar Sanayi Sites Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Özeren, İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi ve Demirciler Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu,İkitelli Osb bir önceki Yönetim Kurulu Başkanı ve Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç,Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu ve Tormak Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Ünlü katıldı.

Masko Mobilya Kenti Olağan Mali Genel Kurulunda Masko adına tarihi kararların görüşüldüğü gündem maddeleri bazen oy birliği ile bazen de oy çokluğu ile karara bağlandı. Buna göre Masko Yönetim Kurulu"nun Huzur Hakları iyileştirildi, 300 lira olan aidatlar 600 liraya yükseltildi. Masko"nun sırtında kambur olarak anılan Mall Of İstanbul"da ki Masko Torunlar mülkiyetiyle ilgili son derece önemli kararlar alındı. Başkan Mehmet Mutlu"yu tanıtım,yatırım ve mali konularda tam yetkiyle donatan Masko Olağan Mali Genel Kurulunda zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.

Haber: Turkiye Esnaf Gazetesi

Masko Olağan Mali Genel Kurul ile ilgili haber,video ve foto galeri güncelemelerine devam edilecek.Masko Olağan Mali Kurul Videolarını Youtube Turkiye Esnaf Gazetesi Kanalından İzleyebilirsiniz.

 [smartslider3 slider=57]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu