Küçükçekmece Belediyesi Tedbiri Elden Bırakmıyor

Küçükçekmece Belediyesi ilçe genelinde devam ettirdiği dezenfeksiyon, denetim, sosyal destek ve temizlik çalışmalarıyla koronavirüs salgınına karşı halk sağlığı için yoğun mesaisini sürdürüyor. Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde oluşturulan özel ilaçlama ekipleri, sıcak havanın etkisini göstermesi ile artan sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmalarını güçlendirerek, ULV sistemle mücadele ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerle eşgüdüm içerisinde ilçe genelindeki tüm mahallelerde 20:00 – 24:00 arası sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları yürütülüyor.
İlçenin dört bir yanında dezenfeksiyon sürüyor
Ekipler, kontrollü sosyal hayata geçişin ardından 1-30 Haziran tarihleri arasında ilçede 1187 cadde ve sokakta temizlik ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. 260 özel mülk, 457 dernek, 121 kamu binası ve 247 binanın dezenfeksiyon çalışmaları tamamlanırken, çalışmalarda cadde, sokak, çöp konteynerleri yıkandıktan sonra özel solüsyonlarla dezenfekte işlemi uygulanıyor.
34 bin 291 vatandaşın çağrısı yanıtlandı
Pandemi sürecinde özveriyle çalışan ve vatandaşla iletişim noktasında köprü olan İletişim Merkezi ekipleri, Haziran ayı boyunca, 444 4 360 numaralı telefondan çözüm masasını arayarak istek, talep ve şikâyetlerini ileten 34 bin 291 vatandaşın çağrısını yanıtladı.
Sivrisinekle mücadele ULV sistemle sürüyor
Sosyal yardımlarla kentte eşitliği hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi, ek hizmet binası ile kapasitesi de artırılan aşevinde her gün özenle hazırlanan iki çeşit yemeği, sosyo-ekonomik yönden ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve yemek yapamayacak durumdaki ailelerin kapılarına kadar götürmeye devam ediyor. Bu kapsamda 30 gün boyunca 24 bin 158 vatandaşa sıcak yemek ulaştırılırken, 12 bin 496 vatandaşa ise gıda kolileri teslim edildi.
Öte yandan vatandaşların yaz aylarını sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için iş başında olan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Haziran ayında sivrisinek ve karasinek ilaçlama çalışmalarını da hızlandırdı. 21 mahallede gece ULV çalışması, 1772 adreste ise ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi.
Küçükçekmece’de Haziran ayı boyunca yapılan çalışmalar;
12496 Gıda Kolisi,
24158 porsiyon yemek
1187 sokak temizliği
121 kamu binası temizliği
247 kamu binası dezenfeksiyonu
1772 kaynak kurutma çalışması
260 özel mülk dezenfeksiyonu
457 dernek dezenfeksiyonu gerçekleştirildi.
Haber: Kucukcekmece Belediyesi Basın Merkezi-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu