İstesob Pide Tarifesinde Noktayı Koydu

İstesob İstanbul”da Geçerli Olacak Pide Tarifesini Açıkladı

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Tarife Komisyonu’nun belirlediği tarifeye göre 2019 yılı Ramazan ayında İstanbul’daki fırınlarda satılacak 300 gr. sade (kombine ve tünel) pide 2.5 TL, 350 gr. sade pide 3 TL, 350 gr. yumurtalı pide 3,5 TL oldu. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında, 350 gr. sade pide 2,50 TL’den satılmıştı.

İstanbul Fırıncılar Esnaf Odası, artan giderleri gerçekçe göstererek pide gramaj ve fiyat tarifesi teklifini İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne sundu. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin detaylı incelmesinin ardından 2019 yılının Ramazan ayında İstanbul’da satılacak pide fiyat tarifesi belli oldu.

İstanbul Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Çetin, 1 yıl önceye göre un maliyetlerinin yüzde 40, maya fiyatlarının yüzde 45, işçilik maliyetlerinin yüzde 26, akaryakıt giderlerinin yüzde 25, doğalgaz ve elektrik giderlerinin yüzde 40 arttığını ifade etti. Çetin, ”Pide fiyatlarını, artan maliyetleri de göz önüne alarak olabilecek en düşük seviyeden belirledik” dedi.

YANLIŞ BİLGİ VERENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILACAK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile görüşmenin ardından Valilik önünde açıklama yapan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, ekmek ve pide tarifeleri hakkında yanlış beyan veren kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Yanlış bilgi vererek halkın aklını karıştıranlar olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz,” Bu açıklamalar halkın ve esnafın huzurunu bozmaya çalışıyorlar.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu