Demkoop Olağan Kurulu İsdok Yönetim Binasında Yapıldı

Demkoop Seçimli Olağan Genel Kurulu İsdök Yönetim Binasında ki çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı.Tek listeli olağan genel kurulda Demkoop"un yeni yönetim kurulu belirlendi.

Demkoop Mali Genel Kurulunun açılışını Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çetin yaptı.

Mehmet Çetin Demkoop Olağan Genel Kurul Açılış Konuşmasına şu açıklamalar ile başladı:

“Değerli üyeler kıymetli misafirler Sınırlı Sorumlu Metal Üreticileri Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifimizin 2018 yılı olağan kongresine hoş geldiniz.Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Değerli Kurul Üyeleri gereken çoğunluk sağlanmıştır. Kongreyi açıyorum. Kongremize 69 asıl üye, 15 vekaletli üye katılmıştır.Kongreyi açıyorum hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Kıymetli üyeler Olağan Genel Kurulumuzu Sevk ve İdare etmek için Divan Heyeti seçimi yapılacaktır.Divan Heyeti için elinde listesi olan varsa lütfen getirsinler.

Bize ulaşan bir liste var ve bu listeyi okuyup oylarınıza sunacağım.

Divan Başkanlığına Aziz İyiokur, Katip üyeliğine Hasan Güneş, oy sayım memuru Abdulsamet Yılmaz”dan oluşan Divan Heyeti listesini oylarınıza sunuyorum. Divan Heyeti bir ret oya karşılık oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Divanı Yerlerini alması için davet ediyorum.

Değerli arkadaşlar kısa bir şey söylemek istiyorum. İsdök başkanı sayın Aziz İyiokur İkitelli Osb Yönetim Kurlu üyesi olarak seçilmiştir. Kendisine başarılar diliyorum. Bunu bilen vardır, bilmeyen vardır diye bir kez daha duyurmak istiyorum. Bununda sitemize hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Aziz İyiokur Başkanlığında ki Divan Heyeti yerlerini aldıktan sonra Divan Başkanı Olağan İsdök Genel Kurulunu yönetmek için divandaki yerlerini aldı.Divan Heyeti Başkanı İsdök Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi Aziz İyiokur 9 maddelik gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce bir konuşma yaptı. Başkan Aziz İyiokur sözlerine şu şekilde başladı:

“Değerli arkadaşlarım, saygı değer ortaklar değerli misafirler 2018 yılı Değerli Metal üreticileri kooperatifi önce siz sayın ortaklarımıza, bölgemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Gündem maddelerine geçeceğim ama eksik olmasın bir arkadaşımız hakkımda suç duyurusu var dedi. Belki bilen vardır, bilmeyen vardır.Herkes herkes için bir iddiada bulunabilir. Ama şahsım ile alakalı her hangi bir dava her hangi bir şey açılmış değildir ve böyle bir konuda tarafıma gelmemiştir.Bunu özellikle bilgilerinize sunuyorum.

Değerli arkadaşlar seçilen divan genel kurulda alınan kararları imzalama yetkisine sahiptir ama gündemin birinci maddesine ek olarak yazılmış olduğu için bu maddeyi de oylarınıza sunuyorum. Kabul edenler, etmeyenler, bir ret oya karşılık oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

Değerli arkadaşlar saygı değer ortaklar Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile dünden bu güne bu vatan için şehit olan tüm aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna ardından istiklal marşımızı söylemeye ve dinlemeye davet ediyorum. Buyurun. buyurun.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız kısa bir teknik sorun yaşanmasının ardından hep birlikte okundu.

Gündemin 4.maddesi uyarınca Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Faaliyet Raporu, Gelir Giderler farkı hesaplarının okunması, müzakeresi ve ayrı ayrı oylanarak karara bağlanması sürecine geçildi.

İlgili Madde hususunda özet olarak okunan raporlar doğrultusunda şu bilgiler paylaşıldı

İsdök için Yer Tahsisi için Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım taleplerimizi sözlü değil yazılı olarak istemiş ve gerekli çalışmayı başlatacağını tarafımıza bildirilmiştir.Valilikten gelen yazı ile Ayrıca Tekirdağ ili Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı İsdök yönetimi ile görüşmek isteğini telefon ile bildirmiştir. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürü Fahrettin Akça yönetimiz ile 4562 sayılı OSB”ler kanunu uyarınca yeni bir Osb veya yeni bir ilave alan yer seçimi talebimizin değerlendirilebilmesi için il genelinde ki İhtisas Osb”ler hariç diğer Osb” lerle ilgili faaliyetlerin en az yüzde 75 ile doluluk oranı olması gerekir diye yazıyı tarafımıza bildirmiştir. Yazı da özetle şunlar yer almıştır. İlimizde ki Osb”lerde yüzde 75 oranında ki doluluk sağlanmadığı sürece yeni bir Osb açmanın mümkün olmadığı, şu anda bölgedeki Osb” lerin yüzde 59 oranında doluluk oranında olduğunu tarafımıza bildirmiştir. Zira konuyla ilgili Tekirdağ Valiliği bu ihtiyacımızın kabul gören bir ihtiyaç olduğu ancak sayın valimiz ve İl müdürümüz bir çalışma yaparak esnafımızın yer tespit noktasında Tekirdağ ili Osb müdürlüğüne bir toplantı yapılması için bir talimat vermiştir. Yönetim kurulumuzdan bir heyet bu toplantıya katılmıştır.Ancak yapılan teklif kooperatifimize uygun olmamıştır.Bu teklif karşısında biricisi fiyat, ikincisi de yerleşke sunumu maalesef ki siz sayın ortaklarımıza uygun bulunmamıştır.Bu konuda çalışmalar devam etmektedir. Ortağı bulunduğumuz gayri menkulumuzun bağlı bulunduğu ilçemiz belediye başkanı sayın Rasim Yüksel”den randevu alınmıştır.Bu görüşmede başkanın seçimlerden sonra elinden geleni yapacağını yönetim kurulu heyetimize sözlü olarak bildirmiştir. Değerli ortaklar bu çalışmalar devam ederken bir ortağımız yardımcı olmak istemiş ve Ankara da yardım gördüğü bir planlama yapmamızı uygun gördüğü İktidar Partisi Genel Merkezi”nde konumuz ile alakalı toplantıya girmiştir.

Değerli ortağımız yapmış olduğumuz çalışmalar bu şekilde devam etmiştir. Bu çalışmalar kararlılıkla devam edecektir. Bundan siz saygı değer üyelerimizin asla bir şüphesi olmamalıdır. Elimizden geleni asla ardımıza koymayacağız. Değerli ortaklar yapılan çalışmaları özetle sizlere sundum. Herkesi saygı sevgi ve muhabbet ile şahsım ve yönetim kurulum adına selamlıyorum.”

Okunan Madde ile ilgili Konuşmak isteyen üyelere söz verildi.

İsdök üyesi Fevzi Aslan gündem maddesi doğrultusunda görüşlerini dile getirmek için  kürsüye geldi. Fevzi Aslan şunları söyledi:

“Arkadaşlar merhaba herkese selam ve saygılarımı sunuyorum. Öncelikle bir konuyu buradan sizlere belirtmek istiyorum. Biraz önce Aziz Beyin divan başkanı olamazsın diye bir söz sarf etmedim. Ben hakkında bulunan bir suç duyurusundan dolayı bu durumun etik olmadığını dile getirdim.

Değerli arkadaşlar şunları dikkatte dinleyin. Uykumodu”nda olan bir kooperatifin bir yıllık gideri bir milyon 78 bin lira. Ofis kira aidatı 6 bin 245 tele, birinci katta 20 metre kare kontratı 100 liradan yapılmış ama İsdök genel merkezde İsdök”ün ofisi olarak kullanıyor.Lütfen konuşmamı kesmeyin.Ben burada söz hakkımı kullanıyorum. Burada konuşmamı engelleme. Aziz başkan divan başkanlığı zırhının altına saklanmana gerek yok.Hakkında suçlama yapmıyorum. Burada konuşulması gerekenleri konuşuyorum. O zaman divan başkanlığınızı lütfen tarafsız yapınız.Bana giderleri okuyun diyorsunuz…Burada da bir milyon giderler kalemi var…

Ben total rakamı söylüyorum.Gelelim diğer konuya yönetim kurulu faaliyetiyle ve bütçesi hakkında konuşuyorum. Burada yanlış olan nedir…

Ahmet Hamdipınar ben konuşma hakkımı kullanıyorum ve konuyu dağıtan ben değilim..Burada sözlerimi kesen Divan Başkanı Zırhını kullanan Aziz İyiokur”dur. Bana müdahil olmasın. Ben sözlerimi söyler otururum. Arkadaşlar bu konular çok derin konulardır,Burada sizlere sunulan bu bütçe tamamıyla doğru olan bir bütçe değil. Şu anda burada iktidarlardır. Ama bu durum yargıya intikal etmiş durumdadır. Bunlar incelenecektir ve bunun da sonucu önümüzde ki sene sizlerin önüne gelecektir. Teşekkür ederim.”

Anılan maddeler uyarınca söz alan uyelerin ardından ilgili maddeler bir ret oya karşılık oy çokluğu ile kabul edildi ve seçim maddesi olan 6.madeye geçildi.

İlgili maddeyi Divan Heyeti Başkanı Aziz İyiokur okurken İsdök üyelerinden bir üye “Aziz bey burada alınan arazilerin hakkında burada ki 100 kişiden belki 5 i biliyor 95 i bilmiyor. Ben 5 milyon dönüm arazinin içinden bu yerler toplanırken bu yerler birleştirilebilir mi ben bunu söylüyorum. 300 dönüm tek tapudur. Burada ki arkadaşlar bunu bilmiyorlar. Yönetim olarak bunu biliyorlar. 300 kusur dönüm araziden kimsenin haberi yokken Mehmet bey, aziz bey, birde bunu demin dediğiniz kişi biliyor ki o da emlakcımıdır, haritacımıdır.Bunu da bunlar biliyor. Ben bir üye olarak şunu bilmek istiyorum. Bu arsaların bir birine komşuluğu ne kadar yakındır. Birleştirilmeleri mümkün müdür. Benim duyduğum kadarıyla bunların bir tanesi Güneşli”den alınmış, birtanesi Sancaktepe”den alınmış, bir tanesi başka yerden alınmış bu arsalar birleştirileebilir mi?” şeklinde açıklama istemesi üzerine İsdök Yönetim Kurulu Başkanı ve Olağan Genel Kurul Divan Başkanı Aziz İyiokur,”Ali bey bu bilgi bakın aşırı derecede yanlış bir bilgi.Bu konuları ilgili maddeye gelindiğinde detaylı açıklamalar yapılacaktır”dedi.

Divan Başkanı Aziz İyiokur ilgili maddeye göre şu bilgilendirme yapıldıi:

“Şimdi 6.maddeye geçiyorum. Gündemimizin 6.maddesi seçim maddesi uyarınca, Arkadaşlar 3 yıl vazife yapmak şartıyla 5 asıl 5 yedek yönetim kurulu üyeleri ile 3 asıl 3 yedek denetim kurulu üyeleri seçilmesine geçiyoruz.

Arkadaşlar listesi olan var mıdır. Bize bir liste geldi. Başka bir listesi olan var mıdır? Başka bir liste olmadığına göre teklif edilen listede yer alan isimleri okumadan önce listeyi veren isimler şöyle: Mehmet Çetin, Ercan Yuvarlak, Hamdi Kulaç, Suphi Bozkurt, Aziz Yurdakul ve Aziz İyiokur. Şimdi listedeki İsdök Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu Asıl ve Yedek üyelerin isimlerine geçiyorum.

İsdök Yönetim Kurul Asıl Üyeleri Şu İsimlerden oluşuyor: Faruk Kütük, Nazım Yılmaz, Fatih Yurdakul, Mustafa Bingöl ve Hasan Hüseyin Ateş,

İsdök Yönetim Kurulu Yedek Üyeler Şu İsimlerden Oluşuyor: Mehmet Çetin, Ahmet Hamdi Kulaç, Ercan Yuvarlak, İbrahim Akbaba ve Engin Dizgin

İsdök Denetim Kurulu Asıl Üyeler Şu İsimlerden oluşuyor: Fatih Köse, Suphi Bozkurt ve Bayram Zeyreg

İsdök Denetim kurulu Yedek Üyeler Şu İsimlerden oluşuyor: Aziz İyiokur, Hasan Güneş ve Erdal Kardeş.

Değerli üyeler bu yönetim kurulu, denetim kurulu asil ve yedek üyelerin listesini okudum. Şimdi bu isimleri kürsünün önüne davet ediyorum. Üyelerimiz bir kez daha görsünler ve bu şekilde de bir fotoğraf çekinsinler.  Anılan listede yer alan isimleri okuduk, sizlerde zaten tanıyorsunuz. Şimdi bu listede yer alan arkadaşları oylarınıza sunuyorum. Kabul edenler, etmeyenler. Evet yine bir ret oya karşılık oy çokluğu ile kabul edilmiştir. İsdök Yeni Yönetim Kurulu İsdök”e, bölgemize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah utandırmasın…Bir daha ki kurulda hep birlikte sağlıklı sıhhatli bir şekilde tekrar buluşmak umuduyla Ramazan Ayımız”ın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.Allaha emanet olun.”

Demkoop Yönetim Kurulu Üyeleri Yönetim Kurulu Başkanını önümüzde ki günlerde kendi aralarında belirleyecekleri bildirildi.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu