İpkas Sanayi Sitesi Mali Kurulunu Yaptı

İpkas Olagan Mali Genel Kurulu Eskoop Sanayi Sitesi Atatürk Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Yapıldı.
Olagan Mali Genel Kurulun Acılış Konuşmasını İpkas Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslankaya yaptı.
9 Maddelik Kurulun gündem maddelerinin görüşülmesini
Başkan Aslankaya selamlama konuşmasıyla başlattı.
Kurulu sevk ve idare etmek için Divan Heyeti Secimi maddesine geçildi.Başkan Aslankaya Yönetim Tarafından belirlenen Divan Heyeti Listesini okudu başka liste olup olmadığını sordu ve sunulan yönetim listesini oylamaya sundu.İpkas Yönetimi tarafından sunulan ve oy birliği ile kabul edilen Divan Heyeti Başkanlığına Eskoop ve İskobir Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün seçildi.
Oy Birliği ile seçilen Divan heyetinde
Divan Başkanlığına Eskoop ve İskobir Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün, Başkan Yardımcılığına Ahmet Koç,Katip Üyeliklerine Mehmet Aktaş,Oy sayim memurluğuna Sami İnan ve Eray Uygur yer aldı.
Gündemin 3.maddesi uyarınca Saygı Duruşu Yapılıp İstiklal marşimizın okunmayısla diğer gündem maddelerine devam edildi.
Gündem maddeleri uyarınca İpkas Üyelerinden Mehmet Tereci,Ertan Bulut,Süleyman Gültekin,Kaya Alkan,Ünal Aykut,Ahmet Uğur Koçak İpkas ile ilgili çeşitli konularda ki görüş,düşünce ve sorunları dile getirdiler.
Konuşmacıların eleştiri ve sorularını Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslankaya ve İpkas Müdürü Cafer Yeşil Kooperatif Yönetimi adına cevap haklarını kullanarak,konuşmacıların eleştiri,düşünce,görüş ve sorularına ayrıntılı ve detaylı açıklamalar ile cevap verdiler.
Bir çok madde Oy Birliği kabul edilirken,birkaç Madde ile ilgili Şıklar 1 ile 3 red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.
Divan Heyeti Başkanı Yusuf Akgün bölgeyi ve kooperatifleri ilgilendiren konulardan söz edilmesi üzerine İskobir Başkanı olarak Üstbirlik adına İpkas üyelerine Kooperatif olmanın önemini ve faydalarını anlattı.
Zaman zaman duygusal konuşmalarında yapıldığı kurulda bir konuşmacı mevcut yönetimlerin sayesinde bölgede hatırı sayılır bir ekonomik imkana kavuştuklarını dile getirdi.Belli yaşlara gelen ortakların ve üyelerin birbirlerinden helalık istemeleri ise yerinde ve insanı bir davranış olarak salonda duygulu anların yaşanmasına vesile oldu.
Başkan Aslankaya helalık isteyenlere hakkını helal ettiğini,hakkı geçenlerin de kendisine haklarını helal etmesini istedi. Dilek ve Temenniler faslına gelindiğinde bir çok konu konuşmacılar ve başkanlar tarafından dile getirildi. Divan Başkanı Yusuf Akgün, salgının daha devam ettiğini ve tüm herkesin dikkatli olması uyarısını yaparak,bir daha ki yapılacak genel kurulda tekrar görüşmeyi ümit ettiğini ifade ederek,”Hepimiz belli yaşlara geldik.Bir çok arkadaşımız bu yaşanan salgın ile hayatını kaybetti.Dikkatli olun,kendi doktorunuz olmaya çalışın.Ve bir dahaki kurullarda da yine aynı şekilde buluşmak nasip olsun” diyerek toplantıyı bitirdi.Toplantının ardından Eskoop Tesislerinde kurula katılan üye ve davetlilere yemek ikram edildi.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

Kurul Haberiyle İlgili Ayrıntılı haberler devam edecek…

İpkas Kurul Foto Galeri

[smartslider3 slider=185]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu