İpkas, Başkan Mustafa Aslankaya İle Yola Devam Dedi

Seçimli İpkas Olağan Kongresi Eskoop Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonunda yoğun katılımla yapıldı.

10 Maddelik İpkas Seçimli Olağan Genel Kurulunun Divan Başkanlığını İskobir ve Eskoop Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün yaptı.

Başkan Mustafa Aslankaya”nın listesinin Divan Heyetine Divan Başkanlığına teklif edilen Yusuf Akgün ve divan heyeti, Başkan Mustafa Aslankaya”nın selamlama, açılış ve kısa sunum konuşmasının ardından Genel Kurulu sevk ve idare etmek için divan heyeti divandaki yerlerini aldılar. Divan Başkanı Yusuf Akgün 10 maddelik gündem maddelerinin görüşülmesine şu ifadeler ile başladı.

“Bana ve Divan heyetine gösterdiğiniz teveccühe layık olmaya çalışacağız.1163 sayılı Kooperatifler kanunu ve ana sözleşmesi çerçevesi içinde bu genel kurulu hazırlanan bu gündem doğrultusunda ben bakanlık temsilcisinin gözetiminde icra edeceğiz.Çok kıymetli üyeler,bu genel kurulun hakim patronları sizlersiniz. Biz burada hakemlik yapacağız. Burada ki ve sizlere dağıtılan gündem maddelerini zabıt altına alıp, imzalayıp sicil gazetesinde yayınlanacak ve gelecek sene bu zamana kadar da sizlerin seçtiği yönetiminiz sizlere bunları uygulayacak. Gündemin Yoklaması ve Açılışı yapıldı. Divan heyetinin seçimi ve divan heyetine tutanakları imzalama yetkisi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemimizin 3.maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu ve geçmiş tüm devletlerimizin liderleri ve bu vatan toprakları uğrunda milli mücadelelerini gerçekleştirirken şehit düşmüş kardeşlerimize, şehit ve gazilerimize ve içimizden ebediyete ayrılan dost ve arkadaşlarımızın ruhları (isteyen inançlarına göre hareket edebilir) için saygı duruşuna ve  akabinde İstiklal Marşımızın okunmasına davet ediyorum. Buyurun efendim.”

Genel Kurulda 4.Madde uyarınca Faaliyet Raporu ve Denetim kurulu raporunun okunmasına geçildi.Müzakereye açıldı. Konuşmak isteyen olup olmadığı soruldu ve maddenin oylanmasına geçildi.Raporların üçü bir oylandı. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, bilanço ve gelir gider hesapları oy birliği ile kabul edildi ardından gündemin 5.maddesine geçildi.

Gündemin 5.Maddesi uyarınca Yönetim ve Denetim Kurulunun 2018 yılı faaliyetlerinden dolayı ibraları oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

 Genel Kurulda sırasıyla okunan gündemin 6-7-8.maddelerini Divan Başkanı Yusuf Akgün anılan bu üç maddenin birleştirilmesini önerdi. Maddelerden 6 ile 7.madde Seçim içerikli madde olmalarından dolayı birleştirildi.

Başkan Akgün madde birleştirilmesiyle alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Yönetim Kurulu üyelikleri için 7 Asil 7 Yedek, Denetim Kurulu Üyelikleri için 3 Asil 3 Yedek, 2 yıl için seçilmesi. Kooperatiflerin üst kuruluşu olan İskobir de temsil etmek için 4 Asıl 4 Yedek temsilcinin 2 yıl süre için seçilmesi. İkitelli Osb için 1 Asıl 1 Yedek Temsilcinin 2 yıl süre için seçilmesi, bu 6-7 maddeyi birleştiriyorum. Bu seçim maddeleri hususunda da Divan heyetine bir teklif sunuldu. Bu teklif de der ki ben 6.madde de söz alıp konuşmak istiyorum. Seçim için de bir liste sunuyorum. Böylece görülüyor ki Divan Heyetine iki liste sunuldu.Başka bir liste var mıdır? Olmadığına göre bu seçim maddesi uyarınca liste temsilcilerinin konuşmalarıyla ilgili konuşma sürelerinin belirlenmesi için 5-10-15 dakikalık süreler üyeler tarafından oylandı. Oylama sonucunda konuşmacılara 10 dakikalık konuşma süresi Divan Heyeti görüşü ve oy birliği ile kabul edildi.

Buna göre ilk söz hakkı İpkas Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olan Hasan Özgen”e söz hakkı verildi.

İpkas Yönetim Kurulu Başkan Adayı Hasan Özgen aldığı konuşma hakkı doğrultusunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Divan heyeti başkanım, yönetim kurulu üyelerimiz, tüm üyelerimiz, hepiniz hoş geldiniz efendim. Geride bıraktığımız yıllar içerisinde hakkın rahmetine kavuşan ortaklarımıza ve çalışanlarımıza cenabı Allahtan rahmet,sağlığı bozulan ortaklarımıza acil şifalar temenni ederim.Sitemize bunca yıllar içinde yaptıkları çalışmalardan verdikleri hizmetlerinden dolayı bu hizmeti veren tüm herkese çok teşekkür ediyorum.Bilindiği üzere son iki yıldır başkanımızın kendilerinin de değimi ile kendilerinin rahatsız olduğu bunu bize beyan ettiğini, bizde bu beyanın üzerine yönetim içerisinde sitemizin içerisinde oluşturduğumuz yönetim kurulu listemizi sizlere sunmak istiyorum. Benim listem şu isimlerden oluşuyor:

İpkas Yönetim Kurulu Asıl Üyeler

Hasan Özgen

Nusret Çetinkaya

Ünal Akgün

Ahmet Geylan,

Yusuf Haykıran,

Ömer Karamehmet

Hakan Dipçikli

 

İpkas Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Osman Cantürk

Ulaş Arslan

Erol Aygün

Nihat Diker

Mehmet Göznür

Fatih Çapaş

Mehmet Tereci

İpkas Denetim Kurulu Asıl Üyeler

Mehmet Çetinkaya

Süleyman Ersin

Abdullah Karatepe

Ahmet Kartal

İpkas Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Ahmet Sönmez

Kemal Korkutan

Bizim 2019 -2020 yılları için yapılması gereken hedeflerimiz şöyle:

Aşağıda ki yapacağımız bütün hizmetlerin tamamını üyelerimizden aldığımız aidatlar almadan yapacağımıza dair bütçemiz 2019 yılı içerisinde güncellenmeyecek olup, aynı fiyatlardan devam edeceğiz. İpkas üyelerimizin tapularının hemen verilmek üzere zaten yönetimde ki arkadaşlarımızda tüm işlemleri bitirmişler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bir an önce tapularımızın dağıtımı yapılacaktır.

4.Etap iş merkezimizin satışının bir an önce gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. 2018 yılı çalışma raporunda 25 personelin gideri bir yıllık 1 milyon 936 bin 682 tl tablo 11 de güvenlik kurumu için bir yıllık 1 milyar 813 bin 20 tl ödenmektedir. Bu iki yüksek rakamların giderilmesi gözden geçirilmesi en asgari düzeye getirilmesi üyelerimize de tasarruf sağlayacaktır.

İpkas üyelerimizin arası iletişimin geliştirilmesi amacıyla İpkas WhatsApp gurubu oluşturulacaktır. Ayrıca İpkas İnternet Sayfamız şu an yok. Domainimiz alınmış ama İpkas adına hiçbir internet sayfamız yok. Tüm üyelerimizi WhatsApp gurubuna koyacağız. Her türlü bilgilendirmeyi bu şekilde arkadaşlarımız arasında yapacağız. Ayrıca sosyal medya sayfalarında da sosyal paylaşım alanlarının kurulacaktır.

Site güvenlikleri ile ilgili yenilikler yapılacaktır. Kamera sistemleri, alarm sistemleri geliştirilecek. Site içi güvenli giriş çıkışları geliştirecek şekilde yaya girişleri, tüm alanları tel çitlerle ve bu giriş çıkışları bilhassa cadde üzerinde ki giriş çıkışları daha daraltarak daha da kontrol altına alacağız. Sitemizin güvenliği böylece biraz daha artırılmış olacaktır. Site içi güvenliğini dronlarla da güvenliğe destek vereceğiz gündüz ve gece. Bunun içinde özel bir personel gerekmiyor. Güvenlik elemanları gezerken de yarım saatliğine bu dronları da gezdirerek site kontrolünü havadan yapabilecektir. Bunların maliyetleri de bizlere çok bir şey değil. 1500 tl gibi kullanabileceğiz. Site içi tabelalar, park alanları, yükleme alanları, güvenlik kontrol noktaları ve ada ada blok gibi tabelaların güncellenmesi ve iyileştirilmesi yapılacak. Site içi yolların araçların hızlarını kesecek hız setleri, bariyerler ve işaretler olmak üzere site içi trafik düzeni sağlanacaktır. Yer yazılarını sarı ve beyaz olarak yapacağız. Site iç ve dış kaldırım bordurlarını sarı beyaz çıkmaz boya ile yolların belirgin hale getirilmesi sitemizin renklendirilmesi, trafik güvenliğinin sağlanması. Bunun için şu an 20 kiloluk bir boya aldık. Çıkmaz yazılar için başka bir yer için aldık. 200 tl artı kdv 50 veya 100 teneke ile sitemizin her tarafında ki tüm kaldırımları sarı beyaz ile sitemizi de daha belirgin hale getireceğiz.

Site içi post cihaz desteklerini geliştireceğiz. Bildiğiniz gibi Kosgeb bünyesinde bazı destekler oluşturuldu. Bizde sitemiz için bu desteklerden faydalanmayı düşünüyoruz.

Sitemizde ki blokların çatı blokları tadilatı, onarımı, su kanallarının kontrolu sağlanacaktır. Siteye ait ATV site içi temizlik ve ilaçlama günlük haftalık temizlik işleri için bir ekip kurulacak ve bunların çalışması rutin hale getirilecektir. Bunun için küçük bir kamyonet tarzı üç tekerlekli olanlardan ki yaklaşık 10 bin lira civarındalar. Sitemize bunlardan bir iki adet bunlar ile sitemizde sürekli temizlik ve ilaçlama gibi çalışmaların yanında başka gelişmelere de anında müdahale edilecektir. Gerekli yerlerin yıkanması bahçelerin sulanması düzenli şekilde sağlanacak.

Site yönetimi olarak aidat ücretlerini pos cihazları ile taksit imkanı sunularak tahsil edilecektir. Ayrıca sitemizin web sayfamızın üzerinden de tüm tahsilatları kredi kartıyla yapabilecek halde olacaktır. Kuracağımız veb sayfamızı çok kullanışlı bir hale getirmeyi düşünüyoruz. Şu an elimizde böyle bir veb sayfamız yok yonetim olarak. İpkasta tedarik hizmet platformları kurulacak. Mal ve hizmet alımlarında ihale üsülü alım yolu gerçekleşecek. Bu çalışmaları internet sitesi üzerinden ve whappsat gurubu üzerinden bu alım satımları da yayınlayacağız. Belli bir süre verildikten sonra da alımlara geçilecektir. İpkasta bu şekilde şeffaf bir alım ve tedarik süreci ortaya konulacaktır. Bu konuda tanıdık, üye,dostlar kanalıyla olabilir onlarında destekleri alınabilir. İpkas üyelerinin çalışmalarını geliştirmek amacıyla mesleki yeterlilik kursları gibi özel kursları ayağımıza getirerek, çalışanlarımızın geliştirilmesi sağlanacaktır.

30592 sayılı resmi gazetede yayınlanan 4.tebliğ 36.meslek gurubu 11.11.2019 tarihinden sonra Myb Belgesi olmasa personel çalıştırma halinde ceza durumuyla karşılanmaması için de aldığımız bir önlem olacaktır. Bununla ilgili yönetimde gruplar oluşturacağız. Bu gruplar 20 kişillik, 30 kişilik, gruplar olup dışarıdan bizi burada imtihan edip bu belgeyi üyelerimize almak için çalışma yapacağız. Çünkü küçük ölçekli firmalarımız çok 1-10,10-50 arası büyük ve küçük ölçekli firmalarımız var. Bunlarla ilgili anılan belgeyi 2019 yılının 11. ayına kadar almamız gerekiyor. Bunun için biz burada yönetimde çalışanlarımızı buraya gönderip bu şekilde bu belgelerin alınmasında yardımcı olacağız.

İpkas eğitim seferberliği başlayacak. Plastik teknoloji ustası, polimer ustası, verimlilik artırıcı, ve motivasyon artırıcı kursları, personel yetiştirme kursları, ihtiyaç alanlarında eğitim alanları, ipkas olarak desteklenmesi için üniversitelerden ve ilgili kurumlarla iş birliği sağlanacak. Üniversite, meslek lisesi mezunlarını stajyerlerini de sitemize kazandıracağız. İpkas ın bu faaliyetlerinin geliştirilmesi içinde bir çok projeler yapılacaktır. İpkas branş ve ihtisas alanında ilgili mecralar tedarik edilecek. Ayrıca İpkas kütüphanesi kurulacak. İpkas üyelerimiz ve çalışanlarımız bu kütüphanelerden ipkas kartıyla hizmet alacaklardır. Hertürlü tekenik, soğutmasından tutun plastik enjeksiyonuna değin her türlü kaynak kitaplar tedarik edilecektir. Ayrıca yabancı üniversitelerden meslek liselerinden de bu tür kitapları getirteceğiz İhtiyaç duyan arkadaşlarımız bu kitapları bir hafta 15 gün gibi kullanabilecekler. Personel ilan panoları, yönetim öneri ve şikayet konuları gibi yönetim bilgilendirme panoları sağlanacaktır.

Sitemizin ana caddelere bakan kısımlarına renkli ışıklandırma led panolar, parlayan, kayan ve dikkat çeken teknik görseli yazılar ile bildirim duyuru panoları yerleştirilecektir. Bu led alanlarına da kayan yazılar şeklinde biz üzerimizde ki cep telefonlarımızdan tüm yazılarımızı Cep telefonumuz aracılığı ile yazdığımız yazıyla bu şekilde de üyelerimizi sürekli bilgilendireceğiz. Her türlü iletişim şekli ile üyeler arası bilgilendirmelerle ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Yönetim binamıza kamera ve alarm sistemi kurulacaktır. Şu an her halde yönetim binamızda böyle bir şey de yok. İpkas çeşitli platformlar kuracaktır. Ya da olan platformlar ile gereken iş birlikleri sağlanacaktır. Kargo, Gümrük gibi dışarıdan alınan destekler gibi bizlerde bu yolu her türlü ortak satın almayı ve tedarik teminleri için daha düşük maliyet avantajları tüm üyelerimize sunulmuş olacaktır.

Sitemizde kobi danışmanı oluşturulacak. Bu danışmanlar aracılığı ile esnaf ve üyelerimiz ilgili bilgilendirmeleri daha rahat olarak karşılanacaktır….İpkas yönetimi olarak internet sayfamızın yanında fotoğraf stüdyosu ve diğer ihtiyaç duyulan alanlar açacağız. Sanayi üniversite arasında ki kopukluklara ipkas olarak son vereceğiz. Ayrıca sitemizde haftanın iki günü sabahları bisiklet ile hem tür hem de site denetimleri yapılacaktır. Tüm esnafımızın alarm işlemlerini bitirmeleri rica olunur. Desi”den fiyat teklifi aldım. Bu gibi cihazların bizlere maliyeti 300 ile 800 tl arasında olacağı söylendi. Bu sistemler ile bütün güvenlik bağlantıları gerekirse cep telefonları aracılığıylada izlenecektir. Cep telefonları ile gereken mesaj gelecektir ve güvenlik elemanları ilgili yere anında müdahale edebilecektir. Bu son derece önemli bir konudur. Bunu tüm üyelerimiz ortak satın alma ile çok önemli bir rakam indirimi söz konusu.

Diğer yandan sitemizdeki trafiği aksatmayacak şekilde bir kantar yapılması. Üç tane bölgemiz var. Bunun 50 bin lira artı kdv bir maliyeti var. Yer altı ve yer üstü olmak üzere bu kantar tartı merkezimizi mutlaka kuracağız. Ben günde 8-10 araç gönderiyorum örneğin. Burada belli yerlerde olan kantarlar kullanılıyor. Bunu biz de bir an önce kendi sitemize yapacağız. Yönetim olarak bu konuyu da alacağımız ücretleri de kantar yapımına kullanacağız. Yaklaşık hesapla da burada ki bir kantar ile de ayda yaklaşık 30 bin lira bir gelir elde edilmiş olacaktır. Şu anda yapacaklarımızı yapmamız içinde aidatların artırılmasına gerek duymuyoruz. Bize göre de aidat artışlarına gerek yok.”

Başkan Adayı Hasan Özgen”in konuşmasının ardından Divan Başkanı Yusuf Akgün Hasan Özgen”in listesinde yer alan isimleri kurul üyelerinin huzuruna davet ederek genel kurul üyelerine tanıtımları yapıldı.

İpkas Sanayi Sitesinin Kurucu Başkanı ve mecut Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslankaya yapılan seçimde bir kez daha aday olma nedenlerini açıklayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Arkadaşlar bir liste çıkarttılar.Ben sizlere geçen kurulda söyledim. Rahatsızlıklarım dolayısıyla önümüzde ki yıl aday olmayacağım diye demiştim.Fakat hem yönetim kurulu üyelerimiz, hem de bir çok ortağımız beni bizzat arayarak, başkan bizlere bunca yıl hizmet ettin. Tapuları vermeden nereye gidiyorsun. Tapularımızın dağıtımını da tamamla ondan sonra bırak diye ricada bulundular. Yıllardır hizmet vermiş bir başkan olarak bu kardeşlerimi, arkadaşlarımı ve üyelerimizin ısrarlarla beni istemelerini kıramadığım için son kez olarak İpkas Yönetimine adaylığımı açıklıyor. Takdiri siz genel kurul üyelerine bırakıyorum.Bu durum karşısında bizde yönetim kurulu arkadaşların ve sizlerin istekleri doğrultusunda dedik ki biz tapuları 10.aya kadar muhakkak dağıtacağız. Bu tapularınız dağıtıldıktan sonra da ben ve yönetimde ki bazı arkadaşlarımız yönetimden ayrılacağız. Bizim yerimize geçmeleri için genç enerjik arkadaşlarımızı yedek üyeler olarak aldık.Bu arkadaşlarımız inşallah bizim yerimize burada görev yapacaklar. Ben burada asla hiçbir sürtüşmeye girmek istemiyorum. Burada şimdi aday olan arkadaşlarımızın hepsi burada bizim senelerdir tanıdıklarımız ve  burada yüz yüze geldiğimiz kişilerdir. Muhakkak ki buraya hizmet etmek, görev yapmak İpkas için hizmette bulunmak herkesin arzusu olmalıdır. Çünkü bu hizmetler aşkla yapılır. Biz bunu burada 30 senedir yaptık.Hepimizin iş ve ticaret hayatı var. İşimizde de yaptıklarımızın hatalı olanlar var, yapamadıklarımız var, keşke yapmasaydık dediklerimiz var. Belki de bizlerinde hataları olmuştur. Elbette bizler yönetici olarak burada hizmet ederken bir takım istenmeyen işler yapılmış olabilir. Ama bizler o zamanın gerekleri içinde inanın elimizden gelenin en iyisini sizler için yapmaya çalıştık. Hizmetlerin en iyisini elimizden geldiğince hala yapmaya çalışıyoruz. Onun için şimdiye kadar benimle beraber olan bütün yönetim denetim kurulu arkadaşlarıma bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımız ile burada omuz omuza güzel hizmetler yaptık. Bunun için Kooperatifmiz İpkas konumu itibariyle de ikitelli de en güzel yerde, en gözde yerde ve de sürekli revaçta olan bir yerdedir. İpkas da şimdiye kadar hiçbir zaman boş dükkan ve kiraya verilemiyor diye bir sorun yaşamadık. İnsanlar da burada iş yapmak için kuyrukta beklediler. Onun içinde bu değerleri ve İpkasın daha iyi yerlere gelmesi için gelecek arkadaşların var güçleriyle çalışmaları gerekmektedir.

Tabi ki diğer aday arkadaşlar bir çok konuda yapacaklarından söz ettiler. Aidat almayacaklarını söylediler. Ama arkadaşlar bakın 2018 yılından bulunduğumuz 2019 yılı dönemine kadar yüzde 40-yüzde 50 oranında maliyetlerde artışlar olmuştur. Bu maliyetlerin artmasıyla burada ki hizmetlerin aksamaması için dolayısıyla da bizlerde bu aidatların artırılması durumu hasıl olmuş, bu artışlar zaruri hale gelmiştir. Çarşı yani birinci etap gelirlerinden burayı idare etmemiz şu durumda söz konusu değildir. İpkas için kaliteli hizmetten söz ediyorsak bu durumda muhakkak ki aidatların artırılması lazım gelmektedir.

Karşı tarafın görüş öneri fikir ve vaadlerini dinledik. Bu fikirlerin içinde elbette yapılabilcek işler var. İnşallah göreve geldiklerinde bu fikirlerini hayata geçirirler. Bizim de tek amacımız İpkasa verilen kalitenin ve İpkas kalitesinin sürekli artmasıdır. Bunun içinde bizden sonra göreve gelecek genç arkadaşlarımız bunları da zamanla elbette yapacaklardır.

Birinci etap çarşıda 35-40 bin dolar karşılığında hisse alınabilir.Ama arkadaşlar bu fiyatlara satamaz, 30 bine satar 25 bine satar ona da biz karışmayız.

Yani hissesini devredecek arkadaşlar kooperatif yönetimine müracaat eder hissesini devreder. Yalnız şunu unutmayalım ki burada ki dükkanlar kura ile belirlenecek. Hisseler devredilirken bilinmelidir ki yerler kura ile belirlenecek.

Elbette ki şimdi görev yapmak çok güzel. Ben yaklaşık 30 yıldır hizmet ediyorum sizlere. Elimizden geldiği kadar yaptık, ettik. Elbette ki yanlışlarımızda olmuş olabilir. Ama şunu unutmayın ki elimizi vijdanımıza koyduğumuzda Allah biliyor ki ben çok rahatım. Burada hiç kimsenin, hiç bir üyenin hakkını yemedik, kimseye de yedirtmedik, hala da yedirtmemeye çalışıyoruz.

İpkas çok geniş alana yayılan çok büyük bir site. Elbette bu kadar geniş bir yerde sorunlar olacaktır.Ancak çözülmesi gereken sorunlarda çözülecektir. Bunları da hep birlikte yapacağız.Burada otopark sorunu hala var. Bazı arkadaşlar da bu oto park yerlerini kapatıyorlar. Arkadaşlar burada 694 dükkan var. Her dükkan önünü otopark gibi kapatırsa burada ki bu caddelerden geçilmesi burada çalışma hayatının devam etmesi mümkün olur mu? Buna riayet etmemek bir başkasının hakkına saygısızlıktır ve hakkına tecavüzdür.Sitemizde nizama kurallara uymamak gibi bir şansımız yoktur.Arkadaşlar İpkas da adeta barakalaşma, gecekondulaşma başlamıştır. Şimdi biz bunlarla alakalı yazılı ve sözlü olarak İkitelli Osb”ye, ilgili kaymakamlığa ve belediyeye bildirdik. Hiçbir netice alamadık. En sonunda bu gibi yapılaşmlalarla ilgili çözümü mahkemeye vererek bulduk. Ancak biz hiç kimseyi mahkemeye vermek istemediğimizi defalarca anlattık.Burada birlikte olduğumuzu,burada komşu ve arkadaş olduğumuzu anlattık. Burada yüz yüze baktığımızı anlattık.Ama bazı arkadaşlar bunlara rağmen kendi bildiklerince hareket etmeye devam ettiler. Bu gibi yerleri bizim yıkacak halimiz de yok. Tüm çözümleri tükettikleri içinde bizler yönetim olarak bu suçları işleyenleri mahkemeye vererek çözmek istedik. Burada her kesin daha fazla yere ihtiyacı var. Bunu da anlıyorum. Ama bu böyle olunca da burada ki bir çok üyenin hakkına tecavüz ediliyor. Yönetim olarak biz her üyenin haklarını korumakla yükümlüyüz. Daha büyük iş yerlerine ihtiyaç duyan üyelerimiz için ikinci etap sosyal tesiste daha büyük iş yerleri yaptık.

Onun için ben bütün arkadaşlarımdan üyelerimizden sitemizin hassasiyetlerine uymalarını istiyorum. Arkadaşlar her kes kendi iş yerinin önünü temiz tutarsa, bütün sitemiz temiz olur. Burası 300 bin metrekare üzerine kurulu bir alan, 16 kilometre uzunluğunda yollarımız var. Güvenlik kamerası ile merkezi sistemden idare etmek için sitemizde görüş açıları müsait olmadığı için de gezici güvenlik koyuyoruz. Sitemizde bütün arkadaşlarımızı da uyardık. Mutlaka güvenlik kamerası takılmalıdır diye de defalarca uyardık. Ama hırsızlık yapıldığı zaman da bunu yapanlar yapıyor. Ayrıca İkitelli de ulaşım güzergahlarından kaynaklı en korunaksız siteler içinde de bizim sitemizdir. Çünkü içinden ana yollar geçiyor.Yerleşim ve konumu gereği de bu konuda ciddi zaafları olan bir sitedir. Çünkü ortasından yollar geçiyor. Başka bir sitede bu yoktur. Elbette güvenlik noktasında hassasiyetlerimiz devam ediyor. Biz de bunun için güvenlik elemanlarını artırarak bu hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Sözlerimi bitirirken. Dinlediğiniz için teşekkür ederim. Arkadaşlar burada bir seçimli kurul oluyor. Sizler eğer ki derseniz ki başkan artık burayı bize bırak yeter derseniz bunu bugünden bırakırım. Ama arkadaşlarımızın da tapuları vermeden gitme dedikleri gibi bu tapuların verilmesi süresince ki bu da 10. aya kadar biter ve oraya kadar elbette ki tercih ederseniz devam edeceğiz.

Biz gittikten sonra da İpkas unufak olacak değil. Bu konuyla alakalı da biz 4-5 kişiyi genç ve enerjik olan arkadaşlarımızı yönetime yedek olarak aldık.Bu arkadaşlarımızın yetişmeleri için bundan böyle bu arkadaşlarımızın yönetim kurulu toplantılarına katılmalarını düşünüyoruz. Hepinize sonsuz teşekkürler sağ olun.”

Divan Başkanı Yusuf Akgün Mustafa Aslankaya”nın konuşmasının ardından seçimli kurul olduğu ve diğer listenin okunduğu için Mevcut Başkan ve Yönetimin de listesinin okunup yönetimde yeni olanlar varsa üyelere tanıtılmasının gerektiğini hatırlatarak, Mustafa Aslankaya”nın listesinin okunmasını istedi.Başkan Akgün, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşundan beri Mustafa Aslankaya ile ağabi kardeş ilişkileri içinde olduklarını belirterek, Mustafa Aslankaya”nın bölgeye ve İpkas üyelerine son derece büyük iyiliklerinin, faydalarının ve katkılarının olduğuna dikkat çekti.

Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslankaya”nın listesinde şu isimler yer alıyor:

İpkas Yönetim Kurulu Asıl Üyeler

Mustafa Aslankaya

Mustafa Demircioğlu

Servet Giray

Lütfü Topçu

Ali Haydar Engin

Osman Uğur

Yılmaz Emeksiz

İpkas Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Fatih Koç

Mehmet Aslan

Salih Gültekin

Halit Esen

Şükrü Çınar

Selim Gözeten

Erkan Eren Kaya

 

İpkas Denetim Kurulu Asıl Üyeler

Fikri Kasım

Muzaffer Kaşıkcı

Raşit Akbaş

İpkas Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Orhan Koç

Servet Odabaşı

Celal Aygün

İpkas İskobir Üst Birlik Asıl Temsilcileri

Mustafa Aslankaya

Servet Binay

Ali Haydar İngün

Yımaz Emeksizoğlu

İpkas İskobir Üst Birlik Yedek Temsilcileri

Lütfü Topçu

Mustafa Demircioğlu

Osman Uğur

Mehmet Aslan

İpkas İkitelli Osb Asıl Temsilcisi

Mustafa Aslankaya

İpkas İkitelli Osb Yedek Temsilcisi

Mustafa Demircioğlu

Listelerin okunması, listelerde yer alan isimlerin tanıtılması ve Başkan Adaylarının konuşmalarının ardından Divan Başkanı Yusuf Akgün yapılacak seçime geçerken şunları söyledi:

“Sayın üyeler her iki listeyi okuduk, kişileri gördünüz, liste sahiplerini dinlediniz. Şimdi her kes görmesi gerekeni gördü mü? Gördü. Her kes kafasında oluşanı biliyor mu?Biliyor. Divana bana verilen buradaki üye sayınız 405 bu doğru mudur. Doğrudur. Değerli genel kurul üyeleri. Üye sayımız 500”ün üzerinde olsaydı, yani 501 kişi olsa idi kapalı oy ile seçim yapmak mecburiyetinde idiniz. Bunun başka çaresi de yoktu. Ama üye sayınız 500”ün altında olduğu için kanun koyucu bu durumu genel kurulun kararına bırakmış. Hal böyle olunca da burada yapılacak oylamanın açık veya kapalı olmasına sizler karar vereceksiniz.

Önümüzde iki liste var ve ikisini de okuduk. Dinledik. Tanıdık. Şimdi seçimlerin hangi şartlarda yapılacağını oylayacağız. Seçimin açık oylama yapılmasını kabul edenler ellerini kaldırsın.Kapalı oyla yapılmasını isteyenler ellerini kaldırsın. 4 kapalı oyla yapılsına karşılık açık oylama ile yapılsın oy çokluğu ile seçimin açık oylama ile yapılmasına oy çokluğu ile karar verilmiştir. Oylama yapıldı. Verilen oylar sayıldı. Buna göre Mustafa Aslankaya 120 oy, Hasan Özgen”de 45 oy aldılar. Yapılan oylama sonucuna göre 120 oy ile İpkas Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslankaya ve listesi seçimi kazanmıştır. Bu kurulun ve yapılan seçimin önce siz ipkas üyelerine, bölgemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni eder, hayırlara vesile olmasını dileriz.”

Seçimli İpkas Olağan Genel Kurulunda Aidatlara yüzde 12 artış yapılarak 230 lira olan üye aidatları 265 liraya yükseltildi.

İpkas Seçimli genel kurulunu çok sayıda davetlinin yanında İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi Aziz İyiokur ve Selim Us misafir olarak katıldılar.

 

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu