İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde Yangın

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nde yer alan Çevre Sanayi Sitesi’nde dezenfektan ve kimyasal maddelerin bulunduğu iş yerinde yangın çıktı.Yangına müdahale etmeye çalışan iş yeri sahibinin agır yaralandığı hastaneye kaldırıldığı ancak tüm müdahalelere rağmen yaralının hayatını kaybettiği belirtiliyor.1 Bölgeye çevre ilçelerden sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibinin yangını söndürme ve sogutma çalışmaları sürüyor.
İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde kimyasal maddelerin olduğu binada yangın çı

ktı. Yangına müdahale etmeye çalışan 1 kişi agır yaralandı. Bölgeye çevre ilçelerden sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibinin yangına müdahalesi ve soğutma çalışmaları yaklaşık 8 saat sürdü.
Yangın, saat 21.00 sıralarında İkitelli Çevre Sanayi Sitesi 11’inci Blok’ta henüz belirlenemeyen nedenle çıktı. Kimyasal maddelerin tutuşmasıyla başlayan yangının bildirilmesiyle olay yerine çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Boya, yağ, tiner gibi kimyasalların olduğu yaklaşık 30 dükkandan oluşan 11’inci Blok’u tamamen saran yangında zaman zaman patlamalar da yaşandı. Yangının çıktığı iş yerinin ortaklarından olan bir kişi yangına müdahale ederken yaralandı. Yaralı gelen sağlık ekiplerince Bağcılar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra hastaneye kaldırılan yaralanın hayatını kaybettiği belirtiliyor.
YANGININ YÖNÜNÜ RÜZGAR BELİRLİYOR
Ekipler, rüzgarın da etkisiyle yangına müdahalede güçlük çekerken, telsiz anonslarından havadan müdahale için destek istendi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, bölgede çok sayıda ambulans bekletildi. Yangında dumandan etkilenen 1 vatandaş ile 4 itfaiye erine sağlık ekipleri müdahale etti. 61 araç 140 personel ile itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi 5 buçuk saattir sürüyor. Öte yandan yangın sırasında yaşanan bir patlamanın ardından fırlayan metal parça itfaiye aracına zarar verdi. Parçanın koptuğu sırada kimsenin olmaması olası bir ölüm ve yaralanmayı önledi.
KİM NE DİYOR?
İsa Yılmaz, “Geldiğimde yangın başlamıştı. Bloğun başından sonuna kadar yanıyordu. İçeride bir sürü firma var. Tahta işi yapanlar, solvent işi yapanlar, tiner ve daha farklı işi yapanlar var. Ne varsa alıp götürüyor.” dedi.
Mahmut Bağ, “Sokakta başladı yangın, ilk biz müdahale ettik, biz içeriyi görmedik. Bir arkadaş yanmış yerde yatıyordu. Dükkanın önüne gelince, kimya dükkanı var, yangın orada başlamış. Bu sefer biz kaçtık. Bir itfaiye geldi. İtfaiye müdahale ederken patlamaya başladı. En az 30 dükkanı sardı şu anda. Orada yağ işi yapılıyordu. Yağ, tiner, mazot hepsi vardı yani. Üç yanı da boyacı, tiner hepsi vardı. Şu anda söndüremiyorlar.” diye konuştu.
Yangının çıktığı iş yerinin ortaklarından olan bir kişi yangına müdahale ederken yaralandı. Yaralı gelen sağlık ekiplerince Bağcılar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ekipler, rüzgarın da etkisiyle yangına müdahalede güçlük çekerken, telsiz anonslarından havadan müdahale için destek istendi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, bölgede çok sayıda ambulans bekletildi. Ekiplerin yangına müdahalesi söndürme ve soğutma çalışmaları sürüyor.
Haber:DHA-Ajanslar-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu