Başkan AVDAGİÇ:”Fırsatçılık İle Mücadele de Milletimizin Yanındayız”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Twitter hesabından, yaptığı görüntülü açıklamada “Herkesin gönlü rahat olsun, gıdadan temizliğe her şeyimiz var. Fırsatçılarla mücadelede kararlıyız ve milletimizin yanındayız”dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, yayınlanan mesajda, küresel bir salgının yaşandığını, bütün devletler ve bütün milletlerin sağlık için, gelecek için, insanlık için mücadeleye devam ettiğine değindi.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin insanlık cephesinin en ön saflarında yer aldığının altını çizen Başkan Avdagiç, “Sağlık sistemimiz çalışıyor. Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, bakanlarımız, sağlıkçılar, belediyeler, sivil toplum ve tüm STK”lar seferber ve el ele. Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini veriyoruz”dedi.
Avdagiç, İstanbul iş dünyasının her zaman olduğu gibi milletinin, memleketinin yanında olduğuna vurgu yaparak, “Bütün varlığımızla mücadele meydanındayız. Komitelerimizle, üyelerimizle iletişim halindeyiz. Sektörlerimizi takip ediyoruz, önlem önerileri geliştiriyoruz, önlemler almaya çalışıyoruz” diye konuştu.
“TOBB ile birlikte mücadele süreçlerine aktif katkı sunuyoruz”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile birlikte mücadele süreçlerine aktif katkı sunduklarına dikkat çeken Başkan Avdagiç, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:“Herkesin gönlü rahat olsun, gıdadan temizliğe her şeyimiz var. Fırsatçılarla mücadelede, milletimizin yanındayız. Ahilik ruhuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu ruhla çalışanlar, olağanüstü durumlarda zam yapmazlar, istihdamı korurlar, tedarik zincirini zayıflatmazlar. İnsani olan da ticari olan da budur. Bu şuurla hareket eden iş dünyamızı tebrik ediyorum. Ticaret ahlakını koruyan bütün üyelerimize tek tek teşekkür ediyorum. Zaman hepimiz için bir olma zamanı. Bir seferberlik kavrayışıyla, üzerimize düşeni harfiyen yerine getirme zamanıdır. İstanbul’a yakışan budur. Biz bir olacağız. Biz beraber olacağız. İnşallah bu salgın bitecek. Hep birlikte kazanacağız. Bu süreçte İstanbul Ticaret Odamıza ve şahsen bana düşen ne varsa, Lütfen bildirin. e-posta adresimiz üzerinden irtibatta kalalım. Devletimiz ve Sağlık Bakanlığımızın salgınla mücadele için ilan ettiği kurallara harfiyen mutlaka uyalım.”

Haber:İTO-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu