Eskoop Atatürk Parkı”na Atatürk Büstü Yaptı

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nin Örnek Sanayi Sitelerinden Eskoop Sanayi Sitesi İlklere İmza Atmaya devam ediyor.
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nin Kurucu Başkanlarından olan İskobir ve Eskoop Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün Eskoop Sanayi Sitesi içinde Bir Atatürk Büstü”nün olmasını yıllardan beri düşündüğünü, Eskoop Sanayi Sitesi”ni böyle bir büste kavuşturmanın bu güne nasip olduğunu söyledi.
Başkan Yusuf Akgün, “Eskoop Sanayi Sitesini,Eskoop Atatürk Kültür Merkezi”ne, Eskoop Cumhuriyet Camiine ve şimdi de Eskoop Atatürk Parkı”na kavuşturmanın tarif edilemez duygularını yaşıyorum” dedi.
Başkan Akgün Ünlü Heykeltıraş Azmi Sekban tarafından yapılan Atatürk Büstü”nü Eskoop Yerleşkesi içinde olmasından son derece büyük bir gurur duyduğunu ifade ederek, günün anlam ve önemiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
“Bir kere çok yoğun duygular içinde olduğumu ifade etmek istiyorum. Bize bu ülkeyi miras bırakan bir büyük insandan söz ederken konuşmadan önce defalarca düşünmek ve ondan sonra da söz söylemek gerekiyor.Bu başka bir meseledir. Her şeyden önce Kuvayi Milliye Ruhu”nu taşımak gerekir.Her omuz üzerinde taşınan her baş ve kafa bu ruhu taşıyamaz.Böyle bir ruhu taşımak hiç de kolay bir mesele değildir.
Yusuf Akgün olarak ben bu ruh ile doğdum, bu ruh ile yaşıyorum.İnşallah Allahım benim son nefesimi de bu ruh ile alır.
Bu gün burada gerçekleştirdiğimiz ve hep birlikte yaşadığımız bu olay vatanımızın kurtarıcısı Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ün bir silüetini sitemizin en güzel yerine yerleştirerek,burayı Atatürk Parkı yapacağız. Burada ki binlerce çalışana, bu millete ve gelecek nesillerimize burada da Türkiye Cumhuriyeti”nin nasıl kurulduğunu hatırlatan bir vesile olsun istedik. Ayrıca şu anda anlaşması tamamlanan ve kısmet olursa buraya yapacağımız çıraklık okulunda okuyacak binlerce genç evlatlarımızın da burada bunu sürekli görmeleri ve onu sürekli hatırlamalarına vesile olacak ki bu da bana yeter.
Sitemizde Atatürk Kültür Merkezi”miz var. Sitemizde Cumhuriyet Camimizin yapımı devam ediyor.Ayrıca böyle bir büstü de sanayi sitemize yapma düşüncesi başından beri bende hep vardı. Dünya da ilginç meseleler yaşanıyor, Türkiye son derece önemli bir süreç yaşıyor. Her şeyde bir hayır ve bir vesile vardır. Bu da demek ki bugünlere kısmetmiş. Bizde bunu bugün buraya yoğun ve hassas bir çalışma ile koyuyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96.yılına Eskoop Sanayimiz adına bir hediye olsun ve bizde bunu bu bayramımıza yetiştirdik. 28 Ekim Pazartesi günü de büstümüzü törenle açacağız. Şu anda içinde bulunduğum duygularımın tarifi mümkün değil. Çok gururluyum, çok mutluyum ve çok umutluyum.
Ama biliyorum ki, buraya koyduğumuz bu büstümüzle ilgili belli çevreler bir çok söylenti yapacaklar. Hatta birileri hakaret dahi edeceklerdir.Her kesin niyetini Allah bilir ve Allah gereken cezayı da her kese verir. Hayatımda asla beddua etmedim, etmem.Allaha havale eder, kötülerin hakkından yüce Allahım gelsin der geçerim.
Eskoop adına bu büstü buraya koymaya karar aldığımda yapılacak bütün eleştirilere ve her şeye karşı bedenimi ve göğsümü zaten siper etmişim.Bu büstün de bu Eskoop Sanayi içinde sonsuza dek kalacağından adım gibi eminim.Bunun için de ayrıca çok mutluyum.
Ben bu ruhla yaşıyorum. Ne var ki bundan rahatsız olanlar, rahatsızlıklarıyla bizleri rahatsız etmesinler ve buna kalkışmasınlar.Bu büyük insandan ve onun silüetinden rahatsız olanlarla da benim zaten asla işim olmaz.Bundan rahatsız olanlara da tek bir sözüm var: Rahatsız olanlar buraları terk edip, gitsinler.
Sitemizde ki bu Bulvar Yusuf Akgün Bulvarı adıyla anılıyordu.Bu adı fiskiyeli havuza kadar korumak kaydı ile Atatürk Parkı ve Büstü”nün yer aldığı bulvarın bölümüne de Atatürk Bulvarı ismini vereceğiz.Hemen karşımızda Yedi Tepe Üniversitesi işbirliği ile Eskoop Çıraklık Okulu açılacak ve bizde bu büstün olduğu bu yere Atatürk Parkı diyeceğiz. Bundan böyle burası da Atatürk Parkı olarak anılacaktır.Atatürk Parkı içinde ki Atatürk Büstü Kaidesine Atatürk ile ilgili yazı,çizim ve figürler yer alacak. Eskoop ailesi olarak milli törenlerimizi artık bizler bundan böyle burada yapacağız. Eskoop Atatürk Parkı”nın öncelikle Eskoopumuza, bölgemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını dilerim.
Eskoop Atatürk Parkı”nda ki Atatürk Büstü Açılış Töreni 28 Ekim Pazartesi Günü Saat 13”de yapılacak. Konuyla ilgili yapılacak o törende ayrıntılı bir konuşma yapmayı düşünüyorum.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

Haber Foto Galeri
[smartslider3 slider=79]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu