Bayraktar:”KIZILELMA” paylaşımı”nda: Ayaklarını Yerden Kesti,Zor tutuyoruz!

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma, teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti.Selçuk Bayraktar yaptığı “KIZILELMA”Paylaşımında,Kızılelma Ayaklarını yerden kesti,Zor Tutuyoruz” diye yazdı.
Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’nin testleri tüm hızıyla devam ediyor. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma, teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti.
BAYRAKTAR’DAN “KIZILELMA” MESAJI: ZOR TUTUYORUZ!
Selçuk Bayraktar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Zor tutuyoruz… Bayraktar #KIZILELMA teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti. Az kaldı inşallah…”
Bayraktar bir paylaşım daha yaparak, “Bayraktar KIZILELMA ilk uçuşa geri sayımda…” ifadelerine yer verdi.
İLK UÇUŞ 2023’TE
Baykar’ın yaklaşık 20 yıllık derin teknoloji birikimi ve tecrübesiyle geliştirilen Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı projesinin test süreci, yer testleri ile devam edecek. Bayraktar KIZILELMA’nın ilk uçuşunun 2023’te gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Bayraktar KIZILELMA özellikle kısa pistli gemilere iniş kalkış kabiliyetiyle muharebe sahasında devrim gerçekleştirecek bir platform olacak.
Türkiye’nin inşa ettiği ve halihazırda seyir testlerini gerçekleştirdiği TCG Anadolu Gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak şekilde geliştirilen Bayraktar KIZILELMA, bu yeteneği sayesinde denizaşırı görevlerde önemli rol üstlenecek.
Bu kabiliyetiyle Mavi Vatan’ın korunmasında da aktif rol alarak, dostların huzuru,güveni için gururu,düşman olanların ise korkulu rüyası olacak.

Haber:AA-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu