Başkan Erdoğan,İstanbul”da Gerçekleşen”Büyük Buluşma”da “Zirveye Bayrağı Dikeceğiz” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Nef Stadyumu’nda düzenlenen “Birlik, İrade, Zafer” programına katıldı. Başkan Erdoğan, 2023 seçimlerinin yol haritasını NEF Stadyumundan paylaştı. Stadyuma girişinde partililerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’un Sözü Birlik, İrade, Zafer Programı”nda önemli açıklamalarda bulundu. 2023 seçimlerinde AK Parti’nin bir kez daha zirveye bayrağı dikeceğini söyleyen Başkan Erdoğan, “Sandığı irade, davayı namus, Türkiye’yi sevda bilen AK Parti İstanbul teşkilatı olarak sizlerden söz istiyorum.” dedi. Küresel güçlere de net mesaj veren Başkan Erdoğan, “İçeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak 2023 ile ilgili sinsi plan ve hedefleri de çöpe atacağız. İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Stadyumu dolduran binlerce parti teşkilatı mensubuna hitap eden Başkan Erdoğan programda şu ifadeleri kullandı: Sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Buradan İstanbul’un 39 ilçesinin her bir mahallesindeki, sokağındaki, hanesindeki kardeşlerime selamlarımı gönderiyorum. Fatih’in yadigarı İstanbul’u 2053 vizyonuyla yeniden medeniyetimizin şahikası yapmak için gece gündüz çalışan, mücadele eden, ter döken, her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. İstanbul il teşkilatımız, önce yüz yüze 100 gün diyerek hane hane, sokak sokak, meydan meydan, şehrimizi kucakladı. Ardından Türkiye yüz yılı vizyonu için İstanbul hazır diyerek çalışmalarını daha da hızlandırdı. İnşallah tempomuzu sürekli artırarak 2023’e kadar İstanbul’da dokunmadık gönül bırakmayacağız. Bugün burada İstanbul’daki 32 bine yakın sandıkta görev alacak 96 bin AK Parti sevdalısıyla bir aradayız.
“TÜRKİYE’NİN ÜSTYAPISINI DA BİZ İNŞA EDECEĞİZ”
Amacımız genel merkezimizde, milletvekillerimizde, kadın ve gençlik kollarımızla, il ve ilçe teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizden, mahalle temsilcilerimiz ve sandık görevlilerimizle velhasıl AK Parti ailesinin tüm fertleriyle İstanbul’un 4 buçuk milyon hanesinin 16 milyon İstanbullunun istisnasız hepsine ulaşmaktır. Aynı çalışmayı inşallah 81 vilayetimizde milletimizin tamamında gerçekleştireceğiz. Dün Konya’daydık. Konya bir muhteşemdi. Çarşamba günü Artvin’deydik Yusufeli Barajı’nın hidroelektrik santralinin açılışını yaptık. Orası da bir başkaydı. Bambaşka bir ihtişam vardı. Durmadan, usanmadan, yılmadan Türkiye’nin altyapısını biz değiştirdik, üst yapısını da biz inşa edeceğiz.
“BİZ KURU VAAT YAPMIYORUZ”
Biz kuru vaat yapmıyoruz. Kurusıkı atmıyoruz. İcraat, icraat, icraat. Türkiye’yi evet yeni yüzyıla biz hazırlıyoruz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında müjdecisi olan 2023 için diyerek irade, zafer sözü veren İstanbul her alanda yaptığı gibi bu hususta da Türkiye’nin lokomotifliğini Allah’ın izniyle yürütecektir. Geçtiğimiz hafta sadece bir günde İstanbul’un 39 ilçesinde 200 bin haneyi ziyaret ederek bu doğrultuda ilk adımı başarıyla attık. Seçime kadar her haneyi en az iki hatta çok daha fazla ziyaret ederek sahada en küçük bir boşluk bırakmayacağız. Bu programın ilk turunu ocak ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Rabbimizin “İnsan için ancak çalıştığı kadarı vardır” emri ilahisi her işimiz gibi teşkilat faaliyetlerimizde de rehberimizdir.
“BİZ SAHAYI KALPLE, AKILLA, EMEKLE İLMİK İLMİK ÖRECEĞİZ”
Çalışmalarımızı yine Rabbimizin bize sıkça yönelttiği, “Akletmez misiniz?” ikazına uygun şekilde yürüteceğiz. Birileri yuvarlak masanın etrafında döne dursun. Biz sahayı akılla, kalple, samimiyetle, emekle, azimle, fedakarlıkla, ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız. Durmak yok. Yalan ve iftira siyasetinin üzerimizde oluşturduğu girdaba asla boyun eğmeden, eser ve hizmet siyasetiyle yolumuza devam edeceğiz. Yaptığımız her işte, söylediğimiz sözde hakkı, hakkaniyeti, halkı üstün tuttuğumuz müddetçe evelallah kimse bileğimizi bükemez. Hamdolsun AK Parti teşkilatlarında tüm bu vasıflara sahip binlerce, on binlerce, yüz binlerce dava arkadaşımız var. Pendik’teki Elazığlı Abbas amcamız da bunlardan biriydi 91 yaşında. Kendisi partimizin kuruluşundan itibaren oturduğu mahalledeki her faaliyetimize iştirak etmiş. Her toptantısında söz almış, Türkiye ve Ak Parti sevdalısı bir amcamızdır. Katıldığı son toplantıda yine heyecanla davasına olan sevdasını anlatırken geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede irtihal etti.
“AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR”
Mekanı cennet olsun inşallah. Abbas amcamıza ve onun gibi son nefesine kadar bu yolda samimiyetle mücadele veren kardeşlerimizin tamamına Allah’tan rahmet diliyoruz. Dualarıyla, gayretleriyle, fedakarlıklarıyla partimizin bugünlere ulaşmasına katkı veren her bir kardeşime de şükranlarımı sunuyorum. Hep söylediğimiz gibi AK Parti milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da sahibi de bugüne taşıyıcısı da bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olanda bizatihi milletimizin ta kendisidir. Bizler AK Parti teşkilatları olarak üstlendiğimiz görevlerle milletin emanetçisiyiz. Gençlerimizle yaptığımız sohbetlerde de ifade ettiğim gibi biz gelecek nesillerin zamanının misafiriyiz. Önceki nesillerden devraldığımız dava, hizmet ve eser mücadelesinin kutlu bayrağını, ülkemize ve milletimize yapabildiğimiz en çok katkıyı vererek sonraki nesillere aktarabilirsek ne mutlu bize. Ne diyor şair? Aşk ile çıkılan nice seferler ardınca yazılır büyük zaferler. Türkiye aşığı bütün neferler davayı gönlüne od eylemeli. Bayrağa dikmeli kadim zirveye, gayede saklıdır bütün hikaye, bir dua almaktır işte ki paye. Türkiye aşkını ad eylemeli.
“BAYRAĞI ZİRVEYE DİKMEYE HAZIR MISINIZ?”
Davayı gönlüne od eyleyen, Türkiye aşkını ad eyleyen bu kadro inşallah 2023’te bir kez daha bayrağı zirveye dikecektir. Bayrağı zirveye dikmeye var mıyız? Türkiye’yi sevda bilen, AK Parti İstanbul teşkilatı olarak şimdi sizlerden söz istiyorum. Hazır mısınız? Ey İstanbul! İlk yüzyılının son imtihanı 2023’ü alnımızın akıyla vermeye hazır mıyız? Ey İstanbul! Cumhuriyetimizin yeni aslında dünyada Türkiye yüzyılını yükseltmeye hazır mıyız? Ey İstanbul! Fatih’in İstanbul’u fethinin 600. yıl dönümü 2053’te tüm gönüllüleri yeniden fetih için hazır mıyız? Ey İstanbul! AK Parti husumeti kisvesi altında milletimizle bin yıllık hesabını görmeye çalışanların heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız?

“MİLLETİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE BU İMHİTANI BAŞARACAĞIZ”
Ey İstanbul! Bu şehri, fert fert, hane hane, sokak sokak, sandık sandık, ilçe ilçe Türkiye yüz yılına taşımaya hazır mıyız? Maşallah. Şu karşımda gördüğüm heyecan, ihtişam, şu karşımda gördüğüm birlik, şu karşımda gördüğüm irade inşallah 2023’teki zaferimizin müjdecisidir. Bizler birbirine kenetlenmiş parmaklar, bir duvarı oluşturan tuğlalar gibi saflarımızı sıkı tuttukça önümüze hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar, hangi engeli koyarlarsa koysunlar vız gelir. Başlattığımız demokrasi ve kalkınma hamlesini adım adım ileriye taşıyarak ülkemizin üzerinden vesayetin gölgesini nasıl kaldırdıysak yoklukları sefaleti, geri kalmışlığı nasıl tarihe gömdüysek içeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak, felaket senaryolarını nasıl boşa çıkardıysak, inşallah 2023’le ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız çöpe. İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda, finanstan teröre, her aracı kullanan, küresel baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden hepsinden önemlisi milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da başarıyla tamamlayacağız.
“İNŞALLAH BU OYUNU BOZACAĞIZ”
Eskiler zor oyunu bozar demişler. Gücünü imanımızdan ve azmimizden alan bir çabayla inşallah bu oyunu da bozacağız. Kardeşlerim tabii bu hedefe ulaşmak için Cumhur İttifakı çatısı altında gece gündüz çalışacağız. Önce AK Parti olarak kendi içimizdeki birliğimizi beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Buradan genel başkan sıfatıyla şahsımdan başlayarak tüm genel merkez yöneticilerimize, il ve ilçe teşkilatlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, yeni bir görev veriyorum. Her birimiz kendi oy kullandığımız sandığın üyelerin ve mahalle temsilcileriyle en kısa sürede bir araya geleceğiz. Aynı şekilde ikamet ettiğiniz yerdeki AK Parti üyeleriyle temasa geçeceğiz. Her bir üyemizi partimize yeni bir üye kazandırması için teşvik edeceğiz. Kendimizden başlayarak halka halka bu seferberliği 85 milyonun tamamına yayacağız.
“BİZE YAĞMURLU HAVADA SU VERMEZLERDİ”
Haneyi, sokağı, sandığı, mahalleyi sıkı tuttuğumuzda Allah’ın izniyle 2023 seçiminde en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez. Varsın birileri kendi kendilerine gelin güvey olmaya, kendi kısır dünyalarında davul zurna çalmaya, sosyal mecralarda siyasetçilik yapmaya devam etsin. Biz doğrudan insanımıza gideceğiz. Doğrudan insanımızla konuşacağız, doğrudan insanımızın gönlüne ve dimağına hitap edeceğiz. Hepimizin de çok iyi bildiği gibi siyaset insanla yapılır. Şayet siyaseti şekillendirmek medyaya, dedikoduya, sanal mecralara kalsaydı bırakın iktidar olmayı bize bu ülkede yağmurlu havada bir bardak su bile vermez, doyasıya tek bir nefes bile aldırmazlardı.
“MİLLETİN ÜSTÜNDE BİR GÜÇ TANIMADIK”
Kazandığımız her zaferin gerisinde milletimizle aramızda kurduğumuz o güçlü bağ paylaştığımız muhabbet, yöneldiğimiz ortak istikamet vardır. Hiç şüphesiz biz evvela Rabbimizin takdirine razıyız. Yine biz bugüne kadar milletin gücünün üstünde bir güç görmedik, tanımadık, şahit olmadık. Hep birlikte yaşadığımız 15 Temmuz bunun en büyük ispatıdır. Ne diyor Akif: “İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür. imansız olan paslı yürek sinede yüktür.
“SORUNLARI ÇÖZECEK YEGANE PARTİ AK PARTİ’DİR”
Dünyanın en modern savaş araçları olan tankın, topun, uçağın, helikopterin silahı karşısında sadece imanlı yüreğiyle çıkmış ve hepsine galebe çalmıştır. Milletimizin ve onunla birlikte AK Parti kadrolarının moralini bozmak için tedavüle sokulan hiçbir yalan hiçbir iftira, tezgahlanan hiçbir kirli oyun bu gerçeği değiştiremez. Türkiye’nin geçtiğimiz 20 yılda elde ettiği asırlık kazanımları inkar edenin gözüne, dizine dursun. Ülkemizin bugün yaşadığı ve çoğu da küresel krizlerden kaynaklanan sorunları çözebilecek, yegane vizyona, programa, projeye, kadroya azme sahip tek parti biziz. Muhalifler bile alenen ikrar edemeseler de gerçeği dost ortamlarında dile getirmekten kendilerini alıkoyamıyorlar. Biz Türkiye yüzyılı vizyonumuzun 81 vilayetimizin ve ilçelerinin tamamındaki vatandaşlarımızla şekillendirmek için çalışırken, muhalefetin avare kasnak misali attığı boş turları elbette milletimiz de görüyor.
“TAKDİRİ MİLLET YAPMAKTADIR”
Biz sadece son bir ayda TOKİ’nin 500 bin konut, 1 milyon arsa, 50 bin iş yeri kampanyasıyla ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili TOGG’un üretime geçmesiyle, şehirlerimizdeki onlarca milyarlık toplu açılışlarımızda dünyanın en yüksek 5 barajından biri Yusufeli Barajı hidroelektrik santralinin su tutmaya başlamasıyla dikkat edin. Her yıl 5 milyar geri dönüşü olacak. 7 yılda Yusufeli Barajı kendini finanse edecek. Bunu AK Parti yapar. Diğerleri laf yapar. Türk devletleri teşkilatından G20’ye uluslararası zirvelerle ve daha pek çok programla ülkemize tarihe geçecek nice eserler ve hizmetler kazandırırken kendi aralarında tepişmekten, birbirlerine laf yetiştirmekten, başka siyaset ortaya koyamayanların takdirini milletimiz elbette yapmaktadır.
“NELER YAPTIKLARIMIZI ANLATIN”
Yılbaşından beri aldığımız tedbirlerin, hayata geçirdiğimiz uygulamaların neticelerini daha iyi görmeye başlayacağız. Sizlerden göğsünüzü gere gere bugüne kadar ülkemize yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızı herkese anlatmanızı istiyorum. Sizlerin doğrusunu söyleyerek, eğitimde neler yaptık? Sağlıkta neler yaptık? Ulaşımda neler yaptık? Adalet ve emniyette neler yaptık? Tarımda neler yaptık? Dış politikada neler yaptık? Bunları anlatmanızı istiyorum ki bu muhalefetin bütün yalan balonları ne yapsın? Sönmeye devam etsin. Sözlerim yumuşatmadığınız, teskin etmediğiniz her kalbin ritmi bozulmaya devam edecek. Sizlerin özellikle yeşertmediğiniz bakmadığınız her umut bahçesi ayrık otlarının istilasına uğramaya devam edecektir. Ülkemizde eşi benzeri olmadığına inandığım şu muhteşem toplantımızın gayesi Türkiye yüz yılı seferberliğinin başladığını hem kendi teşkilatlarımıza, hem tüm Türkiye’ye ilan etmektir. Şimdi buradan sesleniyorum. Ana kademelerimizde, kadın kollarımızda, gençlik kollarımızda, aynı istikamette yürüdüğümüz sivil toplum kuruluşlarımız da, milletimize borcumuzu ancak 2023’e en iyi şekilde hazırlanarak ödeyebiliriz.
İşte sizler de görüyorsunuz. Terör örgütlerinden şurada son Pençe Kilit, Suriye. 480 teröristi etkisiz hale getirdik. Şehitlerimiz var. Rabbim şehitlerimizi bu sevgili habibine komşu eylesin. Ve bizlere de Rabbim bu şehadeti nasip eylesin. Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda canı cananı bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda diyerek bu yolda yürüyoruz.
“TÜRKİYE TERÖRLÜ MÜCADELEDE HER TÜRLÜ TASARRUF HAKKINA SAHİPTİR”
Bir gül bahçesine girercesine gençliğinin baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez. Ama bu ülke ve millete kem gözle bakan herkesin akıbeti berbat olacaktır. Türkiye kendi güvenliği için sınırları içinde ve sınırları dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez. Şayet bu ortamda her birimiz üzerimize düşenleri hakkıyla yerine getiremezsek tarih ve bizden sonraki nesiller önünde boynumuz bükük kalır. Bize boyun bükmek yakışmaz. Bize yakışan ecdada layık gençlerimize örnek olmaktır. Yarın değil hemen diyerek bir kez daha İstanbul’un sözü birlik irade, zafer programımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İstanbul’un 39 ilçesinden gelen siz sandık görevlilerimize üzerimize dökeceği ışıklarla bulutları dağıtacak, mazlumların şarkılarını söyleyecek Türkiye yüzyılının anahtarı 2023 seçimlerinde göstereceğiniz gayretlerde başarılar diliyorum. Cumhur İttifakı’nın diğer tarafı Milliyetçi Hareket Partisi’yle beraber bu yolda emin adımlarla yürümeyi Rabbimden hepimize, hepinize niyaz ediyorum. Siz. Sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Değerli kardeşlerim durmak yok yola devam diyoruz.
“SÖZÜMÜZDEN DÖNDÜREMEYECEKLER”
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de yaptığı konuşmada, “İstanbul’a gelecek yüzyılın, Türkiye yüzyılı olacağını müjdeleyeceğiz. AK Parti teşkilatları olarak durmadan, yorulmaya ahdimiz var. Sandıkları coşturmaya, seçimleri rekor bir oyla kazanmaya ahdimiz var. Ahdimizden de sözümüzden de asla dönmeyeceğiz. Döndüremeyecekler. Türkiye Yüzyılı’nın kutlu yürüyüşü başlamıştır. Bu geceden itibaren her gün gece gündüz demeden çalışmaya var mısınız? 2023 seçimlerinin sabahına dek koşturmaya ve takatimizin sonuna kadar mücadele etmeye var mısınız? İstanbul’da bulunan tüm sandıklardan yine yeniden Recep Tayyip Erdoğan’ı en büyük farkla birinci çıkarmaya var mısınız?2023 tamam, İstanbul tamam inşallah” diye konuştu
Haber:Sabah Gazetesi/Koray TAŞDEMİR-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu