Başkan USLU:”İOSB”nde Adil Temsiliyet Hakkının Yerleşmesini İstiyoruz”

Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu,Aykosan Sanayi Sitesi”nde olması ve yapılması gereken yeniliklerle ilgili yoğun çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Aykosan için yapılmasını hedeflediğimiz çalışmaları tek tek hayata geçiriyoruz”dedi.

Başkan Uslu, Aykosan Camii”nin ibade açılır hale getirildiğini, Aykosan Bloklarında bulunan İnsan ve Yük taşıma Asansorlarıyla alakalı yenileme çalışmalarında belli bir aşama kaydedildiğini, Aykosan umumi tuvaletlerinde acil bakım ve onarımların yapıldığını ve kapı giriş-çıkış ile oto park konularıyla alakalı çalışmaların devam ettiğini söyledi,

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Osb Temsiliyetiyle ilgili düşüncelerini dile getiren Başkan Mehmet Necmi Uslu şunları söyledi:

”İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nde büyük sanayi sitelerinden ikinci sırada yer alan Aykosan ile ilgili çok yönlü çalışmalarımız devam ediyor. Aykosan”ın dünden bu güne sarkan bir çok sorunu hala devam ediyor. Kendi öz kaynaklarıyla kendine yetebilecek imkan ve olanaklara sahip olana Aykosan”ın gelirleri geçmiş yönetimlerin mali sorunlarını kapatmaya devam ettiği için Aykosan varlık içinde geçici bir yokluk çekmeye devam ediyor.Aykosan”ın bölge için taşıdığı önemi bilerek, Aykosan ile ilgili her türlü çalışmayı masaya yatırmış bulunmaktayız. Öncelikle İkitelli Osb temsiliyetinde özellikle de site temsiliyetlerinde ki adaletsizliğin giderilmesiyle alakalı üzerimize düşen gerekli çalışmaları yapmaktayız. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Sanayi Siteleri ve Bölge Sanayicilerinin bölgeye Adil Temsiliyet getirilmesi gerekmektedir ve Aykosan bu konuda üzerine düşen hak ve sorumluluklar ile hareket ederek yapılması gereken çalışmaları da gerekli yerlerle ile görüşerek sürdürüyor.Bölgenin adil yönetilmesi için Bölge Başkanlığı için Temsiliyet adaletsizliğinin ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyruz.Bölgede 100 üyesi olan sanayi sitesi başkanı ile 1000-2000 üyesi olan sanayi sitesi başkanı aynı temsiliyet içinde tutulmamalıdır. Bu duruma mutlaka ve mutlaka bir çözüm bulunmalıdır.Bu noktada Aykosan olarak yönetim kurulu olarak Aykosan”da faaliyet gösteren 50 küsür bağımsız sanayicilerimizle de bu konuyu görüşmeye devam ediyoruz. İkitelli Osb”nde son dönemde yapılan genel kurullarda ki temsiliyete bölgenin sanayicilerinin de katılmasıyla Aykosan bu hakkını da kullanmalıdır diye düşünüyoruz.”

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu