Başkan Tunç:”İkitelli Osb”de Hayalet Başkanlar mı Var?”

Konsiad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,BLM Teknoloji Mühendisliği ve Pazarlama Tic.Ltd.Şirketi,İşbatı İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Hakan Tunç,yapılan İkitelli Osb Seçimli Olağan Genel Kurulu”nda sözlerine “Sayın divan,sayın hükümet komiserim,saygı değer başkanlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek başladı.Başkan Hakan Tunç, konuşmasının devamında ,”Ya hu arkadaş burada bazı hayalet başkanlarımız mı var?” diye sordu ve şunları söyledi:
BİR KARAR VARSA O KARAR HER KES İÇİN GEÇERLİ OLMALIDIR
“Şimdi burada Ali başkanım Nuri başkanım çok güzel konuştular. Benim bir derdim vardı ve ben onu dile getirmek buraya çıktım.Ben Sefaköy Sanayi Sitesi başkanı olarak kurulumu osb de yapmak istedim.Arkadaşlar bana yazı yazdılar.Pandemiden dolayı toplantı için osb salonunu veremiyoruz.Bizde bunu anlayışla karşıladık.Bizde gittik bir otelde genel kurulumuzu yaptık. Ne gariptir ki benim genel kurulumdan sonra da burada osb salonunda iki genel kurul yapıldı.Bunun ardından ben de diğer bir kooperatifin başkanlığını yaptığım kooperatifin kurulunu yapmak için buraya tekrar müracaat ettim.Bana bir kez daha aynı şekilde bir cevapla yazı yazıldı. Ben de bu sefer dedim ki sayın başkan bir yanlışlık olmasın bu işte.Siz 3 ay önce pandemiden dolayı salonu veremeyiz dediniz.Bizde bunu anlayışla karşıladık,haklısınız dedik. Ama ne gariptir ki benden sonra burada iki kooperatifin genel kurulu yapıldı.Aradan 3 ay sonra Yapı Kooperatifim için baş vurdum bana telefonda başkanlarımın verdikleri cevaplar son derece ilginç oldu.Şimdi burada çıkılmış haktan hukuktan, helallik istemlerinden bahsediliyor. Ben salonu isterken sen bana diyorsun ki yönetim kurulu kararı var bunun için salonu veremeyiz. Bende diyorum ki başkanım ya o kararı tarafıma iletin ya da ben geleyim o kararı bir göreyim. Varsa böyle bir karar bende zaten burada yapmaya bile tenezzül etmem. Bu istegimede olumlu ve tatmin edici bir cevap alamadım.Şimdi burada çıkılmış gözümün içine baka baka haktan hukuktan bahsediyorsunuz.

Ben şu anki yönetim kurulu arkadaşlarımıza sesleniyorum.Ben de bu durumu her sorduğum yönetim kurulu üyeleri benim haberim yok diyor. O zaman sormak lazım yahu arkadaşlar sizler niye varsınız,burada niye duruyorsunuz.Kimsenin haberi yok hiçbir şeyden. Arkadaşlar benim söylemek istediğim şunlar. Arkadaşlar bizim burada bazı hayalet başkanlarımız var. Hayalet bunlar.Sözler konuşuluyor, laflar ediliyor, ama kimse sözünün ve lafının arkasında durmuyor. Sonra bakıyorsunuz ki lafı ben söylemişim gibi ortada kalıyor.Aynı şeyi Nihat başkanım ile ilgili de konuşayım..Attılar,tuttular,konuştular,ne oldu. Sonuç ortada.Bu konuda tek tek isimler dahi verebilirim.Ne oldu 3 ay sonra Nihat başkan aklandı geldi. Bizde baktık hiçbir şey yok. Yahu arkadaşlar burada bir koltuk sevdasına burada bir makam edinmek için birbirimizin gözüne baka baka bu şekilde de yalanlar söylenmesin ayıptır,günahtır,bu gibi şeyler bu bölgeye ciddi zararlar veriyor.Ben özetle Şunu söyemek istiyorum.Bu konuyla ilişkin de Nuri Konak başkanımla da tartıştık.Arkadaşlar burada haktan hukuktan bahsedilecekse. Herkese eşit mesafede durulması gerekiyor.Burada bana bizim genel kurul kararımız var deniliyor ise böyle bir karar her kes için geçerli olmalıdır. Ben zaten genel kurul kararı varsa istemem diyorsam bunu niye bana şifayen söylüyorsun. Hadi söylüyorsun niye böyle bir kararı göstermiyorsun.Başkanlarım ben değerli vakitlerinizi aldım.Hepinizden özür diliyorum. Tek ricam şudur: Buraya gelecek olan arkadaşlarımız gerçekten buraya vakit ayıracak, gerçekten buraya emeği geçecek, gerçekten buraya faydası dokunacak arkadaşlarımız olsunlar ve buraya getirilsinler.Buraya sırf gelmiş olmak için gelinmesin arkadaşlar.Hepinize dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.”

Haber:Türkiye Esnaf Gazetesi/Rasim ŞİMŞEK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu