Başkan Keskin Aykosanlılara 2.İOSB Müjdesini Verdi

Aykosan Mali Kurulun Divan Başkanlığını yapan eski Osb Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Başkanı olarak görev yapmış olan Nihat Tunalı,Kurula katılan İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin”i Aykosanlıları selamlama konuşması yapması için kürsüye davet etti.

Başkan Mustafa Keskin kısa selamlama konuşmasının ardından Aykosan Kurul Üyelerine yönelik yaptığı konuşmasında İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin kendi kabına sığamadığına değinerek, Hadımköy”de hayata geçirilmesi planlanan 2.İOSB”nin müjdesini verdi.
Başkan Keskin burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Teşekkürler sayın başkanım.Biliyorsunuz ki ben bu kurullara bu mikrofonlara çok yakın olan ve yabancısı olmayan birisiyim.Sözlerime başlarken her şeyden once hepimiz buradayız ve dostuz.
Sayın hükümet komiserlerim,sayın divan başkanım,Çok kıymetli arkadaşlar. Yani ayakkabı sektörünün duayenleri. Ve sayın başkan da OSB yönetim kurulu üyesidir.
Bu arada bizim yönetim kurulu üyelerimizden biri de Çorapçılar sanayi sitesi başkanıdır ki bu başkanlar yan yana geldiklerinde onları takdim ederken diyorum ki: İkitelli Organize Sanayi Bölgesini özetle anlatmak,tanıtmak gerekiyorsa bu iki başkan son derece önemli bir örneği temsil ediyorlar.Bu iki başkan İkitelli Organize Sanayi Bölgemizin adeta simgeleridir.

Biri insanımızın ayaklarına çorap giydiriyor, hemen bir diğeri de çorabın arkasından ayaklara ayakkabı giydiriyor.İşte İkitelli Osb”mizin önemini vurgulayan iki simge.Ülkemizin ekonomisi için,katma değer ve istihdamı için bizim temsiliyetimizin önemi.Burasının önemi öyle saymakla söylemekle anlatmakla da bitecek bir mesele değildir.
Neticede arkadaşlar hepimiz burada bulunuyoruz.Çünkü hepimiz mesleklerinin erbablarıyız.Bunun için de birbirimizi çok daha iyi anlıyoruz.Bu durum çok farklı ve bambaşka bir şey.Bakın ben otomotiv sektöründe emektarım. Sizler de ayakkabı sektöründe.Ama dertlerimiz, dertlenmemiz,beklentilerimiz hep ortak ve aynı şeylerdir.Tamamen aynı olmasa da benzer hizmetleri üretmeye çalışıyoruz.Başkanlık,makam,mevki bizim gibi insanlar için hiç de yabancı değildir.Çünkü ben de kendi kooperatifim Olan Atatürk Oto Sanatkarları Sanayi Sitesinin başkanıyım. Geçtigimiz Ocak ayında İkitelli OSB başkanı oldum. O günden bugüne Ankara”yı adeta su yolu yaptım.Çünkü bu yerlerimiz artık bize yetmiyor,dar geliyor ve burada sıkıştık kaldık.Bu durum hepimizin son derece önemli sorunudur.Bu konuda ne yapalım diyerek,araştırmalarımızı yaptık ve bu konuda bir yer bulduk.Bulduğumuz yerle ilgili üst düzey bürokratlardan da sözler ve olurlar aldık. Bizim bu sorunlarımı Meclis başkanımız Mustafa Şentop,Sanayi Bakanımız Mustafa Varank,Çevre Bakanımız Murat Kurum ile aynı zamanda Mhp Millet Vekili Celal Adan ile bizzat görüştüm.Bu görüşmelerimi de bu bölge için sizler için yapıyoruz. Önümüzde ki salı günü de Çevre bakanımız bizi makamında bekliyor. Bunları sizlerin daha güzel,daha çagdaş,günümüze uygun koşullarda üretmenize imkan verecek yeni yer arayışları için yapıyoruz.Daha uygun koşulları bünyesinde oluşturan günümüze ve gelecege uzanan daha uygun bir yeni organize sanayi bölgesi oluşturmak için burası için 2.bir İkitelli Osb yapmamız gerekiyor.Bütün gayemiz sizlerin daha imkanlı daha mürevveh daha iyi yeni işyerlerine kavuşturmak.Bunun içinde daha elverişli olabilecek çağdaş bir organize sanayi bölgesi olacak 2.İOSB yapmak istiyoruz.Bunun içinde son derece olumlu gelişmeler var.Tekrar hatırlatıyorum ki buralar çok tıkış tıkış oldu hepimiz üst üsteyiz.Bizim burada daha önceden 6-10 kişiye hitap ederdeniz.Şimdi yatırımcılarım 50-100 kişiye hitap ediyor ama uygun yer bulamıyorlar.Bizde bu yatırımcılarımıza faydalı olmak için sizleri kimseye mahkum olmadan daha güzel bir yere kavuşturmak olacaktır.Bu konuda son derece önemli aşama kaydettik.Sizlere bu vesileyle de mujdeyi verelim.Allah sizlere yeni yerlerinizi hayırlı uğurlu etsin diyebiliriz.İkinci İOSB”miz Hadımköy”de kurulacak ve İstanbul”a çok uzak kalmayacaksınız arkadaşlar.Bende içinizden biriyim.Sizin başkanınızda İkitelli Osb nin yönetim kurulu üyesi.Allah bu genel kurulunuzu hayırlı ugurlu etsin.İşleriniz kazançlarınız bol ve bereketli olsun.Hepinize kurumumuz adına,yönetim kurulum adına teşekkür ediyor, Allaha emanet olun diyor,tekrar teşekkür ediyorum.”

Haber:Türkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu