Aykosan,Başkan USLU İle YOLA DEVAM Dedi

Aykosan Sanayi Sitesi Olgan Seçimli Genel Kurulu, Aykosan Sanayi Sitesinin toplantı salonunda yoğun katılımla ve pandemi tedbirleri kapsamında yapıldı.
Seçimli olağan Genel Kurul”da zaman zaman gergin anlar yaşanırken,Divan Başkanı Mustafa Keskin genel kurulun huzurunu korumayı başarıyla yönetti. Gündem Maddelerinin okunup,müzakere edilmesi ve oylanmalarının ardından gündemin seçim maddesine gelindi.Seçim için oy kullanma sırasında Eski Başkan Sinan Beyhan Adaylıktan çekildiğini açıkladı.Aykosanlılar Aykosanı 3 yıl yönetmek üzere Başkan Mehmet Necmi Uslu 353 oy alarak Aykosan”a yeniden başkan seçildi.
Yapılan Genel Kurulun Divan Başkanlıgını Atatürk Oto Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Keskin yaptı.
Yeterli çoğunluğun saglandıgının tespit edilmesiyle kurulun 14 maddelik gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi ve 14 Maddelik Seçimli Genel Kurulun açılış ve sunum konuşmasını Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu yaptı.Başkan Uslu, açılış ve sunum konuşmasında yoğun ilgi gösteren Aykosan üyelerine ve katılımcılara pandemi sürecine rağmen kurula gösterilen ilgilerinden dolayı teşekkür etti.Başkan Uslu Genel Kurulu sevk ve idare etmek üzere yönetim tarafından önerilen divan başkanı ve heyetinin isimlerini okuyarak divan heyetinin oylanması yapıldı. Aykosan”ın daha önceki başkanlarından Sinan Beyhan”ın da aday olduğu Genel Kurulda Mustafa Keskin Başkanlıgındaki Divan Heyeti tek liste olarak oy birliği ile seçildi.

Mustafa Keskin Başkanlıgında ki Divan Heyeti şu isimlerden oluştu: Başkan Yardımcısı Ümit Yılmaz ve Oguzhan Dündar,Oy Sayım Memurluguna Emral Kaplan, Selim Dizdar, Musa Dündar ve Durmuş Yeşildag.
Başkan Uslu pandemi süreci ve tedbirleri gereği Aykosan ile ilgili çalışma ve faaliyetleri hakkında 7 dakikalık Slayt Sunumu ile Kurula katılan üyeleri bilgilendirdi.
Sunumun yapılmasından sonra Divan heyeti yerlerini aldı ve 14 maddelik gündem maddelerinin görüşülmesine: Gelmiş geçmiş Tüm Şehitlerimize saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından devam edildi.
Mustafa Keskin Başkanlıgında başlayan genel kurulda kurulu izleyen hükümet komiserleri de Genel Kurul hakkında bilgilendirme yaptı.
Bakanlık Temsilcisi yaptıgı bilgilendirme konuşmasında şunları söyledi:”Bakanlık Temsilcisi olarak bu kurulu izlemek üzere buradayız.Yetkimiz kanun ve mevzuatlarla belirlenmiştir. Divan Seçimi olana kadardır. Divan seçiminden sonra Genel Kurulun Tüm Yetkisi tamamen divana aittir.Divan seçiminden sonra bizler Bakanlık Temsilcisi olarak genel kurulun kanun ve mevzuatlara uygun olup olmadığını izleriz. Kanun ve mevzuatlara aykırı bir iş olduğu zaman uygun bir dille uyarırız.Bu uyarımızı divan veyahut genel kurul uygular ise problem yok, uygulamadığı zaman ise tutanaklara şerhimizi düşeriz Ticaret Sicile Tescile, Tescil edilmemek üzere yazı yazarız.
Divan seçimi yapıldı ve şu anki mevcudunuz 661 olup, Toplam uye sayısının 1959 oldugu,dolayısıyla yasal olarak 4 te bir çoğunluğun mevcut olduğunu, divan seçiminden sonra gündem maddelerine geçilmesi uygun görülmektedir. Divana seçil arkadaşların gündem maddelerinin dışına çıkmamaların temenni ederek,açılış için yönetimden bir arkadaşımız konuşmasına başlayabalir. Hayırlı ve uğurlu olsun.”
BAŞKAN USLU SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTI
“Sayın bakanlık temsilcileri,ikitelli organize sanayi bölgemizin değerli başkanları, saygı değer hazirun. Ve Aykosan”ın çok değerli üyeleri. Hepiniz yapılan genel kurulumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Gündem maddelerimizin görüşülmesine geçmeden önce pandemi koşullarını da göz önüne alarak sizlerin de müsaadeleriyle faaliyetlerimizle ilgili çok fazla konuşmama adına 7 dakikalık bir slayt sunumumuzu izlettik.Katılım için gösterdiğiniz ilgiden dolayı tüm katılımcılara ve üyelere teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”
BAŞKAN KESKİN BİLGİLENDİRME KONUŞMASI YAPTI
Divan Başkanı Mustafa Keskin yaptıgı bilgilendirme konuşmasında şunları söyledi:
“Degerli katılımcılar kurulumuzda gündem maddelerine geçmeden önce salon ses sistemiyle ilgili her hangi bir problemin olup olmadığını anlamak için bilgilendirme konuşması yaptı…Sesin salonun her tarafında anlaşılır olması gerekir. Çok kurullar yönettiğim için bu gibi sorun ve sıkıntıları çok iyi bilirim. Böyle bir eksiklik veya salondan şikayet varsa bu ses sorunu bir organize edelim.Ne söylendi, ne konuşuldu duyamadık, anlaşılmadı denilmesin…
İyi ki Aykosanı kurmuşsunuz.Sizden öncekiler burayı kurmuş, Türkiye de bir marka yaratmışsınız. Ayakkabı denilince herkesin aklına Aykosan gelir. Buna geçmişte kimin emeği geçmiş ve bu güne getirenlerin hepisinden allah razı olsun. Buralar hizmet yerleridir. Dedikodusu da çok fazla olan yerlerdir.Bu dedikodular hem içerden hem de dışarıdan yapılır.Bu her zaman olmuştur, olmaya da devam edecektir.Çünkü hizmet yerleriyle alakalı mutlaka bir dedikodu olur.Bunun önüne de geçmek mümkün değildir.Bunlar olağan şeylerdir. Bunlara da fazla takılmamak lazım.Önemli olan bir araya gelerek böyle bir eser ortaya konulmuşya bütün mesele budur. Şimdi bu ortaya konulan eseri yarınlara taşımanın sorumluluğu ile hareket etmek gerekmektedir.Bu eseri yaratanlardan da yaşatanlardan da allah hepsinden binlerce kez razı olsun. Aykosan sizlerin,üyelerin ve gönül verenlerin eseridir. Aykosan üyelerinin eseridir. Yöneticilerin değil.Çünkü yöneticileri de siz üyeler seçiyorsunuz. Dolayısıyla bu aykosana geçmişten bu güne hizmet eden esnaflık yapan kim varsa ebediyete intikal edenlerin tümünü rahmetle yad ediyor, şükranla anıyoruz.Divan adına bizde hepsinden Allah razı olsun rahmet eylesin. Hakkın rahmetine göçmüşlere iman, kalanlara da sağlık sıhhat temenni ediyorum. Ailenize çilinize çocuğunuza mutluluklar diliyorum. Bu divanda görevli olarak seçtiğinize göre hele ki ittifakla da seçtiniz. Bu gün bu kurulda kimin aklında ne varsa,içinde kalmamak üzere kurul nezaketi kuralları çerçevesi içinde bu mikrofon hepinizin emrinde olacaktır,her isteyen konuşacaktır. Bunu hepinizin bilmenizi istiyorum.”
Faaliyet raporları bilanço gelir gider farkı hesaplarının okunmasıyla açılan müzakerede söz alan Aykosan Eski Başkanı ve Başkan Adayı Sinan Beyhan Şunları Söyledi:
SİNAN BEYHAN:”BANA İHANET ETTİLER”
“Çok değerli Hazirun sayın üyelerimiz, ortaklarımız, hepiniz hoş geldiniz. Divan başkanımıza da alkışlar. Kendisini seviyorum ama…Mustafa bey bizim ağabeyimiz..Seviyoruz…Ancak…Yalnız…Burada sabahtan beri bir video dönüyor. Yahu onu yaptık, bunu yaptık. Diye…Siz daha yönetimde değildiniz. İcralar kapıya bastırdı. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Bizim bilgisayarlarımıza kadar el koyuldu. Yönetimimize birebir baskı yapıldı. Bu zorlukları kim karşıladı, bu borçları kim ödedi.Tabii ki ben ödedim. Biz ne yaptık Aykosan ile ilgili…Yolları biz yaptık. Yolları biz yaptık. Bu arkadaş daha Başkan değildi. Cevat abide burada..Hatta cevat abiyle beraber projeleri başladık. Cevat abiyle yola gidilemedi. Ona ihanet ettiler, sonra da bana ihanet ettiler. Bu iş böyle mi gitmelidir. Yani dürüst adama buralarda yer mi yok. Şimdi burada hepiniz buradasınız. Çok da güzel alkışlıyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyorum. Koşa koşa geliyorsunuz. İçerde kimin ne olduğu belli değil. Adam dükkanını satmış gitmiş 2 sene olmuş buraya gelip oy kullanıyor. Bu nasıl bir şey. Hani burada ki dürüstlük. Bakın arkadaşlar bu yönetim 11 kişiydi. Şu anda 7 kişi. Biz 11 kişi olarak biliyoruz. Nerede o ayrılan, istifa edenler nerede…Bakın burada biz yolları biz, burada ki düzenlemelerin hepsini biz yaptık. Bunları biz yaptık. Beraberdik. Hepimiz beraberdik. Ne oldu…Biz hesap sorduk diye bize hesap verilmedi ve Ayrılıklar planlandı.
Arkadaşlar buraya bariyer sistemi yapıldı. Nerede bariyer sistemi yok. Yeniden bariyer sistemi yapıldı. Gelirleri nerede, Çatı mı yapıldı. Hangi çatı ne kadar çatı yapıldı. Anlatılırken çok güzel anlatılıyor. Ama icraata gelince bir şey yok. Şu anda da yok. Burada anlatılıyor. Şu kadar gelir var gider var. Biliyorsunuz ki burasını yapan firma kayalar ve ona olan borçtan söz edilmiyor. Kayalara olan borçla ilgili hiçbir şey yok. Biz bunları zamanında Temel Çoruha da sorduk.Ama şimdi siz burada güzel alkışlıyorsunuz, bende sizleri alkışlıyorum. Bakın ben çıktım buraya özgür demokratik bir seçim olsun diye. Hepimiz konuşmakta özgürüz, sizlerde dinleyip dinlememekte özgürsünüz. İster dinlersiniz, isterse de kulaklarınızı kapatırsınız sıkıntı yok. Benim burada sizden istediğim şey şudur. Burada sizlere okunanların hiçbir tanesini anlamadınız. Bu yönetimin bu şekilde burada ibra edilmesini isteyecekler. Ben şahsen ibra etmenizi de istemiyorum. Ben bu yönetimi ibra etmeyeceğim. Sizlerin de ibra etmenizi tavsiye etmiyorum. Görüyorsunuz burada yapılanlarla ilgili şu oldu, bu oldu diye güzelce anlattırıyorlar. Ortada bir şey yok. Çatılarla ilgili kaç kere paralarınız alındı. Altılı blokta bizleri su bastı. Hala akmaya devam ediyor.Çatılara nereden başladılar. F bloktan başladılar. Çünkü başkanın iş yeri oradadır. Çatı meselesiyle de bir oyun oynandı. Demek istediğim oyunlara gelmeyin. Ben bu yönetimin hiçbir faaliyetini ve kendilerini onaylamıyorum. Kurulu doğru bilgilendirmiyorlar. Kayalar inşaatın borcu ile alakalı hiçbir açıklama yok. Diger gündem maddelerinde de konuşmalarıma devam edeceğim.Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.”
BAŞKAN USLU:”TERCİHLER İHANET İSE KENDİSİ DE CEVAT OLAŞ”A YAPTI”
Aykosan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu,Eski Başkan Sinan Beyhan”ın agır ve acı konuşmasına yaptıgı cevaben konuşmada,”Arkadaşımız burada hiçbir anlam veremediğim ve anlamadığım bir ihanetten söz ediyor.Bu mantığı anlamış değilim.Kendisi bu değişim gerekliliklerini ihanet olarak görüyorsa en büyük ihaneti kendisi Cevat Olaş”a yapmıştır” dedi ve şunları söyledi:
“Degerli ortaklarımız,biz burada birlikte yaşıyoruz.Ben yıllardır hiç kimseye ihanet etmedim. İhanetin ne olduğuna da anlamadım. Şimdi burada geçen dönemde de seçimle geldik. Seçilen insanlar yönetime geldi.Seçilmeyen insanlarda gittiler. Yönetimin içinde ki yapılanma iş ve çalışmalar ihanet ise…Bu konuda ilk ve en başında ihaneti kendileri yaptı.Yani başkan seçilen Cevat başkana Sinan Başkan ihaneti kendisi yaptı. Biz yönetim olarak 6 ya 5 yönetime seçildik. Cevat bey de burada …Fazla söze gerek yok. Yolları ben yaptım diyor arkadaş. İkinci kısımdanım. Arkadaşlarımızın hepsi ikinci kısımdandır. İkinci kısıma biz iki kez asfalt parası ödedik. Bir tanesinin bilançosu yapılmadı. Ö dönemde ne olduğunu da çok iyi bilmiyorum. İkincide de bu yönetim gelince bizim arkadaşlarımızın buraya ödediği,cevat başkanım da bizimleydi. O dönemde Musa agabime çok teşekkür ederim. İsparktan asfaltı getirip 5 senede ödemek şartıyla asfaltları yaptırdık. Kim yapmış asfaltları buradadır, buradayız. İstifa eden arkadaşlardan bahsediyor arkadaş. İstifa etmek demokratik bir haktır.Mazereti vardır, anlaşamayabilir istifa eder, edilir. Bunun da yönetimle ne alakası var anlamış değilim.
Arkadaşımız Temel Çoruh davasından bahsediyor.Temel Çoruh davası başlamış zaten devam ediyor. Temel Çoruha ben en sonunda 256 bin lira fatura imzalattığı için ödeme yaptım. 850 bin tele içinde fatura yapmadım ve faturayı da imzalamadım. O gunun parasıyla 5 milyon du…Bu parayı verecek durumumuz zaten yoktu. Vermedik. Mahkeme devam ediyor. Mahkemeyi kazanırlarsa da bu durumu getiririz genel kurula ona göre bir karar verilir. Zaten dava devam ediyor. Ne olacağı da belli değil. Temel Çoruh hakkında daha açılacak davalar vardı. Gidip niçin bu davaları açmayacağım sözü veren arkadaşa soru sormak lazım. Ha o Temel Çoruh a biad etti ama ben etmedim. Ben o davaları açtım ve o davalar devam etmektedir. Kimseye biad etmem, etmedim ben. Çatıyla ilgili de bu çatı meselesi 15-20 yılın sorunu bu mesele. Bu meseleler benim meselem değil. Yani 15 senedir benim çatımda akıyor. Herkesin çatısı gibi.Ben daha burada kaç yıldır buradayız ve en azından bu son derece zor meseleye de el atmış durumdayız. Biz geçen yıl bunu gündeme aldık ama çoğunluk saglanamadıgı için bu konuda da karar alamadık kaldı ki bu konuda ayrımcılığı çıkaranda kendisidir. Yani o gün eger o çoğunluk sağlansaydı, çatı meselesi de daha bir yol kat edilmiş olacaktı. Buna rağmen hala çatılar için de kimseden para toplamadan bu çatı sorunumuzla ilgili yüzde 15 ini bitirmiş durumdayız.Hemde hiç üyeye bunu yansıtmadan yaptık. F yi yaptık, G yi yaptık diğerleri içinde devam edecektir.Bakın burada şov yapmaya gerek yok. Biz senin yönetim dönemini de biliyoruz, benim yönetimde biliniyor, gözleniyor, izleniyor. Aykosanlı senin yönetimini de gördü, bizim yönetimimizi de görüyor.Tercihi bizden yana oldu. Ortada hiçbir ihanet yok. Hizmet var ve bu insanlar hizmet edeni tercih ediyorlar.Burada ki asıl farkda budur.”

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

Haberin Ayrıntıları devam edecek…

 

[smartslider3 slider=169]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu