Sosyal Mesafenin Korunmasında 3 Adım Kuralı Zorunlu Hale Getirildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yan yana yürümenin yasaklandığını ve bu kapsamda 3 adım sosyal mesafe kuralının getirildiğini duyurdu. Açıklanan karar ile bu geceden itibaren, sokaklarda herhangi bir kişi ile aramızda en az 3 adım mesafesi olacak ve bu kurala uymayanlara idari para cezası kesilecek. Ayrıca 20 yaş altı olanlara sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Zonguldak ve 30 Büyükşehirin giriş ve çıkışlarıda yasaklandığı bildirildi. Getirilen yeni tedbirler arasında ayrıca pazar yerleri ve marketlerde, toplu sosyal alanlarda maske takılmasıda zorunlu hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplanan bilim kurulu toplantısı sonrasında verilen tavsiyeler ile, Türkiye genelinde alınan yeni tedbir kararlarını açıkladı. Canlı yayında, alınan yeni tedbir kararlarını açıklayan Erdoğan, 20 yaş alında olan kişilerin sokağa çıkma yasağı getirildiğini bildirirken, sokakta dolaşırken 3 adım sosyal mesafenin uygulanmasına yönelik yeni tedbir kararları alındığını bildirdi.
Zonguldak ve 30 Büyükşehir için geçerli olmak üzere giriş ve çıkışların yasaklandığını duyuran Erdoğan, alınan yeni tedbir kararları ile ilgili şu açıklamaları yaptı;
Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehirinde, Zonguldak ilimizi de araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Bu şehirlerimize gıda temizlik gibi zorunlu ihtiyaç, lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacaktır.
Haber:AA-TEGHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu