PUTİN:”Nato-Rusya Savaşının Kazananı Olmaz,Olamaz”

Rusya Lideri Putin Macron’a,”Siz bir Avrupa Ülkesi Olarak Rusya ile Nato arasındaki bu savaşı istiyor musunuz?” diye sordu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin’de Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile basına kapalı ikili görüşmenin ardından basın açıklaması yapmak üzere kameraların karşısına geçti.
Putin’in gerginliği kameralara yansıdı
Kiev-Moskova hattında savaş çıkacağı söylentileri dünya gündemindeki sıcaklığını korurken Putin’in, basın toplantısı sırasında gergin olduğu görüldü.
Putin, Fransız bir gazetecinin Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin sorusuna soruyla cevap vererek:”NATO ile savaşa mı gireceğiz?”sorusunu yönelten Putin, gazeteciyi işaret ederek, “Sana sormak isterim. Bu savaşı istiyor musun? Okurların, izleyicilerin Rusya ile NATO arasındaki bu savaşı istiyor mu?” ifadelerini kullandı.
“NATO ile Rusya’nın askeri gücü kıyaslanamaz”
Ukrayna’nın NATO’ya katılma ihtimalini değerlendiren Putin, “Askeri yollarla Kırım’a dönmeye karar verirlerse Avrupa ülkeleri otomatik olarak Rusya ile savaşa girer.” dedi.
Rus lider, ülkesinin ve NATO’nun askeri gücünün kıyaslanamayacağını da savundu.
“NÜKLEER SÜPER GÜCÜZ, SAVAŞIN KAZANANI OLMAZ”
Rusya’yı “nükleer süper güç” olarak tanımlayan Vladimir Putin, “Olası bir Nato-Rusya savaşın kazananı olmaz, olamaz”dedi.

Haber:Ajanslar-Türkiye Esnaf Gazetesi/Rasim ŞİMŞEK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu