Küçükçekmece Binali Yıldırım”ı Ağırladı

Küçükçekmece Ak Parti İlçe Başkanlığı’nca Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için verilen iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Kucukçekmece Sefakoy Kartaltepe Mahallesi”nde ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı Bahçesinde verilen iftar yemeğine binlerce davetli katıldı.

Bakan, Başbakan ve Türkiye Cumhuriyeti Millet Meclisi Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım”ın iftar programına katılımı, “Hazır mıyız Kucukçekmece, Hazır Mıyız…Gönül, Hizmet ve Proje Sevdalısı Anadolu”muzun yiğit evladı geliyor.Birlikte yol yürümekten onur ve gurur duyduğumuz sevgi timsali gönül adamı geliyor. ‘Bizim İstanbul Sevdamızı Kimse Tartmaya Kalkmasın” diyen yiğit adam geliyor.Büyükşehir Belediye Adayımız Binali Yıldırım geliyor”sloganlarıyla karşılandı.

Yoğun ilgi ve sevgi seliyle karşılanan Binali Yıldırım, iftarını açmak için oturacağı masaya ilerlerken kendisi ile görüşmek, fotoğraf çektirmek isteyenlerle ilgilenerek, hasbıhal ederek,birlikte fotoğraf çekinerek davetliler arasında kendisine ayrılan iftar masasına geçti.

İftar yemeği öncesi kurani kerim tilaveti okundu.

Sefaköy Fevziçakmak Merkez Camii İmamı Şerafettin Korkmaz tarafından okunan Kuran Tilavetinin ardından İftar Ezanını okuyarak, iftarlar açıldı.

İftarların açılmasının ardından iftar yemeğine katılanlara yönelik selamlama konuşması yapmak için kürsüye davet edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Saygı değer misafirler, İstanbul”umuzn tevvazü gayret ve samimiyetle durmadan yorulmadan çalışan projelerin mimarı sayın Binali Yıldırım beyefendiyi konuşmalarını yapmak üzere kürsüye teşriflerini arz ederim. Buyurun sayın başkanım…Önce Millet, Önce Memleket diyerek,ömrünü milletine hizmete adamış, kıymetli büyüyümüz, sayın bakanımız, başbakanımız, Turkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi Başkanımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız kürsüye arz ederim. Buyurun sayın başkanım” sloganlarıyla kürsüye davet edildi.

Binali Yıldırım, burada yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi:

“Küçükçekmece…Küçükçekmece…Değerli hemşerilerim, sevgili kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler, hepinizi bu mübarek akşamda, sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Son iftarımızı da beraber açtık. Rabbimize hamt olsun. Tuttuğumuz oruçlar, yaptığımız dualar, ibadetler rabbimizin huzurunda kabul olsun. Ramazanın manevi iklimini hep birlikte bir ay boyunca yaşadık. İftarlarımızı birlikte yaptık, sahurlarda beraber olduk, teravihlerde beraber olduk. Aramızda ki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi kolladık, gözetledik. Dayanışma ve yardımlaşmayla birbirimize destek olduk. Yarın sabah rabbimiz nasip ederse bayrama uyanacağız. Dünya da 2 milyar Müslüman Türkiye de 82 milyon kardeşimiz bayramın mutluluğunu sevincini paylaşacak. Bütün vatandaşlarıma, İstanbullu hemşerilerime Küçükçekmece”nin güzel insanlarına huzurlu ve güzel bir bayram geçirmenizi rabbimden niyaz ediyorum. Bayramınız mübarek olsun. Ağzımızın tadını kaçıracak her hangi bir şey olmamasını rabbimden diliyorum.

Değerli kardeşlerim, İstanbul demek, Türkiye demektir. İstanbul Türkiye”nin özetidir. 81 vilayetin münahasasıdır, bunu da en iyi şekilde bayram günlerinde görüyoruz. Çünkü hemşerilerimizin bir çoğu memleketlerine gidiyor, bayramları oralarda geçiriyor. Hem doğup büyüdüğümüz yerlerimizi ziyaret ederek, hem eşi dostu yakınları görüyoruz, hem de sılayı rahim yapıyoruz. Bu güzelliğimizin devamını, huzurumuzun bekasını yüce rabbimden diliyorum. Biliyorsunuz ki iyilikler güzellikler paylaştıkça artar, acılar da paylaştıkça azalır. Bu bayramında ülkemizde ve İslam aleminde huzur içinde geçmesini diliyoruz.

Degerli kardeşlerim, evet ramazan bayramımızı yarın idrak ediyoruz. Daha sonra da kurban bayramı var biliyorsunuz. Ama unutmayın ki bu iki bayram arasında bir bayram daha var.

23 Haziran Bayramına Hazır mısınız…Hazır mısınız…

Biliyorsunuz ki 31 Mart”ta yarım kalan işimiz var. Biliyorsunuz değil mi…31 Mart”ın hesabını 23 Haziran”da soracak mıyız…

Sandıkları tıkabasa dolduracak mıyız…Oylarımızı çalanlardan hesap soracak mıyız…

Değerli kardeşlerim 31 Mart”ta yapılan seçimlerde Küçükçekmecede de bütün İstanbul”un ilçelerinde sizler bütün oylarınızı verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Temel Karadeniz”i kazandırmak için çok çalıştınız. Ama olmadı. Bir kez daha Temel Karadeniz”e verdiğiniz desteğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Temel Kardeşimize de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ama Temel Kardeşimiz üzülmesin. Küçükçekmece bunun hesabını 23 Haziran”da soracaktır. İşte bunun için Küçükçekmecede yeni bir zafere imza atacak mıyız değerli kardeşlerim. 23 Haziranda adalet yerini bulacak mı…

Bu sefer artık sandıklara sahip olacağız, oylarımızın iç edilmesine asla izin vermeyeceğiz, değil mi kardeşlerim. Evet kardeşlerim bu bayramın kutlanmasına 20 günümüz var. Unutmayın 20 gün sonra. Ancak köylerine, memleketlerine gidenler, Anadolu ya gidenler,tatile gidenler mutlaka geri dönecek burada yarım kalan hesabımızı hep birlikte yeniden göreceğiz. Ben Binali Yıldırım.Türkiye aşığı bir insanım, millet aşığı bir insanım. Kendimi bildim bileli milletime hizmet etmek için durmadan yılmadan çalışarak bugünlere geldim. Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürdüm. Yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik, Biz yolları böleriz de Türkiye”yi böldürtmeyiz Küçükçekmece…Bölücülere karşı, milletin tek istikrarı için bayrağımız için, toprağımız için 82 milyonun kardeşliği için 23 Haziran”da sandıkları dolduracak mıyız…

Değerli kardeşlerim. Bu millet bize her şey verdi. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğanla beraber 17 yıldır ülkemizde çok büyük işlere hep birlikte imza attık. İstanbul”da da aynı büyük projeleri hep birlikte gerçekleştirdik.

Değerli kardeşlerim…Binali Yıldırım demek; tecrübe demektir, proje demektir, marmaray demektir, kanal İstanbul demektir, havaalanı demektir, Yavuz Sultan Selim Köprüsü demektir. Hızlı Tren demektir. Dünyanın en kaliteli,kapsamlı ve en büyük hava alanı demektir. Osman gazi köprüsü demektir. Yol vermez dağların delinmesi, dize getirilmesi, aşılmaz yerlerin aşılması demektir, Avrasya Tüneli demektir, Can kurtaran Tüneli demektir.

Değerli kardeşlerim….23 Haziranda iş konuşacak, proje konuşacak, kuru laf yapanlar değil, bu memleket için, İstanbul için taş üstüne taş koyanların günü ve bayramı olacaktır. Yaptıklarımız ortadadır, hepiniz görüyorsunuz. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın da teminatıdır değerli kardeşlerim. Bu vesileyle de gelecek 5 yıl için dünya şehri İstanbul”u parmakla gösterilen marka şehir yapmaya ben bir Ali Olarak, Binali olarak ben hazırım, sizlerde milyonlarca Ali olarak hazır mısınız…Hazır mısınız…Evet, Evet cevapları üzerine

O halde 23 Haziran”da ne yapıyoruz. Sandıkları tıkabasa dolduruyoruz, oylarımıza sahip çıkıyoruz, İstanbul için 23 Haziran Büyük Bayramını hep birlikte kutluyoruz. Değerli kardeşlerim bu defa 31 Mart Seçimlerini oldu bittiye getirenlere gereken cevabı vererek, fırsat vermeyeceğiz.

Bakın dün iptal edilen seçimler yapıldı. Artvin Yusufeli”ni ve Ankara Keskin”i Ak Parti Kazandı. Bir tanesini de Chp kazandı. Evel Allah milletin partisi Ak Parti Milletin Desteğini alarak yoluna devam ediyor, devam edecektir inşallah. Değerli kardeşlerim. Hiç merak etmeyin, üzülmeyin, hiç mahzur olmayın. İnşallah her şey daha güzel olacak. Her şey Türkiye için, Her Şey İstanbul için, Her Şey sizler için…Her şey 82 milyon için. Değerli kardeşlerim, bu sefer inşallah milli irade sandıkta tecelli edecek ve adalet yerini bulacak. Değerli kardeşlerim Küçükçekmece İstanbul”un ikinci büyük ilçesi. İstanbul”da Türkiye”nin özetidir demiştim. Küçükçekmece de İstanbul”un özetidir. İşte bu meydan, işte bu coşku diyor ki, evel Allah bu iş tamamdır. Durmak yok, Yola Devam…Durmak yok, Durmak Yok…Allah Hepinizden razı olsun…Bayramınız mübarek olsun.Allah yar ve yardımcımız olsun. Allaha emanet olun, sağ olun, var olun değerli kardeşlerim.”

 Binali Yıldırım”ın konuşmasından sonra İftar programına katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk selamlama konuşması yapmak için kürsüye davet edildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi:

“Değerli İstanbullular, Ak Partili kıymetli kardeşlerim. Öncelikle hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum.Bugün ramazanın son iftarını beraber yapmaktan dolayı da büyük bir mutluluk duyuyorum. Küçükçekmece”mizde sizlerle bir kez daha beraber olmaktan dolayı da çok mutluyum. Bizleri arifeye eriştiren rabbimize hamt olsun. İnşallah yarın idrak edeceğimiz ramazan bayramımızı da şimdiden hepinizi tebrik ediyorum. Bu anlamda ayrıca ramazan gününde ramazan bayramını idrak ederken bizleri bu vatanı vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de tekrar hayır ve şükranla yat ediyoruz. Vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle,minnetle, şükranla, anıyor ve kahraman gazilerimizden de Allah razı olsun diyorum.

Bugün burada İstanbul da kadim medeniyetimizin, kardeşliğimizin ve birliğimizin sembölü olan bu şehirde hep beraberiz. İstanbul bizim için demokrasimizin, milli mücadelemizin de kalbi aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyıp Erdoğan”nda gözünde de gönlünde de bu şehri İstanbul”un yeri ve önemi çok ayrı. Bu nedenle de hepimiz İstanbul”a ayrı bir önem verdik. Özellikle son 10 yılda da partimiz İstanbul”a bir çok yatırımda bulunduk. Ve İstanbul”a gönül belediyeciliği ile saygı değer Cumhurbaşkanımız buna 23 yıl önce başlamıştı. Ve İstanbul”un sokakları bildiğiniz gibi çöpten pis kokulardan geçilmediği bir durumdayken bugün mimarisiyle, sosyal dokusuyla, park, bahçe, ağaçlandırma ve peysaj çalışmalarıyla insan odaklı örnek bir kent oldu. Biz bunları burada hem Binali Yıldırım Başkana ve Cumhurbaşkanımızla beraber bütün gönül belediyecilik anlayışına, Ak Parti Hükümetlerine borçluyuz. İnşallah bir kez daha bu işlerin ustası, bu işlerin mimarı Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımız Sayın Binali Yıldırım bey ile beraberiz. Yarın huzur ve mutluluk içinde hep birlikte Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. İnşallah 23 hazıran da da İstanbul”da bir bayram yaşatacağız diyorum. Ak Parti 2002 yılından beri hep birinci parti yaptınız. Bizlerde buna layık olmak için milletimizin yüzünü hep ak ettik. Bundan sonra da bu hizmetlerimizi vermeye devam edeceğiz. 23 Haziran”da sizler bu gücünüzü sandıklara yansıtacağınıza inanıyoruz. Binali Beyin etrafında İnşallah İstanbul kenetlenerek daha çok çalışarak, yeni demokrasi zaferini hep beraber kutlayacağız. Ve 2023 ve 2053 ve 2074 hedeflerine hep beraber ilerleyeceğiz. Her zaman diyoruz ki tevazülle, samimiyetle, gayretle önce millet, önce memleket diyerek gönül belediyeciliği anlayışımı sürdürmeye devam edeceğiz. Sefer bizden Zafer Allahtandır diyoruz. Rabbim bizlerin yardımcısı olsun. Bu ramazan ayı ramazan bayramı yüzü hürmetine bu hizmetlerin devamını sağlayacağız. Sizlere katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ak partimizin İstanbul il teşkilatımıza, ilçe teşkilatlarımıza, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımıza gösterdikleri ve gösterecekleri çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun diyorum.”

Küçükçekmece İftar Programına katılan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok kıymetli büyükşehir belediye başkan adayımız,çok kıymetli sayın bakanım, çok kıymetli sayın milletvekilerim, çok kıymetli ilçe başkanımız, geçmiş dönem belediye başkanlarımız, bu alanı dolduran çok kıymetli hanımefendiler, beyefendiler, sevgili genç kardeşlerim, bende hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum.Öncelikle tuttuğumuz oruçlar kabul olsun.Allah bizleri nice böyle iftar sofralarında hep beraber buluşmayı nasip eylesin inşallah.Ramazanımızın son günü. Nasip kismet burada sizlerle bir iftar sofrasında buluşmaktı.Allaha hamt olsun inşallah önümüzde ki süreçlerde de güzel iftarları beraber yapmayı mevlam nasip eylesin inşallah.

Değerli kardeşlerim öncelikle yarın kutlayacağımız Mübarek Ramazan Bayramımızın Mübarek Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum.Bayramınız mübarek olsun diyorum.Yine inşallah nice bayramlara hep beraber erişmeyi mevlam hepimize nasip eylesin.

Tabii ki yarın kutlayacağımız Ramazan Bayramımız ve inşallah sizlerin desteği ile 23 ünde kutlayacağımız büyük bayramımızın da İstanbul”umuza hayırlara vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ediyorum. Ne diyoruz. 23 Haziran”a kadar sizler ile beraber gece gündüz çalışmaya yine devam edeceğiz ve 23 Haziran”da Allahın izniyle İstanbul”a Binali Yıldırım başkanı başkan yapacağız Allahın izniyle.İstanbul”un hizmetlere devam edebilmesi için daha güzel hizmetlerin devam edebilmesi için yine belediyecilik başarımızı inşallah önümüzde ki süreçte de Binali Başkanımız ile 25 yıl önce sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile başlattığımız süreci işallah aynı şekilde yine devam ettireceğiz diyorum. Bu vesileyle tekrar hepinizin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyor, hepinize afiyet olsun, hayırlı akşamlar diliyorum.”

İftar Programımının ev sahipliğini yapan Kucukçekmece Ak Parti İlçe Başkanı Avukat Mustafa Korkut yaptığı kısa selamlama konuşmasında şunları söyledi:

“Kıymetli Belediye Başkanım, Kıymetli il başkanım.Kıymetli Milletvekillerimiz.İl Başkan Yardımcılarımız, Kıymetli Belediye Başkanlarımız, Kıymetli Küçükçekmeceli, Kartaltepeli,Tevfikbeyli, ve Küçükçekmece”mizin 21 mahallesinden buraya gelen kıymetli kardeşlerim afiyet olsun, ramazanınız mübarek olsun.

Ramazanın bu son iftarında bir lokmayı beraber paylaşmak için burada bir araya geldik. Allah sizlerden razı olsun. Rabbim bu birlik ve beraberlik tablomuzu inşallah her noktada devam ettirmeyi nasip etsin. İnşallah yarın Ramazan Bayramını beraber idrak edeceğiz. Bütün kardeşlerimizin, görüşemediklerimizin hepsinin bu vesileyle bayramı mübarek olsun. Bayram dolayısıyla memleketlerine gitmiş olanlarında bayramları mübarek olsun, yolları açık olsun, inşallah tez zamanda İstanbul”umuza, Küçükçekmece”mize hanelerine tekrar sağ selamet geri dönerler inşallah. Çünkü biliyorsunuz ki Ramazan Bayramımızdan sonra bir bayramımız daha var. 23 Haziran akşamında tekrar bir bayram yaşamak için çalışıyoruz, uğraşıyoruz. Bütün teşkilatımızla beraber inşallah Binali Yıldırım Başkanımızla 23 Haziran Akşamı hep birlikte bir bayram daha yapacağız. Tüm kardeşlerimizi de bu vesileyle bu ikinci bayramımıza da davet ediyorum.

Bu vesileyle bir kez daha siz degerli kardeşlerim hepinize teşekkür ederim. Ramazanınız mübarek olsun,rabbim devamını nasip eylesin. İnşallah bir çok güzel ramazanlarda bu birlik ve beraberlik ile yeni bayram ve iftarlarda bir araya gelelim inşallah. Kıymetli davetliler yarın saat 12 de Küçükçekmece İlça Başkanlığımızda Bayramlaşma Programı var. Bütün kardeşlerimizi, bütün gönüldaşlarımızı da inşallah oraya bekliyoruz. Hayırlı akşamlar hayırlı iftarlar, hayırlı bayramlar diliyorum.”

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

Kucukcekmece İftar Programı Foto Galeri

[smartslider3 slider=65]

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu