İkitelli OSB “Temsil”de Adalet” Arıyor

İkitelli Osb Mütevelli Heyet Yönetiminden Genel Kurul”lu “Öz Yönetim”e geçmesiyle de suların durulmadığı İkitelli”de, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nin kendine yakışan ve yaraşan bir yönetim yapılaşmasıyla alakalı bir çok proje yeniden masaya yatırıldı.

İkitelli Osb Yönetim Kurulunda bir türlü kalıcı, uzun vadeli ve istikrarlı bir sürecin sağlanamadığına dikkat çeken ilgili çevreler,bölgenin kendi kendisini yönetmekten aciz kalışının altında ve üstünde çok karmaşık hesap ve ilişkilerin bulunduğuna dikkat çekiyorlar.

Geçtiğimiz Ekim ayında yapılan İkitelli Osb Olağanüstü Kurulu”ndan sonra bölgenin tarihinde şimdiye kadar hiçbir şekilde yaşanmamış olay ve oluşumlar gelişip, yaşandığına dikkat çeken aynı çevreler, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nin bundan böyle kendini geleceğe taşıması için son derece akılcıl kararları alınması vurgulanıyor.

Bölge için devam eden arayışların başında geçmişten beri tartışılan ancak yıllarca bir türlü yerine oturtulamayan Bölge Temsiliyetinde, “Temsilde Adalet” arayışı, Azledilen Başkan Nihat Tunalı ile çoğulcu temsiliyetin yolunu açtığını, ancak açılan bu yolun doğru bir yol olmadığını, bu yolun bölgenin kaderi ile ilgili bir çok sorunu da birlikte getirdiğine dikkat çekiliyor.

İKİTELLİ OSB GEÇİŞ DÖNEMİ BAŞKANLIĞIYLA YÖNETİLİYOR

İkitelli Osb Başkanlığına gelen Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç yönetimine ise geçiş dönemi yönetimi olarak bakılıyor. Bölgede yönetimlerin gençleşmesi gerektiği ile yapılan çalışmaların da son gaz devam ettiği İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nde gelmiş geçmiş bütün sorunların ortadan kalkması ve bölgeye kalıcı huzurun gelmesi için bölgenin bir an önce Temsilde Adalete kavuşturulması gerektiğinin altı çiziliyor.

TEMSİLDE ADALET İÇİN START VERİLDİ

İkitelli Osb Denetim Kurulu üyesi ve Çevre Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tokdemir, İkitelli Osb ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nde suların durulması ve bölgeye kalıcı barışın gelmesinin şart olduğunu ifade ediyor. Tokdemir, İkitelli Oraganize Sanayi Bölgesi”nin istenilen ve arzu edilen bir yönetime gelebilmesi için bölgenin mutlaka ve mutlaka Temsiliyet de Adaletin sağlanmasının elzem olduğuna vurgu yapıyor.

Yusuf Tokdemir, Temsilde Adalet sağlanmasıyla ilgili çalışmalarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinin yasal mevzuatlar çerçevesinde bir çıkış yolunun arandığına işaret ediyor. Başkan Tokdemir,Temsilde Adaletin sağlanmasıyla alakalı yapılan çalışmalar doğrultusunda bölge de bulunan başkanların ve kanun koyucuların konuyla ilgili görüşmelere devam edildiğini belirtiyor. Başkan Tokdemir, Denetim Kurulu olarak bu yöndeki çalışmalar kapsamında başkanlarla, bölgede ki diğer ilgili kişilerle de birebir ve yüz yüze görüşmelerin sürdüğünü söylüyor. Başkan Yusuf Tokdemir konuyla alakalı yapılan görüşmelerden birini de aynı düşünce ve görüş içinde olan Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Baştanı Mehmet Necmi Usu ile yaptığını, görüşmenin son derece faydalı geçtiğini belirtiyor.

Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu Aykosan yönetimine geldiğinden beri Aykosan”ın geçmişten devam eden birikmiş sorunlarının hızlı bir şekilde çözüldüğünü söylüyor.

Aykosan için acil ve elzem olan hizmetlerde hiçbir sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Aykosan Yönetim Kurulu Başkanı Uslu,Aykosan”ın yönetim anlayışını İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan başkan ve ilgili çevrelerin yakından izlediklerini, izlemeye de devam edeceklerini vurgularken, şunları söyledi:

İOSB GELECEĞİNE AYKOSAN İLE YÜRÜYECEK

“İkitelli Organize Sanayi Bölgesi kendini geleceğe taşırken bu yolda Aykosan ile birlikte hareket edecektir. Aykosan sanayi sitesi an itibariyle bölgenin kaderinde son derece önemli bir sorumluluğu üstlenmeye başlamıştır. İkitelli Aykosan”sız hareket edemez, etmemelidir. Biz bu göreve geldiğimizden, bölge ile olması gereken ilişkiler içine girdiğimizden beri, bir yandan Aykosan”ın kendinden ve bölgeden kaynaklı sorunlarını çözüyoruz. Diğer yandan da Aykosan ile Bölgenin ilişkilerinin ne olduğuna ve ne olması gerektiği ile üzerimize düşen çalışmaları yapıyoruz.

Biz Aykosan için adım attık.Bizler kendi işimizde başarılı olmuş kişiler olarak, sorumlu olduğumuz yerlerinde başarılı olması için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapmak durumundayız. Bizler de bu bölgedeyiz. Bölgenin sorunu bizim de sorunumuz. Dolayısıyla ben buraya geldim geleli şunu hep söylüyorum. Burada bizler varsak, burada da sorunlar varsa, bu sorunları çözecek olanlarda bizleriz. Bu kadar basit.İkitelli Organize bölgesinin en büyük sorunu ve sorunların kaynağı bölgenin Temsiliyette Adaletin sağlanamamasından kaynaklandığı inancındayım. Bölgede bu adalet sağlandığında bana göre bölgenin bir çok sorunu da ortadan kalkacaktır. Bizler bu yönde üzerimize düşen her ne varsa hepsini yapmaya ve yerine getirmeye hazırız. Göreve geldim geleli de bunu söylüyor ilgililer ile de paylaşıyorum. Bu konu ile gelişme, çalışma ve görüşmeler sürekli devam ediyor. Sizlerin de şahit olduğunuz gibi İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi ve Çevre Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tokdemir”in teşrifleriyle de bu meseleyi enine boyuna Aykosan yönetimi olarak görüştük. Son derece olumlu geçti. Bu görüşmelerimiz devam edecek. Bölgede Temsiliyette Adalet sağlanması çözüme kavuşturulmak istenirken çok adaletli, hukuki, yasal yol ile hareket edilmesiyle alakalı bilgiler paylaştık. Aksi halde bu konuda adalet ararken de başka bir adaletsizliklerin ortaya çıkmamasıyla ilgili hassasiyetlerimizi paylaştık. Çalışmanın yolu,kapsamı, şekli ve normlarıyla alakalı etraflı çalışmalar geniş katılımlı bir toplantı ile ele alınıp tartışılması gerektiği üzerinde mutabık kaldık.”

Haber: Turkiye Esnaf Gazetesi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu