İkitelli OSB Genel Kurulu, Vedalaşma Atmosferi İçinde Yapıldı

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin Olağan Seçimli Genel Kurulu, bölge katılımcılarının katılımıyla vedalaşma atmosferi altında Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı ve Cila Nikelajcılar Yönetim Kurulu Başkanı Sebahatdin Kayas Divan Başkanlıgı”nda İkitelli Osb”nin çok amaçlı salonunda yapıldı.
İkitelli OSb Seçimli Olagan Genel Kurulun açılış konuşmasını Osme Yönetim Kurulu Başkanlıgını

 

 yürüten Mahmut Mustafa Aydın yaptı. İş adamı Aydın vedalaşma şeklinde yaptıgı kısa konuşmasında şunları söyledi:
“Değerli katılımcılarımız, biz 3 yıl boyunca İkitelli için hizmet ettik ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte uyumlu, şeffaf bir yönetim anlayışı ile çalıştık. Göreve geldiğimizde bir dönem görevde kalacağımızı belirtmiştik. Hizmet sürecimizi de günümüze kadar getirdik. Verdigimiz sözün doğrultusunda aday olmamakla birlikte, İkitelli için seçilecek yeni yönetim kurulu başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize desteğimiz devam edecektir. Hakkınızı helal edin.”
Mahmut M. Aydın’ın konuşmasının ardından bakanlık gözlemcisi Hasan Hüseyin İldemir, Divan Kurulu için verilen önergeyi okudu ve oylamaya sundu. Oy birliği ile divan başkanlığına Sebahatdin Kayas, Divan Üyeliklerine ise Dursun Uzunhasanoğlu ve Sezai Ünlü seçildiler ve kurulu yönetmek üzere yerlerini aldılar.
Divan Başkanı Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı ve Cila Nikelajcılar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sebahatdin Kayas 23 maddelik gündem maddelerinin okunup müzakere edilmesine geçmeden önce; genel kurulun bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, gündem maddesinin 3.maddesi uyarınca Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Genel Kurul’u başlattı ve gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Gündem maddeleri uyarınca görüş önerilerin paralelinde vedalaşma ve helallık istemlerini içeren konuşmalar yapıldı.
İkitelli Osb Yönetim Kurulu üyesi ve Galvanoteknik Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karadağ, İkitelli Osb Başkan Vekili ve Biksan Sanayi Sitesi Yönetim kurulu Başkanı Nuri Konak,Deparko Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zengin, Sefaköy Sanayi Sitesi Eski Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç, Enkoop Sanayi Sitesi Fazlı Eroglu, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve Üstün Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gülbahar, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi ve Atatürk Oto Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin birer konuşma yaptılar.
İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasında büyük emekleri olan ve İkitellinin 2 numaralı kurucularından olan Eskoop Sanayi Sitesi ve İskobir yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün, İkitelli Osb”ye verdiği hizmetlerden dolayı Osb Başkanlıgını yürüten Mahmut Mustafa Aydın”a bir plaket sundu.
Genel Kurul, gündem maddelerinin okunup muzakere edilerek oylanması ve yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından dilek temenniler faslında konuşmalar yapıldı. Genel Kurul,günün önemiyle ilgili fotoğraf çekimleriyle genel kurul sona ererken, genel kurula katılan delege ve davetlilere İkitelli Osb tarafından yemek ikram etildi.

Haber: Turkiye Esnaf Gazetesi

İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyeleri Kendilerini Tanıtarak,hatıra fotografı çektirerek katılımcıları selamladılar.

İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanı ve Atatürk Oto Sanayi sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin temennilerini paylaştı.

İkitelli Osb Olagan Genel kurulunun Divan Heyeti Başkanlıgını Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı ve Cilanikelajcılar Sanayi Sitesi Yönetim kurulu Başkanı Sebahatdin Kayas Yaptı.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin Kuruluşunda büyük emekleri olan ve bölgenin kuruluşunda 2.isim olan İskobir ve Eskoop Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün, İkitelli Osb Başkanı Mahmut Mustafa Aydın”a hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

İskobir ve Eskoop Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün Başkan Aydın”a plaket verirken plaketin içerdigi manayı  anlattı

İkitelli Osb Olagan Genel Kurulunu İzleyen Hükümet Komiseri Bilgilendirme konuşması yaptı

İ

İkitelli Osb Böle Müdürü İhsan Özleyen Bilgilendirme konuşması yaptı

 

İkitelli Osb Kısa Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve Sefaköy Sanayi Sitesi Eski Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tunç,Osb toplantı salonunun genel kurul yapmak için tarafına neden olumsuz cevaplar verildigini sorguladı ve eleştirilerde bulundu

Deparko Sanayi Sitesi Kurucularından ve Site Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zengin, Deparko ile Bölge Başkanlıgının gerektigi şekilde ilgilenmediklerinden şikayetçi oldu.içinde bulundugu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması için seçilen yönetime sorunlarını anlattı ve çözüm üretmelerini bekledigini dile getirdi.

Denetim Kurulu Raporunu Denetim kurulu üyesi ve Demirciler Sanayi sitesi Yönetim kurulu başkanı Mustafa Topçuoglu sundu

Gündem geregi ilk konuşmayı İkitelli Osb Yönetim Kurulu üyesi ve Galvanoteknik sanayi sitesi yönetim kurulu başkanı Ali Karadag yaptı.-Başkan Karadag sözlerine Yunus Emre”den şiirle başladı.

Çiçeklerle hoş geçin balı incitme gönül

Bir küçük meyve için dalı incitme gönül

Başım olsa da yüksek, gözüm enginde gerek

Kibirle yürüyüp yolu içitme gönül.

Mevla verince azma,geri alınca da kızma,

Tüten ocağı bozma,külü incitme gönül.

Dokunur gayretine karışma hikmetine,

Sahibi hürmetine kulu incitme gönül

Sevmekten geri kalma,yapan ol yıkan olma

Sevene diken olma, gülü incitme gönül

Konuşmak bize mahsus,olsa da güzel bir söz

Ya hayır söyle ya da sus, Dili İncitme gönül.

 

İkitelli Osb Yönetim Kurulu Üyesi İş Adamı ve Avrasya Bir Vakfı Başkanı Şaban Gülbahar,yeni dönemde osb ye aday olmayacagını ifade ederek,Kapaklıda projelendirilen İkitelli 2 için bilgilendirme yaptı,

İkitelli Osb Başkan Vekili ve Biksan Sanayi Sitesi Yönetim kurulu başkanı Nuri Konak osb ye aday olmayacagını açıklarken, 3 yıllık verilen hizmetin ardından veda konuşması yaptı ve helallık istedi.

3 Yıl İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanlıgını yürüten İş Adamı Mahmut Mustafa Aydın aday olmayacagını ifade ederek, yeni yönetime desteklerini sürdürecegini söyledi.

İkitelli Osb Genel Kuruluna Katılan Hazirun pandemi tedbirleri içinde kurulu izledi.

İkitelli Osb Olagan Seçimli Genel Kuruluna Katılan Hazirün Tüm Şehitlere saygı duruşunda bulunup, istiklal marşımızı hep birlikte okudular.

Haberin devamı kim ne dedi başlıkları ile yayınlanmaya devam edecek. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu