Erdoğan: Milletimizin sandıkta verdiği mesajı aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YSK'nın geçici seçim sonuçlarını açıklaması sonrası, "Demokrasi şölenine katılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) geçici seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklama sonrası Ankara'da balkon konuşması gerçekleştirdi.

Erdoğan kendisini dinleyen kalabalığa seslenerek, "Her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Sizler 3 Kasım 2002'de yanımızdaydınız, bizi iktidara taşıdınız. Durmadınız, 'durmak yok yola devam' dediniz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları…

– Bu seçimin galibi demokrasidir, millettir. Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızın her bir ferdidir. Türk siyasi tarihinin en yüksek katılımlı serbest seçiminde sandığa giderek bu demokrasi şölenine katılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Siz tarih yazıyorsunuz, asırlar sizi çok farklı anacak.

– Cumhur İttifakı'nın bir diğer kanadı olan sayın Bahçeli'ye ve MHP'nin tümüne teşekkür ediyorum. Aynı şekilde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yadigarı BBP'ye de teşekkür ediyorum. 

– Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık. Önümüzdeki dönem, milletimizin karşısına tüm bu eksikliklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan emin olunuz.

– Yemin töreninin hemen ardından bakanlarımızı, bürokratlarımızı belirleyip programımızı uygulamaya başlayacağız.

– Türkiye bu seçimle, pek çok yeniliğin yanı sıra partilerin ittifak tecrübesini de yaşamıştır.

Kaynak:Dünya

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu