Beyoğlu”ndaki Esnaf Odaları Bir Araya Geldi

Beyoğlu Oda Başkanları Faik Yılmaz”a Desteklerini Açıkladı

Beyoğlu’nda bulunan esnaf odalarının başkanları İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz’la İstanbul Milli Piyangocular Esnaf Odası tarafından düzenlenen sabah kahvaltısına katıldı.  İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, yeni dönemde yapacakları icraatları anlatırken, toplantıya katılan oda başkanları Birlik Başkanı Faik Yılmaz’ın her zaman yanında olduklarını ifade ettiler.

Hizmet binaları Beyoğlu’nda bulunan esnaf odaları başkanları, İstiklal Caddesi üzerinde bir mekanda sabah kahvaltısında bir araya geldiler. İSTESOB Başkanı Yılmaz’a koşulsuz desteğini açıklayan esnaf odası başkanları, esnaf ve sanatkarın sorunları hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

“ MECLİS’TE HAKLARIMIZI SAVUNACAĞIZ”

Desteğini açıklayan esnaf odaları başkanlarına teşekkür eden Başkan Yılmaz, çalışma programı hakkında bilgiler verdi. Esnafın tanımının değişmesi gerektiğini ifadeden eden Başkan Yılmaz, yeni bir esnaf kanununa ihtiyaç duyulduğunu da sözlerine ekledi.

Esnaf Sicil Müdürlüğü’nde işlemlerin ESBİS üzerinden yapıldığını kaydeden Başkan Yılmaz, üyelerin hangi odaya kayıt olacağının NACE kodlarına göre belirlendiğini söyledi. “İş yeri açarken tüccar mı daha fazla para ödemeli yoksa esnaf mı?” diye soran Başkan Yılmaz,” Bizde esnaf ve sanatkar, tüccardan daha fazla ücret ödüyor. Bizim teklifimiz esnaf, sicilini kapatırken hiçbir ücret alınmasın. Esnaf odaları, Birlik dahil üst kuruluşlara eğitim payı vermesin. Bu paraları kendi eğitim bütçeleri için kullansın” dedi.

Başkan Yılmaz, yeni bir esnaf kanunu hazırlanması için herkesin seçim bölgesindeki milletvekilleriyle yakın temas kurması gerektiğini belirterek: “ Seçim sonrası ben Meclis’te esnaf ve sanatkarın lehine düzenlemeler çıkması için yoğun bir mesai harcayacağım.” dedi.

Haber:İstesob Basın Merkezi-Turkiye Esnaf Gazetesi 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu