Başkan M.Necmi USLU:Aykosan”ı Aykosan”lının Gurur Merkezi Yapıyoruz

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nde bulunan 38 sanayi sitesinden biri olan ve İkitelli Bölgesinin kurulmasında önemli çekim merkezlerinden biri Olan Aykosan Sanayi Sitesinin hakkında oluşan intiba ve algıların tarih olduğunu hatırlatan Aykosan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu, Aykosan”ı bölgede çök önemli noktalara taşımaya kararlı olduklarını, Aykosan Yönetimi olarak Aykosanlının menfaatleri için olanca güçleriyle yoğun çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Aykosan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu, “Aykosan”ı Aykosanlının gurur merkezi yapıyoruz”dedi.

Aykosan Sanayi Sitesi”nin İkitelli Organize Sanayi Bölgesi”nde ki yerleşke ve istihdam kapasitesiyle bölgenin en önemli sanayi sitelerinden biri olduğunun altını çizen Başkan Uslu, Aykosan”nın bölge temsiliyetinde ki “Temsiliyette Adalet”için başlattıkları çalışmaların devam ettiğini, bu yönde son derece önemli çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, Aykosan yönetimi olarak Aykosan Sanayi Sitesi”nin yerleşke ve bünyesel anlamda da bir çok eksikliklerin en hızlı şekilde giderildiğini söyledi.

Başkan Mehmet Necmi Uslu, öncelikle Aykosan Site Ana Giriş-çıkış kapılarını ve site blok kapılarında yer alan kapı giriş çıkışlarıyla ilgili son derece önemli çalışmaların sonuçlandığını ifade ederek şunları söyledi:

“Aykosan Sanayi Sitesi metro istasyonuna yakınlığı dolayısıyla uzun süredir site içerisine Park eden yabancı araçların, site esnafının park yeri sorunu bulmakta zorlanması üzerine giriş kapılarına otokontrol sistemi kurarak hem yabancı araçların site içerisinde park sorunlarına yönelik ciddi çalışmalar başlattık. Aykosan Sanayi Sitesi POLNET sistemiyle site içerisine giriş yapan terör, hırsızlık veya buna benzer olaylara karışan araçların emniyet tarafından teşhisine yönelik uygulamalara geçildi.

Diğer yandan 30 yıldır bir türlü yapılamayan Aykosan Cami inşaatının başlandı camimizin girişi, üst katı, minareleri ve kubbe yapım aşamasına gelindi. Aykosan camimizin 1200 metrekarelik alt katı bitirildi.Şadırvan ve tuvaletlerin de en kısa zamanda hizmete açılacak. Cami minarelerinin dikildi bitirilmesi için son hızla çalışılıyor. Bunun yanında cami evre düzenleme çalışmaları devam ediyor.Camiinin ana bina ve kubbelerinin inşaatı hızla devam ediyor.”

Hizmete geldiklerinden beri Aykosan Sanayi Sitesi”nde bir çok yeniliklerin devreye sokulduğunu ve bir çok yeniliğin en hızlı şekilde sahada uygulamaya soktuklarını belirten Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu, Aykosan Sanayi İle ilgili bir çok projenin masa olduğunu, Aykosan adına Aykosan ailesinin çıkarları adına ne yapılması gerekiyorsa o yönde yönetim kurulu olarak sürekli yoğun çalışma yapıldığını, bu yönde de olağan toplantılar yapılarak öncelikli çalışmaların ele alındığını söyledi.

Aykosan Sanayi Sitesi ile ilgili ivedilikle yapılması gereken çalışmaları dile getiren Aykosan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necmi Uslu Aykosan ile ilgili çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“Daha önce de bahsettiğim gibi kapılarımıza gereken sistemleri kurarak araç giriş-çıkışları kontrol altına alarak esnafımızın araçları dışındaki araçların site içine park yapılmasının önüne geçtik. Yönetime geldiğimizden beri Aykosan’ın kredi limitini artırdık, Aykosan üzerinde oluşan yanlış intibaları bertaraf ettik. Bölge temsiliyetinde Aykosan”a yakışan temsiliyetleri temsil etmeye başladık. Diğer yandan Aykosan Yönetim Kurulu olarak göreve başladığımız günlerde Aykosan’ın bir çok alanda yaşadığı kan kaybını durdurduk. Kurumsallığını, yönetim ağırlığını hissettirdik.Şimdi de bu konuya tamamen hakim olduk.Aykosan”ın bizden önce bankalarda hiçbir kredisi olmadığı gibi, çoğu bankalarda da hesaplarında blokeler bulunmaktaydı. Güvenliğe, İOSB Elektrik kurumuna, Vergi Dairesine, SGK kurumuna borcu olan bir kooperatif olarak çok zor durumda bulunmaktaydı. Göreve başladıktan sonra bu borçların büyük bölümünü yapılandırıp ödeyerek ve bütün bankalardaki blokeleri kaldırarak Aykosan’ın kredi limitini artırarak, Aykosan hakkında ki bütün olumsuz intiba ve algıları tamamen temizledik. Diğer yandan asansorlerle ilgili çok titiz ve sürekli çalışmalara başladık. Blok içlerinde olabilecek temizlik ve bakımlarla ilgili çalışmaları rutin hale getirdik.Blok giriş kapılarında da sistem kurarak esnafımızı bu karmaşadan kurtardık

Bu bir yılı aşkın süre içinde 4B Blok için zemin inşaattan hatalı yapılması ve bu sebeple bütün zeminin kırık dökük ve yürümenin bile zor olmasından dolayı 2000 m2 zemini Sanayi Şapı yaptırdık. Binalarımız çok katlı olması mal indirme ve yükleme blok içlerinden yapılması için bırakılan alanın, eski yönetim tarafından otopark amacıyla kullandırılması, esnafın iş yapmasını engellediği gibi sık sık kavgalar ve tartışmalara sebep olmaktaydı. Blok giriş kapılarında da sistem kurarak esnafımıza işkence çektiren bu karmaşadan kurtardık.

Çarşı Blokların dış cephe kaplamalarının tamir- bakımı, boyaya ihtiyaç duyulan kısımların boyanmasını ve de bütün su giderlerinin değişimini sağladık.

Ayrıca Aykosan Sanayi Sitesi”nde bulunan 4 ana kapı giriş-çıkışlarına Aykosan’a yakışır Kapılar kazandırdık.

Sitemizin tasarrufunda bulunan ve 7500 metrekarelik atıl alanlarla ilgili son derece önemli çalışmalar başlattık. Anılan bu atıl yerlerimizle ilgili gereken ıslak ve düzenleme çalışmalarını tamamlayarak, bu alanları otopark alanları açarak değerli esnafımızın hizmetine sunacağız. Göreve geldiğimizden beri Aykosan adına yaptığımız son derece önemli çalışmalarla Aykosan”da kalite artışlarının yanında mülk değerleri, kira değerleri de belli noktalara geldi.Bu olumlu gelişme ve sonuçları sahada görüp yaşayan esnafımız bizlerden memnuniyetlerini sürekli olarak bizlere iletiyor, sizlere de bu konuda gereken bilgileri paylaşıyorlar zaten. Biz yönetim olarak göreve gelirken Aykosan için hodri meydan dedik, hala daha hodri meydan diyoruz.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

Aykosan Sanayi Sitesi Fotograflar

[smartslider3 slider=63]

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu